Když Anna zmizela

Když Anna zmizela https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366538/bmid_kdyz-anna-zmizela-j32-366538.jpg 4 271 83

Každý se občas opozdí. Jednou kvůli dopravě, jindy se třeba zdržíte v práci. Většinou z toho nic není, ale pak se jednoho dne všechno zhroutí. Máte zpoždění, vybitý mobil, a když dorazíte do školky, vaše dítě už tam není. Chvilku si myslíte, že ho vyzvedl někdo z rodiny. Nebo si je možná vzala domů nějaká z maminek. Jenže za chvíli je jasné, že vaše dítě prostě není k nalezení. Někdo jej unesl a vám nezbývá než čekat. A čekat. A vaše zoufalství pořád narůstá… Tajemný britský autor detektivních thrillerů Alex Lake (jméno je pseudonym) přichází s dechberoucím příběhem o matce, jejíž dítě se jednoho dne náhle ztratí ze školky. Nikdo nic neviděl, novináři tuší snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje ještě naděje? A co když je ještě horší než temná jistota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

After Anna , 2015

Twinny
06.01.2020 3 z 5

Co na tuhle knihu říct? Celý příběh mě celkem bavil, byla jsem zvědavá, co se bude dít. Akorát mě trochu naštval ten spoiler přímo na obálce. Takhle člověk přišel o kus překvapení a vlastně je jasné, jak dopadne první část. Ale za to autor nemůže, takže to hodnocení nijak neovlivní.
Co se týče únosce a jeho motivu, napadlo mě to už někde kolem sté stránky a postupně jsem se k této teorii začala přiklánět mnohem více. A nakonec jsem to uhodla tak nějak všechno.
Střídaly se u mě chvíle, kdy jsem musela vědět, co bude a potom chvíle, kdy mi to bylo jedno. První část byla spíš taková, "je mi to jedno" - za což opět "děkuji" spoileru na obálce, protože jsem neměla důvod bát se. Ovšem do druhé části už jsem se pořádně ponořila a musela vědět, jestli za tím stojí opravdu ten, kdo za tím opravdu stojí :D. Nakonec to bylo trochu přitažené za vlasy, takže místo čtyř hvězdiček musím dát jen tři.

Krchnaida
22.12.2019 3 z 5

Děj se pořádně rozjel (a bavil) až ke konci.

anája
04.12.2019 4 z 5

Kniha nové autorky mě příjemně překvapila.Bylo to napínavé a zajímavý závěr.Vypada to že bude pokračování...

Drahuš
27.11.2019 4 z 5

No teda, až mě z toho mrazí. Napínavé a velmi čtivé. Doporučuji.

Prateri
23.10.2019 4 z 5

S hodnocením trochu bojuju. První polovina knihy - nikdo mi zvlášť sympatický nebyl, novináři - ti jsou kapitola sama pro sebe, jako všude - víc škody než užitku. A když nastoupila ta opravdová noční můra s navrácením Anny, příběh se stává zajímavější, i když už je vám jasné, kdo je ta noční můra. Takže místo třech hvězdiček, klikám na čtyři.

Martina1805
30.08.2019 5 z 5

Super napínavé čtení a neuvěřitelná zápletka. Ovšem všechno dobře dopadlo, doporučuji přečíst.

Metla
21.08.2019 4 z 5

V posledních týdnech se mé tempo konzumace knih ostudně snížilo, teprve zmizení pětileté Anny prorazilo krustu čtenářské lenory a přimělo mě sežvýkat téměř 360 stran za dva dny. Snad pro každou mámu malých dětí musí jít o téma nepříjemně osobní, děsivé a nervydrásající (pro táty jakbysmet, nicméně tento konkrétní případ útočí v ženském stylu - ony jsou ty silné, chlapi nesou cejch slabochů).
Alex Lake rozehrává relativně klasické drama od okamžiku únosu přes narůstající hrůzu rodičů, zapojení policie a dobrovolníků, po úlohu médií a sociálních sítí s nimi spojených. V druhé polovině nastává zvrat a tou dobou už by pozorný příznivec detektivních příběhů měl mít tušení o identitě i motivech pachatele zločinu. Bohužel podobnou intuicí nedisponuje hlavní hrdinka Julia, matka Anny. Sice usilovně přemýšlí o kdejakém pšouku, leckdy myšlenky mají svou váhu, občas se opakují... ovšem po přesunu na Juliin profesní píseček ji autor náhle učinil zbytečně natvrdlou. Já sice chápu, že spisovatelé raději nespoléhají na inteligenci čtenářů a považují za vhodné vše dodat ve verzi pro blbé, ale určitě to šlo udělat důstojněji. Ignorovat rozum a zkušenosti uznávané právničky, vkládat jí do úst hloupé otázky, aby protistrana mohla kontrovat odpověďmi zcela zřejmými... ne, tohle neberu, za bezdůvodné a do očí mlátící omezování intelektu srážím hvězdu. Další půlku strhnu za pomalejší střed knihy, kdy mi Julia s manželem chvílemi šplhali na nervy, za přemíru levicového filozofování, feministické vyznění a také za poněkud bezradné poslední stránky. Jinak jde o povedený debut, jehož zdejší hodnocení (72%) přesně odráží mé dojmy.

tacek01
07.08.2019 4 z 5

Mám v oblibě podobný typ knih, tudíž je mé hodnocení vysoké. Matky mi bylo líto, při čtení mám čtyřletého syna, tudíž to pro mě nebylo chvílemi příjemné. Viník mě napadl brzy, ale kniha mě uvedla do dojmu, že tak to není...odhalení bylo fajn. Záchrana matky mohla být napsaná o kousek lépe, ale ok. Mimochodem, ten její chlap mě od první strany neskutečně vytáčel :D

ctenarkaEva
09.07.2019 3 z 5

Zvláštní příběh, místy rozvleklý, ale byla jsem zvědavá, jak dopadne. Ohodnotila bych jako průměr, jedno přečtení mi stačilo

medlovice
30.06.2019 3 z 5

Kdo je v tomto příběhu obět a kdo je potrestán ? Ztráta dítěte a všechna ta nenávist na sociálních sítích , místo solidarity , vše mířeno proti matce a ta chudák, samou zaslepeností ani nevidí lidi kolem sebe ..Manželství, které příliš brzo ztroskotalo, tchýně , záhady. A já nemám ráda tento styl psaní myšlením zločince , našeptáváním , podrýpáváním svědomí. Knihu měla půjčenou sestra , tak jsem si ji vzala , že ji za víkend přečtu ale je to nudné, chladné , nezáživné , pořád se plácáme okolo jedné louže .Přeskakovala jsem jen jsem čekala, kdo tedy Annu unesl, ale byl to trochu překvapivý závěr. ale skončilo to správně.Od nakladatelství Ikar čtu jen samé dobré knihy, tohle je nuda a nudilo t i moji detektivky milující sestru.

foxi_ii
28.06.2019 2 z 5

Když si na tuhle knihu vzpomenu, tak mě napadne jediné pozitivum. Četla se opravdu rychle a pak už mě napadá jen to co mě vadilo.
Měla jsem velké očekávání od dovětku na knize: Ta pravá noční můra začne až ve chvílí, kdy se jí dcera vrátí...
Když jsem tu četla, že je lehké přijít na to, kdo za vše co se v knize děje špatného může, tak jsem byla zklamaná, že to opravdu bylo až tak jednoduché.
Jsou tu i dobré chvilky, ale je jich méně než více.

lenuskav
13.06.2019 2 z 5

nuda nuda nuda. posledních 50 stránek je nejzajímavějších

Peršanka
01.06.2019 1 z 5

Céčkovej dryják.

Veronika33
19.05.2019 4 z 5

Príbeh ma celkom bavil, aj bol pútavý, jediný mínus knihy bol, že som páchateľ odhalila už na začiatku. Napriek tomu som si knihu užila. Nie je to najlepší psychologický thriller,ktorý som čítala, ale ani žiadna nuda. Ako oddychovejší thriller, celkom fajn voľba.

josska
19.05.2019 4 z 5

A mě se knížka líbila,byla čtivá,a dost mě překvapil konec,ten jsem teda nečekala.........

preciousek
13.05.2019 2 z 5

Za mě nic moc, začátek docela nuda, pak akorát konec překvapil.. čekala jsem víc...

HaHa11
25.03.2019

Někdy se prostě stane, že si kniha a čtenář nesednou - a to se možná týká mě a tohoto titulu. Autor sáhl po námětu vysoce atraktivním, často zpracovávaném - zmizení dítětě. Co očekávat dál? Psychodrama, thriller, detektivku? V tomto případu mám ale pocit, že sázka na prvně uvedenou možnost nevyšla. Protagonisté vesměs nevěrohodní, motivy jejich činů taktéž, a vlastně to byl takový slepenec všech možných prohřešků, přečinů a zločinů, které mě brzy přestaly zajímat. Dolistovala jsem, na závěr ještě naposled zakroutila hlavou, a hodnotit raději nebudu - jak jsem říkala - třeba je chyba ve mně?!

Googies
20.03.2019 3 z 5

Za mě teda průměr. Zápletka byla vcelku dobrá, ale moc omáčky okolo. To se ani nedalo číst. Dost jsem přeskakovala.

DominaCZ
02.03.2019 3 z 5

Únosy jsou citovka, jasně. Proto všeobecná hysterie a vnitřní pocity žen / rodiny jsou logické a ani tady nechyběly. Byly ale protkaný neustálým bojem manželů chci rozvod/ nechci, bavíš mě/nebavíš mě, napřed muži řekne že ji on už nezajímá a pak je uražená když on se podle toho zařídí atd.
V podstatě mě zajímala ona a její pochody v ní, než to, kde je holka, kdo jí to udělal a zda se vůbec najde... řešení vztahu s manželem - chci tě/nechci tě mě štvalo a překáželo.

Vyšetřování se téměř nedělo což je ale fajn, já tyhle metódy moc nemusím.
"Zloděj" děcka a jeho myšlenky moc smyslu neměly, i když měly fabulovat, jasně.

Výpisy ze sítí a tweetů byly otravný-ona se díky své situaci stala TRENDEM a na Twitteru se neděje nic jinýho než ONA.
Ne její případ, ale její jméno.
Prostě se každej zajímal jen o ni, však jo.

SPOILER
jen se zmínila kolemjdoucím a opilcům o ztrátě dcery (bylo to pár minut) a oni IHNED šli hledat pěšky i autem. Hm tak určo.
KONEC.

Ta kniha je tím únosem jen jaksi...šmrncnutá. Ta kniha není o holce a o tom co se jí stalo, ale o vztahu muž/žena, matka/syn apod.
Když anotace avizuje ztrátu DĚCKA, asi by ta kniha měla být o tom děcku.

(SPOILER: taky neustálé odpovědi holky ve snaze vyšetřit kde byla- JÁ NEVÍM MAMI NEPTEJ SE MĚ UŽ - jsou na nic - je to odfouknutý nikam a tak to vyšetření logicky nemá jak pokročit.

Hraje tu jistou roli domeček pro panenky, díky kterému můžou policajti únosce nalézt. ale např. starší muž kupující takovou hračku je prý nutně divnej a podezřelej... to jako proč ?!!!!) KONEC.

O dobrovolném rozmašírování si ruky a urputným bojem a během s vlastníma zlomenýma končetinama a pánví a pořezanými zády už ani raději nemluvím, neb bych se musela totál nas**at.
KONEC)

Je to smíchaný, i když čtivý, ale děj je přehuštěnej zbytečnostma.
Ale obálka pěkná.

Rozsek: najdou ji zkrvavenou a dolámanou, poklekne k ní kámoška a zeptá se jí JSI V POŘÁDKU? - tak jako ne asi...

Izu
19.02.2019 2 z 5

Za mě podprůměrný thriller.

únosy dětí

Alex Lake