Kdybych ti rozuměl, tvářil bych se takhle?

Alan Alda, mnohokrát oceněný autor bestsellerů a slavný Hawkeye Pierce ze seriálu M*A*S*H, nám vypráví fascinující příběh o tom, jak se vydal objevovat stále lepší způsoby komunikace, aby je mohl později naučit i všechny své čtenáře, a tím jim pomoci v každodenních komunikačních situacích. S charakteristickým humorem a upřímností jemu vlastní zkoumá způsoby rozvíjení empatie, jakožto klíčového komunikačního faktoru. Kdybych ti rozuměl je zábavný, i když lehce provokativní průvodce, který je užitečný pro nás všechny ve všech aspektech našeho života – s přáteli, milenci, rodinami, u našeho doktora, v práci, nebo kdekoli jinde....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375293/big_kdybych-ti-rozumel-tvaril-bych-se-t-XGH-375293.jpeg 4.121
Literatura světová, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , XYZ (ČR)

If I understood you, would I have this look on my face?, 2017

Kniha Kdybych ti rozuměl, tvářil bych se takhle?

DreamerX9
12.07.2021

Kniha nebyla vůbec špatná a člověk má pocit jako by vedl rozhovor přímo Alanem Aldou, který je chytrý a snaží se neodborným způsobem připomenout něco co sice známe ale ne vždy aplikujeme. Nabízí také skvělá cvičení a moudra do života

drakamena
10.08.2020

Tato kniha obsahuje některé zajímavé - a snadno aplikovatelné koncept a rady jak komunikovat s ostatními v každodenním životě. Na druhou stranu se mi kniha zdála trochu moc dlouhá a na konci už jsem ztrácela zájem, měla jsem tak trochu pocit, že se autor snaží jít nejenom do hloubky, nýbrž i příliš do šířky a obsáhnout toho příliš mnoho.

Kde mě autor ztratil úplně, bylo, když hovořil o tom, jak se dá lidmi manipulovat skrz empatii. Očividně existují situace, kdy je to špatné (kupříkladu prodej špatných produktů), ale i situace, kde je to zcela v pořádku a pochopitelné (třeba když se vám charita snaží prodat nějaký uplakaný příběh). Podle mého skromného názoru jsou oba případy špatné, protože nesnáším, když se mnou někdo manipuluje.

clare01
17.02.2019

Původně jsem si vůbec nebyla jistá, co mám od knihy očekávat, ale příjemně mě překvapila. Je plná srozumitelných a velmi zajímavých studií a výzkumů z oblasti komunikace a empatie. Tyto studie jsou doplněny vlastními zkušenostmi a zážitky autora. Je to ideální kniha pro ty, co se chtějí naučit být více empatičtí (a vlastně i lidští), ale kromě rad, jak toho dosáhnout, hledají i vědecké zdůvodnění, proč tyto rady fungují.

DK197
02.09.2018

Jak píše i sám autor, očekávání čtenáře jsou důležitá... Ta moje byla trošku jiná. Ale... když se tím člověk prokouše (doslova), pár zajímavostí mu v hlavě zůstane. A nástin toho, jak pracovat na vlastní empatii také dostane. Takže jo - nakonec 4 hvězdičky.

Faktomluva
Faktomluva