Kdybys nebyla, vymyslím si tě

Kdybys nebyla, vymyslím si tě https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8032/kdybys-nebyla-vymyslim-si-te-8032.jpg 4 58 8

Autor se ve své svěží próze tentokrát nevrací do dětství jako v knížkách Rodinný sjezd, To na tobě doschne nebo Udělej mi tichoučko!, ale nechává svého hrdinu prožívat citové bouře první lásky zároveň s nekonečnou nudou prvního zaměstnání, to vše pod vlivem atmosféry padesátých let minulého století. Zachycuje tuto dobu i vnitřní svět postav s vtipem a lehkostí, jež jsou pro něj typické a jež mu získaly trvalou oblibu u čtenářů. dotisk 2007 a 2008 2008 ISBN: 978-80-200-1690-4... celý text

kuruteku
24.08.2022 3 z 5

Kdybych nečetl povídkové cykly, asi bych na autora zanevřel. Nenadchlo. I když zajímavý způsob vyprávění s autorským prvkem. I když mnohé zajímavé obraty a přirovnání. Prostě to bylo příliš umělé oproti povídkám.

vendy246
31.08.2021 4 z 5

Autorovi se podařilo krásně zachytit pocity mladého zamilovaného kluka v kontextu doby.
Ze socialistického ranního tisku: "BUDOUCNOST osmkrát: z toho jednou KRÁSNÁ, dvakrát NADĚJNÁ, dvakrát ZÁŘIVÁ a třikrát SVĚTLÁ"

Magrata15
07.03.2021 3 z 5

Tuhle knihu mi půjčila kolegyně z práce. Prý abych se trošku zasmála.
Takže jsem ji začala číst už v autobuse cestou z práce. A u čtení jsem se usmívala.
Teď se můžete v autobuse beztrestně a bez povšimnutí usmívat, nebo šklebit, nebo i zívat, protože přes respirátor to stejně není vidět.
Takže zpět - tato kniha je lehce úsměvná, ale řezat smíchy se u ní nebudete. Jde o zajímavé postřehy mladého muže z dob nedávno minulých. Komentáře k politické situaci, dění v práci a jeho úspěchů v lásce.

Tuto knihu bych zařadila do kategorie - neomráčí, neurazí.

Katka2382
12.05.2020 1 z 5

Pro mě byla tahle knížka také docela zklamáním.Škoda,přeškoda.

whale77
10.09.2019 3 z 5

Podle komentářů níže jsem možná měla štěstí, že jsem nejdřív sáhla ne po obyč knížce, ale po audioknize. Protože ta, předčítáná autorovým bratrem Janem, mě pobavila. Lehce ironický tón předčítajícího mi dával tušit, že se bráchové prostě dobře znají a úplně jsem viděla, jak ty rozhovory mezi hlavním hrdinou a jeho kamarádem mohly v mládí probíhat v podobném duchu mezi bratry samotnými (i když tomu tak třeba nebylo). Příběh není jen o dobývání lásky, ale připomíná i každodenní těžkosti a lehkosti doby před převratem, takže pro mě – příjemně strávených pár hodin poslechu.
I když na mou na světě nejmilovanější scénku ze strany 55 z Medových let to nemá.

denib
11.05.2018 2 z 5

U všech knih pana Krause jsem se dost nasmála. Tato je první, u které jsem na smích neměla chuť. I když to je evidentně kniha humorná, nebavila mě. Bohužel nedokážu napsat proč. Snad jen, že mi přišla taková povrchní.

xxtom
13.06.2017 4 z 5

Autor se svým typickým smyslem pro humor popisuje dobývání své vyvolené.

Malanika
27.08.2015 odpad!

Miluju knížky Ivana Krause, četla jsem skoro všechny. To na tobě doschne jsem vozívala na vandry a četli jsme si kapitoly za odměnu při náročných výstupech. Ale tato knížka je pro mne velkým zklamáním. Nudnější knihu jsem asi ani nikdy nečetla. Nedočteno!