Když byl bůh králík

Když byl bůh králík https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136948/bmid_kdyz-byl-buh-kralik-136948.jpg 4 113 32

Svět mladé Elly utvářejí ti, kdo ho obývají: milující, ale k uzoufání roztržití rodiče, nejlepší kamarádka s nezvladatelnými vlasy a podivuhodnými schopnostmi a samozřejmě králík zvaný bůh. Ellyino dětství je plné obyčejných i mimořádných okamžiků, které mladá vypravěčka popisuje a komentuje s dětskou naivitou i pronikavým postřehem. A v tomto čarovném dětství s temnými podtóny je pro Elly jedinou konstantou její starší bratr Joe. O dvacet let později jsou Elly i Joe dospělí, ale stále střeží tajemství toho druhého a pořád jsou si velmi blízcí. Dokud jednoho jasného rána nedojde k mimořádné události celosvětového dosahu, která může zpřetrhat jejich pouto navždy. Kniha, která pokrývá čtyři desetiletí a pohybuje se mezi předměstím anglického Essexu, divokým mořským pobřežím v Cornwallu a ulicemi New Yorku, poutavě vypráví o dětství, výstřednosti, temnějších stránkách lásky a sexu i o síle rodinných pout. Sarah Winman s citem, nadhledem a (mnohdy černým) humorem napsala pozoruhodnou knihu, která je nejvíc ze všeho příběhem o lásce ve všech jejích podobách.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

When God Was a Rabbit , 2011

Alma-Nacida
28.08.2021 4 z 5

Kniha psaná krásným jazykem plná ztrát a ke konci i nějakých nálezů, takže přes všechno zlé, co se v ní přihodí, vyznívá vlastně pozitivně. A že se toho přihodí opravdu hodně, od zneužívání dětí přes rakovinu, únos, slepotu a smrtící nehodu až po teroristický čin, který změnil svět. Mnohá místa v knize se mě dotkla bolestně, jiná mě rozesmála a celkový dojem je smíření.
Hvězdu ubírám za podle mě zbytečné matení čtenáře tím, že autorka neuvede, o kom nebo o čem začala mluvit. Musíte zkrátka číst dál a trochu pátrat, která bije.
Citát: Svět je jiné místo, když jste zdraví, když jste mladí. Svět je krásný a bezpečný.

Kristy.Seb
01.10.2019 4 z 5

Dá se přečíst, ale nic co by mě nadchlo.

claudiecarmen
01.09.2019 5 z 5

jednou si ji přečtu ještě jednou.....

Mrs.Brick
13.08.2019 4 z 5

zvláštní příběh...autorka má velmi specifické knihy, u kterých více než děj zaujme celkové pojetí příběhů a postav...

Halushka76
15.04.2019 4 z 5

Výborná kniha, dobře vystavěné a vypointované jednotlivé detaily příběhu. Závěr možná příliš překombinovaný, ale první polovina určitě stojí za to.

Vendula39
23.02.2019 1 z 5

Ze začátku se mi kniha líbila, ale potom už to bylo jedno a to samé nešlo se vtom orientovat. Děj pořád nějak přeskakoval. Skončila jsem se čtením tak v polovině.

jiri77
26.11.2018 3 z 5

Oddechové čtení ve kterém jsem se občas špatně orientoval. Chvílemi jsem vůbec nevěděl o kterou postavu vůbec jde ,a to i díky špatnému popisu charakteru postav. Kniha mě nenadchla ale i nezklamala a hodnotím jí průměrně, za přečtení to stálo. Co je na knize opravdu krásné ,je její přebal.

5tužka
15.08.2018 5 z 5

Z této knihy jsem byla naprosto unesená, moc se mi líbil zvláštní jazyk, který vypravěčka používá, a i obsahově se mi kniha líbila. Určitě si ji koupím do své knihovničky a vřele všem doporučuji.

michaela2338
21.06.2018 4 z 5

Velmi intimní příběh. Oceňuji především jazyk.

alena4154
16.04.2018 4 z 5

Příjemná kniha.

Labunka
15.11.2017 5 z 5

Čte se sama...

Lemurka
05.11.2017 1 z 5

Knihu mi doporučila švagrová, které se líbila. Mě naopak vůbec nezaujala a nebavila, nedočteno.

Mišíí
22.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha! Nejen navenek, ale i zevnitř. Příběh, který ne každý pochopí, ale i v tom je jeho kouzlo. U knihy jsem pociťovala spoustu pocitů od zmatení, radosti až po vztek. Knihu velice doporučuji všem, kdo se chtějí ponořit do něčího světa a být jakýmsi pozorovatelem v jeho životě.

Prostě-já
07.07.2017 3 z 5

Přišlo mi, že autorka některé pasáže nedovysvětlila. Člověk se v tom chvilkama zamotal a nebylo jasné jestli jsou zrovna v New Yorku nebo Anglii. Jinak taková oddechovka, ne moc strhující příběh.

bubblebut
15.02.2017 3 z 5

moc jsem to teda nepochopila, ale zaujal mne styl psaní

whiolet
29.11.2016 3 z 5

Oddychová kniha,která mě nadchla krásnou obálkou,ale příběhem už tolik ne. Na mě je až moc jednoduchá,taková co neurazí,ale nenechá po sobě žádný dojem. Za týden si ani nebudu pamatovat, že jsem ji četla...

kuky921
14.11.2016 2 z 5

Oproti očekávání mě knížka nezaujala, jediné, co oceňuji je obálka. Ta je velmi pěkná...

Danafantom
09.09.2016 3 z 5

Knížka je psaná stylem, jako když vám někdo vypráví o lidech, o kterých předpokládá, že je znáte. První půlku jsem tápala, ve druhé už jsem věděla, kdo je kdo, ale zase mě děj tolik nebavil.

IYv
30.08.2016 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla za noc. Nemohla jsem přestat... lehké, snové, dostatečně fantaskní a milé. Ty náznaky a nedořečené okamžiky mě na tom právě bavily.
Přiznávám, že člověk musí mít na tohle čtení náladu a chuť snít spolu s autorkou, zapojit vlastní fantazii. Možná proto, aby do příběhu mohl promítnout vlastní dětství - každý máme v sobě nějaký zážitek s kamarádem, s první láskou, se školou, kde jsme právě nezářili.
Za mě pět hvězd.

matomi
28.03.2016 4 z 5

"Nic nezůstane zapomenuté dlouho" krásná knížka, která se četla úplně sama. Knížka o přátelství, vztazích, rodině. Knížka o štěstí, lásce i zklamání a smutku

láska dětství sourozenci králíci černý humor romány britská literatura

Sarah Winman
britská, 1964
2018  83%Slunečnice
2012  75%Když byl bůh králík
2016  78%Rok zázraků
2023  70%Zátišie

Kniha Když byl bůh králík je v