Kdybych tě nepotkal

Kdybych tě nepotkal https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391512/bmid_kdybych-te-nepotkal-K8D-391512.jpg 4 74 31

Beáta a Richard série

Kdybych tě nepotkal… Potkal ji náhodou, tu zajímavou ženu, tajemnou, neuchopitelnou a plnou nezvyklé energie. Bylo však setkání neplánované i pro ni? Příběh o tajemstvích a síle ženské spirituality. Pragmatický Richard si vychutnává svobodný život v reklamním světě. Je spokojený, šťastný, nemá důvod si stěžovat. Až do chvíle, kdy potká ve své oblíbené kavárně tajemnou ženu. Její názory na život jsou zcela opačné, než jeho, přesto, anebo právě proto ho zcela fascinuje. Ví o ní příliš málo, protože v osobních otázkách není sdílná, často mluví v záhadách, a klade otázky, kterým Richard vůbec nerozumí. Jejich společná sexuální energie však funguje dokonale a Richard si na ní brzy vypěstuje závislost. Hlavní hrdinka působí sebejistě a vyrovnaně. Ale nebylo tak tomu vždy. Její dětství a dospívání bylo poznamenáno řadou negativních zkušeností, vedoucích k sebedestruktivnímu chování. V momentě, kdy se ocitla na prahu života a smrti, vstoupil do jejího života On, důležitý muž, který jí pomohl pochopit, že to, co považovala doposud za prokletí, je v podstatě veliký dar. Retrospektivní dějová linie, prolínající se kapitolami přítomnosti ilustruje proměny hlavního hrdiny a zároveň postupně poodhaluje skutečnou identitu jeho partnerky. Prozrazuje příčiny jejího podivínství a důvody, které ji přinutily strávit významnou dobu cestováním po světě a studiem dávnými kulturami.... celý text

petkaturcakova
petkaturcakova
03.03.2019 2 z 5

Kniha mě nenadchla, znovu bych si jí nepřečetla a ani nikomu nedoporučila.

AndreaHrasek
AndreaHrasek
23.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělá knížka,úplně úžasně se mi četla...Četla jsem Kuranderu,Hadí ženu,Žitkovské bohyně,Cyklickou ženu,...tady je od všeho trochu,ale čte se to tak lehko a je to ze života...opravdu vřele doporučuji,nejen ženám ale i mužům...Stojí za přečtení;)

david9422
david9422
21.01.2019 4 z 5

Nádherná kniha, která zanechává silný a oduševnělý dojem. Už po polovině jsem byl překvapen, že se mi to moc líbí.
Jak ty erotické scény, tak ty mystické spirituální pasáže. Koupil jsem knihu pro sebe a manželku na podzimním BalanceFestu, kde mi ji Viktorie i sama podepsala.Ani jsem neznal její předchozí tvorbu. Překvapivý pozitivn závěr, který jsem vůbec nečekal, ale vlastně svým způsobem nádherná katarze.
Úžasná zápletka nakonec s tím starým manželem, to jsem věru nepředpokládal. Svým způsobem chápu záměr láskyplného léčení „moderní“ čarodějky Beáty.Je úžasné, jak autorka podává celý příběh. Už ta krásná erotika, ale tím že se nezůstává jen u ní a přidávají se cestopisné a prožitkové pasáže z Peru, je tak silné! Hlavně v poslední třetině je tolik zajímavých pasáží a taky naučných, o těch místech v Číně či Indii, kde dominují ženy oním ojedinělým způsobem. Tam jsem si nemohl nevzpomenout na starou polskou komedii, dnes už legendární Sexmisi – pamatujete ten svět žen bez mužů? To ale jen taková vzdálená paralela.
Hrozně se mi líbilo to energetické rozjímání, myslím u těch pasáží, kde je Beátě vysvětlováno, že muži znásilňují ženy proto, aby z nich dostali tu energii. Je to šílená, ale zcela uvěřitelná myšlenka.
Nejvíce ze všeho se mi ale líbila kapitola o Bílých Karpatech a Lopeníku. Viktorie tam píše nádherně poeticky. Úplně to na mne dýchlo, že jsem se tam přenesl a vnímal naplno tu atmosféru. Jako bych tam byl, cítil to atmosférično. U této kapitoly jsem předevčírem tak sladce usnul, ale ne, protože by mne to nebavilo, ale byla už jedna hodina v noci a já už nemohl pokračovat. Ale krásně jsem po tom spal. Jakoby ty pasáže z Karpatech měly velmi očistný charakter pro unavenou duši. Včera jsem dočetl ten závěr a jak píšu, tolik motivů na závěr jsem fakt nečekal. Moc gratuluji k nádherné knize. Byl jsem fascinován tou erotikou na začátku, ale bál jsem se, že to bude jinak plytké – jako u Viewegha, kterého mám rád jen u jeho deníků, ale když jsem četl jeho poslední dvě knihy, nevyplynulo mi z toho zbla nic :-(, ale naopak, tady je vše krásně rozvinuté až do moderního dramatu. Ještě jednou gratuluji.

marketa4469
marketa4469
03.01.2019 5 z 5

Velice zajímavá kniha, tento typ knihy se mi dostal do ruky poprvé a líbil se mi. Tím, že mám ve svém okolí přítelkyni, podobnou hlavní hrdince, mi kniha ukázala jiný pohled na toto téma.

Studema
Studema
23.11.2018 5 z 5

Moc zajímavý a napínavý příběh. Kniha se čte výborně. Autorka popisuje situace věcně, přímo. To se mi líbí.

soniisek1632
soniisek1632
23.11.2018 5 z 5

Tahle kniha mě úplně učarovala ,pohltila zároveň . Stojí za přečtení

martina0655
martina0655
06.11.2018 5 z 5

Všem moc doporučuji, zajímavý děj od začátku až do konce!

Herolu
Herolu
05.11.2018 5 z 5

Krom skvělého vztahoveho příběhu mě strašně bavilo a zajímalo to nahlédnutí do ženské duše a vůbec života ženy, zaujalo mě to, že žena je cyklicka, význam pentagramu, nahlédnutí do kouzel inckych žen a vůbec celá ta ženská magie... Dechberouci!

nikol8756
nikol8756
29.10.2018 5 z 5

Už od začátku mě knížka napínala a čekala jsem na její rozuzlení. Osoba, která velmi ovlivňuje hlavní hrdinku - "On", není plně objasněná a to knize dodává tajemnosti. Samotná hlavní postava je záhadná a také velmi ženská.
Příběh mě bavil od začátku až do konce. Mimo zaujetí jsem se u několika pasáží i zasmála :) Doporučuji

venda1113
venda1113
28.10.2018

souhlasím s tím že kniha je zajímavá,napínavá, a tajemná to jí asi vystihuje nejlépe moc mě bavila a nečtu jí naposledy!

Lulena
Lulena
24.10.2018 5 z 5

Konečně jsem ji sehnala a četla skoro celou noc, protože jsem se nemohla odtrhnout. Napínavé, zajímavé, tajemné, velmi ženské... Prostě skvělý příběh, skvele napsaný. Má oblíbená autorka nezklamala! Kniha od knihy je lepší a lepší!

láska tajemství romantika minulé životy ženská spiritualita

Viktorie Besó
česká, 1980
2012  54%Sbírka motýlů
2018  73%Kdybych tě nepotkal
2016  77%Dívka s vůní manga
2013  65%Sebelhářka
2020  78%Když jsme se potkali

Kniha Kdybych tě nepotkal je v