Když Anna zmizela

Když Anna zmizela https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366538/bmid_kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 4 269 83

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

After Anna , 2015

Mayami
Mayami
14.01.2024 4 z 5

Kniha ma bavila napriek tomu, že mi žiadna postava nebola sympatická. Juliino správanie počas zmiznutia dcéry mi prišlo vykreslené tak po chlapsky, málo emotívne. Záver bol akčný a napínavý.

Jirinamac
Jirinamac
16.10.2023 3 z 5

Začátek byl slibný, že půjde o napětí, ale ono se to spíš táhlo a řešily se pocity Julie, ale pátrání nepokračovalo, poslední třetina dostala tempo a konečně bylo napětí, jak to všechno dopadne.

ninano
ninano
28.04.2023 3 z 5

Anotace knihy je mírně zavádějící, autor má rozhodně potenciál napsat dobrou knihu, ale tady se to ještě příliš nepovedlo. Některé pasáže jsou dobré, ale jiné by šly vypustit a kniha by získala na čtivosti.

KatkaHutyrová
KatkaHutyrová
12.03.2023 2 z 5

Bohužel - má to dobře našlápnuto, ale ve výsledku je to pouze průměrná kniha, která ničím nenadchne.
Velice obtížně jsem se začítala a chvílemi jsem dokonce samu sebe přistihla, že se vyloženě nudím. Knížka je hodně psychologická a "nic moc se tam neděje."
Konec je strhující a napínavý, ale zachránit to nedokázal.
Nápady měl autor dobré, ale je to nedotažené.

Lendie
Lendie
07.12.2022 2 z 5

Tuto knihu mám doma už cca 2 roky. Vždy jsem jí začala číst a po pár stránkách přestala. Nezaujala mě..., ale když jsem marodila a nic jiného jsem doma neprecteneho neměla, kouzla jsem se a začala číst. Po nudném úvodu mě kniha začala bavit a zacetla jsem se. Ne však na dlouho. Přibližně v polovině knihy mi bylo jasné kdo je únosce a kam asi bude příběh mířit takže jsem četla již mezi řádky (úplně jsem vynechala sálodlouhé myšlenky hlavní hrdinky) a četla jen dialogy. Myslela jsem, že bude mít kniha pokračování když končila větou, že to ještě není konec. Takový průměrný thriller.

Lenkys
Lenkys
06.07.2022 3 z 5

Než si příště půjčím nějakou knihu, asi se předem podívám na hodnocení zde na Databázi.
Do první třetiny mě kniha celkem bavila, ale pak? Nuda. Děj se začal v určitém okamžiku stáčet jiným směrem, než bych očekávala. Pro hrstku lidí to možná bude zajímavý zvrat, ale dovolím si říct, že většina čtenářů, která sáhne po této knize (hlavně pro zaujetí názvem a obálkou), bude spíš zaskočena.
Měla jsem tendenci přeskakovat stránky, kde se postavy zabývaly svými pocity a celkově se děj hrozně vlekl. Ke konci už jsem opravdu i nějaké odstavce vypustila a na příběh to nemělo vliv.

vilibook
vilibook
08.05.2022 2 z 5

Takový průměr. Proč na obálku napsali, že se Anna vrátí ? Boj o život Julie v závěru knihy je dosti nereálný. Chyběl mi tam někdo sympatický. Všechny postavy byly dost nepříjemné.

Karin94
Karin94
14.02.2022 2 z 5

Čakala som niečo... A dostala som niečo úplne iné. Okrem toho, podľa názvu si budete myslieť, že čítate nejaký napínavý triller resp. krimi detektívku, ktorá by mala byť okolo zmiznutia malého dieťaťa, a nakoniec zistíte, že sa takmer celá kniha točí okolo rozvodu rodičov.

Ďalšou vecou, ktorú nechápem je, načo to autor napisal na 330 strán, keď prvých 170 strán sa tam nedeje absolútne nič (iba hľadanie Anny, čo sa podľa môjho názoru dalo napísať kľudne aj do 50 strán), a začne to byť zaujímavé za mňa až posledných cca 30 strán. Ale aj tak som z celkovej knihy dosť sklamaná. Autor tam dokázal opisovať niekedy take sprostosti, na ktoré ste naozaj neni zvedaví a ani štýl písania mi vôbec nesadol. Kniha nie je opísaná tak, ako asi očakávate od normálnej detektívnej knihy, ale skôr čo sa odohráva v myšlienkach hlavných postáv.

Takže zhrnula by som to tak, že ma kniha dosť sklamala a vedela som, že ju nemám dočítať, pretože ani koniec nebol pre mňa nijak zaujímavý lenže dočítať som to chcela z toho dôvodu, pretože na obálke knihy je napísané, že "peklo sa rozpúta až po jej návrate", a veľmi som chcela vedieť ako to dopadne, lenže keď si to uvedomujem až teraz vlastne, mala som dať prednosť radšej inej knihe, ktorá by stála aspoň za to. Ale to my čitatelia nemáme ako vedieť.

bacouch
bacouch
14.02.2022 3 z 5

Údajný psychothriller se po pár prvních stránkách zvrtne pouze na psycho, jelikož "vraha" odhalíte velmi rychle. Pak doufáte, že se něco ještě vyvrbí, změní, otočí...ale ono nic. Odpočinková kniha, ze které si nebudu do půl roku nic pamatovat.

Baja333
Baja333
10.02.2022 5 z 5

Čtivé a napínavé od začátku do konce.

Gracinka
Gracinka
06.10.2021 4 z 5

Příjemná čtivá kniha. Únosce jsem tušila už od začátku, ale i tak kniha neztratila příjemné napětí.

Bee240
Bee240
04.05.2021 3 z 5

Zdravím Vás všechny
včera jsem přečetla další thriller a popravdě jsem něco takového nečekala. Na první pohled se zdálo že půjde o příběh který už tu byl milionkrát předtím - dítě někdo unese. Jenže u tohoto příběhu je to daleko komplikovanější a zamotanější.
Ale dost zásadní problém bylo že na přebalu knihy je vlastně vyzrazeno vše důležité a tím kniha hodně klesla. Tentokrát jsem uhodla kdo je únoscem a to také hodně poukazuje na předvídatelnost.
Mé hodnocení je přesto velmi dobré, protože se kniha dobře četla a důvody všeho co se událo byli dobře vymyšlené.
Ale pro mě další mínus byli postavy - máme tu několik hlavních a důležitých postav a ani jedna mi nebyla sympatická. Jako první bych zmínila Julii a Briana - rodiče malé Anny...tak zrovna tito dva mě neskutečně štvali.
Neumím si představit co rodiče musí prožívat když jim unesou dítě a hlavně pokud je v tom tolik okolností jako v tomto příběhu, ale celou dobu jsem si říkala že Brian je debil - ano opravdu mě neskutečně štval, ale postupem času jsem na něj změnila názor. Za to jeho žena mi vadila celou dobu a nezměnilo se to ani po dočtení knihy.
A pak tu máme Ednu - o té se nebudu ani vyjadřovat protože bych byla velmi sprostá. Tuto paní měl někdo shodit pod autobus............její chování bylo za hranou a její narcismus mě přiváděl k šílenství.

Janík511
Janík511
28.01.2021 5 z 5

I přes nízké hodnocení zde se mi kniha líbila, byla napínavá a čtivá. Je vidět, ze autor umí psát a jeho knihy stojí za to.

pch1976
pch1976
18.01.2021 3 z 5

Kniha byla napínavá do té doby, než se Anna našla, pak začal děj upadat a konec byl dost přitažený za vlasy.

Kikuse13
Kikuse13
20.12.2020 5 z 5

Napínavé, doporučuji. Jak už tu bylo zmíněno vypadá to, že bude pokračování.

sestricka1
sestricka1
28.11.2020 5 z 5

Napínavé, svižné čtení, doporučuji přečíst

Rade
Rade
03.11.2020 3 z 5

V posledním odstavci SPOILER.
První část byla dobrá. Únos dítěte, následuje šok rodičů, hrůza, smutek, čekání. Pro každého rodiče situace, kterou si ani nechce představovat. A bezohlední novináři a internet plný nenávistných odsudků... Vylíčení psychiky zoufalé matky je působivé. Dost mi připomnělo výbornou Spálenou oblohu od Gilly Macmillan. Ani ten poněkud hloupý spoiler na obálce (nebo to tak autor chtěl?) mi zase tak moc nevadil, nejsem ten typ, abych si nad takovým trápením s uneseným dítětem až tak moc šušnila.
Jenže druhá část už byla pro mě zklamání. Celý příběh se posunul do polohy, která už mi moc nevyhovovala. Napínavé, svižně napsané, to ano, ale taky překombinované, nepravděpodobné, závěrečné akční scény mi přišly přehnané.

Poznámka se SPOILEREM k jednomu z komentářů:
Domnívám se, že záměna Edny za Igora (str. 322, vyd. Euromedia, 2018) není chyba překladatele, ale zřejmě literární odkaz na pomocníka doktora Frankensteina, ale také hraběte Drákuly jménem Igor. ("Pak se opět ozvalo zaskřípění drákulovských pantů.")

Toňula
Toňula
12.08.2020 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem - zpočátku jsem se nemohla začíst a najít něco sympatického na hrdiny,druhá polovina značně lepší, ale celkově trochu nevyrovnané.

PetraBery
PetraBery
05.08.2020 3 z 5

Jak dopadne únos malé Anny si lze přečíst již na obalu knihy. Kdo za celým podnikem stojí jsem zjistila v průběhu čtení, indicií bylo dle mého dost. Kniha se četla celkem dobře, ale žádná pecka to za mě není, konec až příliš překombinovaný.

čef
čef
20.04.2020 3 z 5

Tak se mi zdá, že anglosaské spisovatelky mají nějaký společný problém s tchýněmi. Zde je další pořádně umanutá, až bláznivá a běloskvoucí snacha má co dělat, aby tomu všemu odolala. Závěrečné scény jsou jak od Alfreda Hitchcocka a tak si i příznivci hororu přijdou pořádně na své. Nekritizuji, i takovéto knihy mají nárok na život podle mne především proto, že jsou tak pěkně literárně zpracované.

únosy dětí

Alex Lake