Když Anna zmizela

Když Anna zmizela https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366538/bmid_kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 4 271 83

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

After Anna , 2015

xena2711
19.06.2018 4 z 5

Moc pěkný psychothriller. Kniha se od začátku pěkně četla a celou dobu čtenáře udržuje v napětí.Doporučuji..

Peace
17.06.2018 3 z 5

"Můžeš trávit celou věčnost sepisováním seznamu věcí, které nemáš, ale to ti nikdy nezbude žádný čas na to, aby sis užila těch, které máš."

Anotace knihy zněla zajímavě, její zpracování však bohužel bylo o dost slabší. Na můj vkus je pachatel lehce odhalitelný, jeho činy pak těžce nereálné.
Plusem příběhu je hodně dobré vykreslení toho, jak fungují média.

jasmína
11.06.2018 2 z 5

SPOILER

Já tedy nevím.... možná být to jinak a čtivěji a napínavěji psané, dám hvězdiček více.... Samozřejmě psychopata neodhadnete, ale čekala jsem jiné rozuzlení.

Já měla dvě babičky a ani jedna by mi nikdy neublížila.

martinkaLLL
06.06.2018 4 z 5

Byla to pěkná knížka, jen teda jeden komentář u knížky mi prozradil kdo za vším tím je a celé to napětí mě to zkazilo. Myslela jsem, že se to nesmí udávat a tak když jsem se rozhodovala co číst, tak jsem koukla na komentáře. No nic i tak si myslím, že je dobrá, až teda na posledních pár stránek, u kterých si myslím, že už tam jsou navíc.

Lucai
29.05.2018 1 z 5

Za mňa kniha o ničom....knihu som nemohla dočítať, ťahalo sa to strasne dlho,až na konci to trochu nabralo spád... neodporúčam

Sofie75
29.05.2018 3 z 5

Kniha se mi do půlky četla hůře, ale možná to byl jen můj problém. Pak jsem měla pocit, že ji musím přečíst co nejdříve, protože jsem chtěla vědět jak dopadne. Musím říct, že co vyplulo na povrch bylo otřesné.

Ankavi
27.05.2018 3 z 5

Je to čtivá kniha, ale mě osobně popravdě neuchvátila. I průměrně bystrý čtenář je schopen rozpoznat, kdo za zmizením Anny stojí. Starost její matky, pocity, které prožívá, jsou popsány sice velmi věrohodně, i když opět - poměrně jednoduše, přímočaře, žádnou velkou psychologii nenajdeme. Knihu jsem si zařadila do kategorie "neurazí - nenadchne".

alnahu
16.05.2018 3 z 5

Já jsem z této knihy také trochu rozčarovaná. Psychothriller- ve kterém se ztratí pětiletá holčička Anna a nikdo nic neviděl, nepomohly ani kamery ani rodina.. V první polovině knihy , jsem myslela ,že ji odložím ,ale pak kniha měla spád. Annu únosci vrátí vystresované matce , její vrácení je ale součástí dalšího plánu proti její matce Julii.

Lenicka90
16.05.2018 3 z 5

Tato knizka me dost zklamala, nudila me od zacatku az do asi dvouste stranky a kdyz se dej zacal trochu hybat uz jsem vedela kdo za tim vsim stoji.

petula22
15.05.2018 3 z 5

Kniha má zajímavý námět, je i celkem čtivě napsaná, není to žádná topovka, ale líbila se

Nixa
14.05.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé, ale něco mi tam prostě chybělo. První půlka byla skvělá, ale druhá už mi přišla trochu slabší. Čekala jsem, že se příběh bude vyvíjet trochu jinak. Zklamaná jsem z knihy nebyla, ale na plný počet hvězdiček to prostě není.

Hope80
13.05.2018 3 z 5

Z důvodu nemoci knížka přečtena za 24hodin, ale jinak pro mě byla průměr. Přes půlku knihy o ničem, táhnoucí se příběh o únosu, druha-kratší půlka lepší, ale za me žádný zázrak. Měla jsem mensi tušení kdo v tom má prsty...

konicekbily
13.05.2018 4 z 5

Psychothriller o únosu a nejen o únosu. Příběh se vkrádá nejen do myšlenek hlavních hrdinů. ale i čtenáře. Pokud bych mohl doporučit - je to pro milovníky psychothrillerů, jinak se to každému nemusí líbit.

Urbana
11.05.2018 5 z 5

Dost dobrý psychothriller, ta opravdová noční můra začne až ve chvíli, kdy se jí dcera vrátí, doporučuji !

jana3099
06.05.2018 4 z 5

Zajímavý námět, velmi dobře se četla ....... o tom, že někdy vlastně ani nevíme nebo netušíme , s kým nebo vedle koho žijeme ......

Jane417
30.04.2018 5 z 5

"Když Anna zmizela" je napínavý psychologický thriller! První polovina příběhu vypráví o klasickém případu únosu pětileté holčičky... panika, hrůza, strach, vyšetřování, výslechy, beznaděj..., ale pak se děj otočí o 360°. Annu únosce vrátí. V tu chvíli jsou Anniny rodiče šťastní, jenže po návratu Anny začíná další teror... Únosce ji totiž nevrátil jen tak... její vrácení je součást plánu... plánu na vykonání nutného zla! Autor čtenáři sice brzo prozradí, kdo je únoscem, ale čtivosti a napětí to knize neubere a není nouze o překvapivé momenty. Originální thriller s originálním námětem a výborně vykreslenou psychologií postav.

Missynka
30.04.2018 3 z 5

Když Anna zmizela by mohla být velmi dobrou knihou. Tématika únosu je rozhodně něčím, co zaujme a dokáže pohltit. Já jsem však v tomto případě hodně zklamaná. Knížka je prvoplánová. Od začátku víceméně tušíte co a jak a prokousáváte se dál. Nelíbí se mi, jak je z části kniha vypravována z pohledu únosce, nějak mi to do celého příběhu nezapadá. Taktéž jsem zaznamenala spoustu nelogických chyb - nejspíše vlivem překladu. Například, když se v jedné větě mluví o matce Edně a následně se o ní autor / překladatel zmiňuje jako o Igorovi nebo ke konci knihy, kdy Brianovi je přiřazen ženský rod atd...
Námět dobrý, zpracování a tempo bych si opravdu představovala jiné.

SilvieSisinka
29.04.2018 4 z 5

Kniha se mě četla velice dobře.Když Anna zmizela byl to teprve začátek.Později to mělo šokující děj.Opravdu povedená tchýně.........:-) Povedený syn.Celá povedená rodinka.Unosce jsem uhádla hned.

certik003
23.04.2018

Překvapilo mě, že hodnocení kleslo do „modrých čísel“, mně se knížka dost líbila. Je mi jedno, jestli znám pachatele od začátku nebo ho autor odhalí až na konci. Nemusím mít knížku akční od začátku do konce. Důležitější je napínavost a čtivost knížky a tahle pro mě napínavá byla, navíc se zajímavou zápletkou.

MonikaHos
18.04.2018 5 z 5

Mně se kniha četla přímo skvěle, a to že člověk pachatele vytuší již velmi brzy, jí dle mého vůbec neubírá na kvalitě. Záporná postava je brilantně vykreslena a styl psaní, kterým je oslovována, dělá knihu zajímavější. Já bych knihu určitě doporučila.

únosy dětí

Alex Lake