Kdybys mě teď viděla

Kdybys mě teď viděla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4013/bmid_kdybys-me-ted-videla-FJx-4013.jpg 4 286 89

Všechno v životě designérky Elizabeth Eganové má své pevné místo od hrníčků na kávu v nablýskané kuchyni až po vzorníky a kelímky s barvou v pracovně. Má pocit, že díky dokonalému pořádku a pečlivosti se jí daří držet svůj život pod kontrolou a vyhýbat se trápení a bolesti, kterou zažila v minulosti. Snaží se naplno věnovat práci a přitom být matkou svému adoptovanému šestiletému synovci Lukovi, takže jí už nezbývá čas na nic jiného na omyly, ale ani na nějaké příjemné povyražení. Až do okamžiku, kdy do Lukova i jejího života vstoupí záhadný, bezstarostný a spontánní Ivan. Luke tvrdí, že je to jeho neviditelný přítel, Elizabeth považuje pohledného muže za otce Lukova kamaráda Sama. Ivan obrátí život usedlé Elizabeth Eganové naruby a postupně jí pomáhá bořit všechny zdi, kterými se obehnala ze strachu z dalšího zklamání. Díky němu se pohledná, schopná a pedanticky pořádkumilovná žena odhodlá udělat pořádek i ve své minulosti a odhalit tajemství, které za sebou vleče jako těžkou kouli už od dětských let. Díky Ivanovi se učí, že všechno zlé je pro něco dobré, a plní si sny, které jí jako dítěti nikdo nesplnil. A její dosud jednotvárný život začíná rozkvétat a vstupují do něj city, které si Elizabeth dávno zakázala.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

If you could see me now , 2005

Havrnka
19.04.2024 4 z 5

Oddechové čtení.

aydam
19.04.2024

Kdybyste mě teď viděli, jak se tvářím nad tímto příběhem... Nezaujalo. Nedočtu. Posílám dál.

Amneris
12.02.2024 3 z 5

Knížku jsem si vybrala podle názvu a byla jsem zvědavá, o čem bude příběh. Téma neviditelný přítel mi přišlo jako super, ale zpracování trošku pokulhávalo. Hlavně mi přišlo zbytečné neustálé vracení se do minulosti hlavní postavy. Elisabeth mi přišla trochu ukňouraná, když se objevil Ivan, tak se to zlepšilo. Knížku bych klidně zkrátila na polovinu. Knížka má jinak pár zajímavých myšlenek, nad kterými se člověk určitě zamyslí.

misssicccka
10.02.2024 5 z 5

Ten napad je skvely.
A skvela je cela kniha. Je to vlastne strasne smutny pribeh, ale obsahuje spoustu myslenek, ktere ocenite i jako rodic.
Je to plne pozitivni energie a chuti do zivota na pozadi fakt blbe rodinne historie. A bylo to mile a vtipne.

Comp.Bear
21.01.2024 5 z 5

Taková krásná svým způsobem pohádka, u které mi bylo příjemně. Už ten začátek mě nalákal, byla jsem hodně zvědavá, co z toho vyleze. Chvílemi smutný, chvílemi veselý příběh, který se moc hezky čte.

mignon
13.10.2023 2 z 5

Tyjo, měla jsem opravdu velký problém tuto knížku dokončit. Přitom téma zajímavé. Škoda, mám tuto autorku ráda.

Tess.96
18.07.2022 3 z 5

Moc se mi líbil námět jako takový. Spisovatelka se zaměřila na téma neviditelných přátel, které často vidí děti, ale dospělí vůbec. Rodiče pak pro neviditelného kamaráda svého dítěte připravuji talíř s jídlem navíc, snaží se s ním komunikovat a naučit se s nim žít. Jenže občas tyhle neviditelné kamarády potřebují i dospělý a to je případ téhle knihy.

Jako vždy se to krásně četlo. V tomhle Cecelie vůbec nezklamala, nápad to byl originální a zajímavě zpracovaný. Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že to prostě nebylo ono a kniha nevyhovuje vyšším standardům Ceceliiné jiné tvorby. Celkově nejsem ani spokojená s koncem a prostě tomu chyběla nějaká ta jiskra, co by příběh posunula na vyšší úroveň. ‍️

Vatter83
15.04.2022 2 z 5

Velké zklamání!

Mondaika
28.10.2021 2 z 5

Jakože nápad super,ale nutila jsem se číst dál... Hlavně v začátku. Na to jaký měla autorka námět nevyužila spoustu možností, které by příběhu dodaly větší jiskru. Chvilkami Vám autorka bude připadat možná až duševně nemocná...zklamání

PK. Nikdy si žádnou bolest nebo útrapy nenechte pro sebe. Skutečným lékem a odvážným činnen je jejich sdílení..

Magrata15
15.04.2021 5 z 5

Krásný příběh, chvílemi veselý, chvílemi smutný, sem tam romantický i mystický.
A dokonce i poučný - člověk by si měl užívat života každý den!
Kniha se mi moc líbila.

koki.veru
17.03.2021 5 z 5

Zajímavý, v podstatě trochu pohádkový příběh. Ale knížka se četla moc dobře, přečteno asi za dva dny a moc se mi to líbilo. Takové pohodové oddechové čtení.

SueD
24.10.2020 5 z 5

Oddychové čtení, ale myslím si, že každá žena, která zrovna není fanynkou Prachetta by se v tom mohla najít a chytit se stejně, jako já.

Jessybelle
18.10.2020 4 z 5

Tak trochu jiná kniha, četla se dobře, nakonec vše zapadlo na své místo, nakonec mi bylo líto, že Ivan odchází...

beruzzka
11.07.2020 4 z 5

Zajimavy napad, ale obcas moc zdlouhavé, pribeh z minulosti byl takovy nijaky... ale cetlo se to dobre, zajimalo me, jak to dopadne

Charmedka
20.06.2020 5 z 5

Kouzelný příběh, který vykouzlí úsměv na tváři, ale i slzu v oku. Pokud ale čekáte reálný příběh, tak budete zklamány. Je to spíše taková pohádka pro dospělé. A to na knihách Cecelie Ahernové miluju, nejsou to obyčejné romány jako je každá druhá kniha, ale většina obsahuje nějaký ten ždibek fantasy.

pip11
15.02.2020 5 z 5

Byl to kouzelný příběh o vnitřním světě a prožívání Elizabeth a jejího adoptivního syna (synovce) Luka. Velmi zvláštní, ale moc krásné snění. Ze začátku se mi příběh táhnul, pak mě ale zcela okouzlil.

petrat111
06.01.2020 5 z 5

Nádherná kniha a určitě přečtu znovu. Velmi originální příběh. Konec krásný. Promyšlené

snílkařka
15.09.2019 4 z 5

Krásný příběh:-) Neviditelní přátelé, kteří nás chrání.Krásná a uklidňující představa že je někdo s námi kdo nás chrání a pomáhá nám ve složitých chvílích i těch veselích našeho života:-).I já doufám a svým způsobem věřím že to tak je;-)

wiix
15.07.2019 3 z 5

Na začiatku som nevedela, či to autorka myslí vážne, ale naozaj to nebolo o duševnej poruche ako takej. Každopádne to bolo príliš duchovna a romantiky, čo vyznelo ako neskutočný gýč.

Libušš
03.07.2019 2 z 5

Po několika přečtených stránkách jsem si jako první řekla, že to bude blbina. Jak jsem pokračovala ve čtení, tak jsem si řekla, že to bude kniha o schizofrenii - a po třiceti dalších stránkách to byla zase ta blbina.
I přes to nemohu říct, že by mě nebavila, leř místy opravdu nebavila. Kniha v sobě určitý milý potenciál má, ale nějak se mi nelíbilo vyprávění příběhu z minulosti - dle mého nejspíš nešťastně zasazené do dějě. Navíc místy to líčení té minulosti bylo zdlouhavé, zbytečné a nezáživné.
Myšlenku má kniha krásnou, nicméně průměr.

Cecelia Ahern
irská, 1981
2016  86%Vadná
2006  82%Kde končí duha
2009  76%Díky za vzpomínky
2009  78%Dárek
2020  81%Dokonalá

Kniha Kdybys mě teď viděla je v