Když do života vstoupí demence aneb Praktický průvodce péčí o osoby s demencí nejen v domácím prostředí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347987/bmid_kdyz-do-zivota-vstoupi-demence-aneb-6466332e66c09.jpg 5 1 1

Kniha autorky Marcely Hauke a kolektivu (Ivy Holmerové, Radky Pešlové, Márii Wirth, Kateřiny Pištorové a Renaty Kainráthové) je ojedinělá svým komplexním přístupem k problematice péče o osoby s demencí nejen v domácím prostředí. Reaguje na potřeby pracovníků a pečujících osob, kteří se profesně nebo osobně setkávají s člověkem s demencí ve stále větší míře. Kniha zpracovává téma čtivým způsobem z pohledu sociálního, zdravotního, právního, ale i obyčejného lidského. Odpovídá na spoustu otázek, ale další otázky rovněž klade. Nevyhýbá se ani problémovým situacím, na které nelze najít jednoznačné řešení. Autorky rovněž poukazují na další problémy, které je potřeba řešit v celospolečenské diskuzi. Kniha se tak stává průvodcem při péči o osoby s demencí. Z obsahu knihy: Demence z pohledu geriatra, Rizikové faktory vzniku demence, Jak poznám demenci, Demence mi vstoupila do života, Komunikace, Validace podle Naomi Feil, Poruchy chování, Zvládání dalších problémových situací, Spolupráce s ostatními subjekty, Ochrana práv osob s demencí, Individuální plánování, Syndrom vyhoření, Kapitola nejen pro rodinné pečující, Přílohy (např. test instrumentálních všedních činností, škála pro hodnocení stavu výživy, vzor návrhu na omezení svéprávnosti, vzor podnětu k omezení svéprávnosti a další)... celý text

Eeve
04.11.2022 5 z 5

Naozaj vysoko profesionálne zostavená kniha, vidieť, že všetci autori sú vo svojich oboroch naozajstné kapacity.
Nájde sa tu množstvo informácií, od príznakov rôznych typov demencií, čiže zdravotnícke hľadisko, až po konkrétne situácie s prácou s pacientmi, či v domácnosti. Takisto obsahuje rôzne zákony, zákonné postupy, rady pre spoluprácu s oficiálnymi orgánmi, testy pre ľudí s demenciou, dotazníky, proste kvantum informácií, musím povedať že hlavne pre pracovníčky v oblasti geriatrie a profesionálne opatrovníčky, ale aj pre ľudí z domácností starajúcich sa o svojich blízkych. Keď si to prečítate, zistíte, že nie ste sami, kto sa borí s podobnými problémami, pochopíte niektoré súvislosti, vyjasnia sa vám informácie. Pre mňa to bol veľký prínos.
Bola by som rada ak by sa podobná kniha podarila aj na Slovensku, keďže čo sa týka zákonov a určitých postupov, logicky sa tým my na SVK nevieme riadiť, ale aj bez toho to bolo veľmi prínosné. Odporúčam každému, kto sa stará o pacienta či rodinného príslušníka s demenciou.

pečovatelství demence (nemoc) péče o seniory domácí péče

Kniha Když do života vstoupí demence aneb Praktický průvodce péčí o osoby s demencí nejen v domácím prostředí je v