Když bolševici zrušili Vánoce

Když bolševici zrušili Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22165/kdyz-bolsevici-zrusili-vanoce-22165.jpg 4 23 3

Dodnes nebyly knižně vydány všechny humoristické a satirické texty, které nejznámější český spisovatel Jaroslav Hašek napsal. Kniha Když bolševici zrušili Vánoce obsahuje nejen Haškovy texty, které nebyly knižně dosud nikdy otištěny, a také některé texty, které už kdysi (zhruba před osmdesáti lety) knižně vyšly, ale v pramenném vydání Spisů z let 1955-1973 obsaženy nejsou. Haškovo autorství je u nich nesporné. Kromě toho jsou v knize obsaženy i některé texty, u nichž je Haškovo autorství možné a pravděpodobné. Ty většinou vycházely na počátku dvacátého století v časopisu Karikatury, kde působil jako redaktor Josef Lada a kde Hašek nejednou popsal celé číslo pod různými pseudonymy, iniciálami, nebo prostě bez podpisu.... celý text

ozzak
10.04.2021 5 z 5

výborný humoristicky povídky našeho předního anarchisty

kilometr
16.07.2020 4 z 5

I přes to,že jde v některých případech o témata poněkud dnes neaktuální,kniha vcelku dobře se čte a na některých místech i dobře pobaví.80%.

ondras666
25.08.2019 4 z 5

Mé první setkání s tvorbou tohoto autora. Švejka znám z filmů, proto jsem byl zvědavý na tuhle drobnou knihu. Povídky, fejetony, básně, které mají něco do sebe. Najdou se zde i slabá místa.
Co je pro mě velké plus, jsou ilustrace pana Lady.