Kdybychom se neviděli

Kdybychom se neviděli https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257599/bmid_kdybychom-se-nevideli-257599.jpg 4 342 86

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit. Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky. Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno. Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Last Time We Say Goodbye , 2015

Veruu95
07.07.2019 5 z 5

Moc krásná, silná kniha, která prostě zahraje na emoce. Bohudík vlastní zkušenost nemám, ale celou knihu jsem vše spolu s Lex prožívala. Příběh nebyl přitažený za vlasy, naopak, vše bylo podáváno nenásilně. A to cením :)

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Očekávala jsem čistokrevný doják, ve kterém bude hlavní hrdinka až do poslední stránky fňukat, a v posledním odstavci si uvědomí, že bráška vlastně pořád žije - v jejím srdci. Naštěstí jsem byla vyvedena z omylu. Kniha vám žádné emoce nevnucuje, naopak, velmi pozvolna vás vede a nechává vás vžít se do příběhu. I přes to je to ale silná knížka, a přijde mi daleko opravdovější a lépe napsaná než všechny ostatní o ztrátě milované osoby.

Damonka12
02.05.2019 3 z 5

Taková oddechovka. Typicky průměrná kniha. Ani neurazí ani nenadchne.

ThrisaManx
29.12.2018 3 z 5

Než jsem knihu začala číst, všichni mě upozorňovali na to, že je to fakt silné kafe. Že mě kniha dostane. Asi zvlášť proto, že jsem se v době čtení sama vyrovnávala se smrtí blízkého člena rodiny jsem opravdu čekala silný příběh, který ve mně vyvolá emoce, ale nic se nestalo. Příběh mě bavil, četlo se to snadno a lehce, bylo to fajn, ale jinak průměr. Postupné odkrývání událostí, které se staly před Tyovou smrtí mě moc nebavilo. Nelituji, že jsem si knihu přečetla, ale bez ní bych o nic nepřišla. Jediné, co mi teda dala byla chuť si po letech vypočítat znovu nějaký příklad :)

Jalisca
13.12.2018 5 z 5

Knihu jsem precetla za 2 dny. Pro me osobne, je to ztotozneni. Nedavno mi zemrel bratr a take svuj zivot ukoncil dobrovolne.
Kniha stoji za precteni.

AndreaP.
11.11.2018 5 z 5

Kniha má silný příběh, pro mě osobně výrazně umocněný tím, že jsem jí četla v době vyrovnávání se se smrtí svých rodičů. Zapůsobila na mě velmi, styl psaní je mi velice blízký a konec knihy mě prostě dostal na kolena. Prožívala jsem děj s hlavní hrdinkou.

Hakl54
06.11.2018 3 z 5

Zajímavé téma, ale do poloviny příliš zdlouhavé, pak malinko větší spád. Při další sebevraždě jsem začala očekávat nějakou tajemnou spojitost a ono opět nic.

alzbeta4185
01.11.2018

Knihu jsem dočetla z důvodu pozitivních recenzí. Příběh nebyl žádná sláva, ale ten konec zasáhne snad každého.

Zania
21.10.2018 2 z 5

Očekávala jsem od knížky víc :/

Ikosska13
15.10.2018 5 z 5

Velice a smutná, ale zároveň úžasná a zajímá v knížka o smrti a o životě. Opravdu na mě působila reálně a zanechala na mě velký dojem. Autorku zbožňuji.
Žádné zklamání!

TerezaJágrová
18.08.2018 5 z 5

Mě tato kniha chytila už od začátku. Krásně se čte a příběh je napínavý,takže máte potřebu stále jen číst. Doporučuji.

Bee
25.07.2018 5 z 5

Kniha mi sedla už anotací a trochu jsem se obávala, aby mě to moc nezklamalo. Musím ale říct, že mě autorka opravdu hodně překvapila. Obrovský podíl na tom má zajímavá hlavní postava, se kterou autorka výborně pracuje. Je to hodně citlivě psané a opravdu jsem to Lex věřila. Zároveň tomu nechybí trochu toho milostného dramatu, ale ne moc a nestává se to středobodem celého příběhu, což by byla ohromná škoda. Líbí se mi, jak Lex celou situaci zpracovává a snaží se pochopit, proč se stalo to, co se stalo. Opravdu silný příběh, a dobře zpracovaný.

KaileyBlot
04.07.2018 5 z 5

Popravdě jsem ani nečekala, že by mě tato kniha mohla tak chytnout. Opravdu mě bavila, nenudila jsem se u ní a udržela si mou pozornost až do konce. Nešlo se od ní odtrhnout. Byl to dost silný příběh, který mě zasáhl nejen tím, jak byl smutný, ale také tím, jak byl nádherně napsaný. Teď bych nejradši vychválila autorku až do nebes a všem, kterým nevadí si maličko pobrečet, tuto knihu moc doporučila.

chmelda212
28.06.2018 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že by ve mě kniha vyvolala takové emoce. Nejenže jsem se ztotožnila s hlavní hrdinkou (postojem, humorem, ale i sama mám dva mladší bratry, z nichž jeden je jako Tyler o dva roky mladší), ale při čtení jsem bloudila vlastními vzpomínkami na dětství a na náš vztah s bratrem.
Od poloviny knihy jsem zadržovala slzy a posledních 50 stránek jsem se neudržela a knihu jsem dočítala v slzách... Nehledě na pozdní/brzkou (0:30 v noci) hodinu jsem musela oběma bratrům poslat alespoň krátkou zprávu, že je oba miluju a budu jim to opakovat často, protože nikdy nevíte, kdy to může být naposledy ...
Hořko-sladká nálada z celé knihy ve mne zůstane hodně dlouho ...

sgjoli
15.04.2018 5 z 5

Čekala jsem průměrný YA román a ono se z toho vyklubalo skvěle napsané, silné drama o mladé dívce, která se vyrovnává s nečekanou ztrátou. O to silněji celý příběh vyznívá, když víte, že autorka do jisté míry vychází z vlastní zkušenosti.
Výborně napsané, moc doporučuji!

arket
13.03.2018 4 z 5

Téma mne nezaujalo

elfinkaa97
12.03.2018 4 z 5

Nádherná YA kniha, která je neuvěřitelně dojemná a uvěřitelná. Rozhodně stojí za přečtení!

Marthas
08.02.2018 4 z 5

Myslím, že v tuto chvíli není místo, abych rozporovala jiným názor na knihu.
I když mi přijde, že ten kdo říká, že je nudná, byl celou dobu mimo,nebo nečetl mezi řádky, případně četl jinou knihu. Je to jako s dobrým vínem, musí se dávkovat.
Není, zde místo ani k tomu, abych zabíhala do intimních detailů, proč mne kniha zasáhla ale proč jsem ohodnotila knihu pouze 4 hvězdami, na to tu místo je. Přišla mi lehce nevyvážená, byly tam momenty, kdy jsem měla pocit, že by nebylo od věci to už ukončit. Nakonec ale chápu, proč to autorka ukončila takto a v tomto momentě. Neříkám, že jsem plnně rozklíčovala její poslání. Ale snažila jsem se. Opravdu to byla dobře rozehraná partie. Mohlo to být trochu jiné, ale chápu autorku, že nechtěla zajít za hranu. Sice si nejsem jistá, zda by dokázala rozpoutat vlnu sebevražd, ale chápu, že to nechtěla riskovat.
Ano, sebevrazi většinou neberou moc ohledy na okolí ale to není pouze jejich chyba.
A tato kniha nakonec nevyzněla ani jako příkrý odsudek, za což patří autorce díky, ani jako obhajoba tohoto fenoménu, což jsem ani nečekala, že by byla.
A podepsala bych se pod slogan: Smrt je všude kolem nás.
Jen si jí nevšímáme.
Dokud nemusíme.

Je v nich obsažená hluboká pravda, která většině lidí uniká, protože se jich zatím netýká anebo si to pouze myslí.

Lokina
24.01.2018 5 z 5

Knížka vypráví o mladé studentce Lex, jejíž život byl radostný, naplněný přáteli, matematikou, kterou milovala. Měla báječného přítele, skvělé vyhlídky na budoucnost. Co trochu kazilo ten dobrý dojem šťastného života, bylo, že žili se svou mámou a bratrem sami, protože otec je opustil kvůli jiné ženě. Ale i to nebylo tak tragické, aby se váš život obrátil vzhůru nohama. A najednou váš bratr spáchá sebevraždu a už jste "ta, jejíž bratr se zabil" a s tímto cejchem se musíte naučit žít.
Kdybychom se neviděli je milá, smutná a dojemná kniha, hlavně tedy konec, který je velmi emotivní. Takže já jenom doporučuji :-)

n.jankovcova
03.01.2018 5 z 5

Tahle knížka byla opravdu depresivní. Od první stránky do poslední. Ano, věděla jsem, že to bude smutné, ale až takovým způsobem? To ne. Autorka dá se říct, že mluvila z vlastní zkušenosti, a tak tam skvěle popisovala všechny pocity. Přiznám se, že celou knížku mi bylo do pláče.

sebevražda pro dospívající mládež (young adult) ztráta blízkých

Cynthia Hand
americká, 1978
2012  85%Nadpozemská
2017  82%Má lady Jane
2015  81%Kdybychom se neviděli
2013  86%Zasvěcená
2013  87%Nespoutaná

Kniha Kdybychom se neviděli je v