Když je řeč o barvách - Barvy jako předmět filosofického a empirického studia jazyka https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288055/mid_kdyz-je-rec-o-barvach-barvy-jako-pr-Mx2-288055.jpg 5 1 0

Barva představuje jeden z tradičních filosofických problémů, který byl a je zkoumat z nejrůznějších úhlů pohledu, v různých souvislostech a kontextech. Ondřej Beran přistupuje k této problematice z perspektivy filosofie „obratu k jazyku“ a ukazuje, jak k otázkám, které mohou v souvislosti s barvami vyvstávat, přistupuje analytické filosofie či filosofie jazyka. Předmětem jeho zájmu jsou především zákonitosti, jimiž se řídí naše používání slov pro barvy a vět, jež je obsahují. Zaměřuje se na logické formy či struktury výpovědí o barvách a snaží se při tom zachytit jejich obecné zákonitosti a filosofický statut. Na jedné straně zkoumá možnosti formálního zachycení zákonitostí – jako například, že nic nemůže být zároveň červené a zelené – jako obecně platných...... celý text

Ondřej Beran
česká, 1979
2013  80%Soukromé jazyky
2010  0%Náš jazyk, můj svět: Wittgenstein, Husserl a Heidegger – vzájemná setkávání a míjení
2013  80%„Střední“ Wittgenstein: cesta k fenomenologii a zase zpátky
2016  100%Když je řeč o barvách - Barvy jako předmět filosofického a empirického studia jazyka
2013  80%Soukromé jazyky: čítanka

Kniha Když je řeč o barvách - Barvy jako předmět filosofického a empirického studia jazyka je v