Kdybych tě nepotkal

Kdybych tě nepotkal https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391512/bmid_kdybych-te-nepotkal-K8D-391512.jpg 4 74 31

Beáta a Richard série

Kdybych tě nepotkal… Potkal ji náhodou, tu zajímavou ženu, tajemnou, neuchopitelnou a plnou nezvyklé energie. Bylo však setkání neplánované i pro ni? Příběh o tajemstvích a síle ženské spirituality. Pragmatický Richard si vychutnává svobodný život v reklamním světě. Je spokojený, šťastný, nemá důvod si stěžovat. Až do chvíle, kdy potká ve své oblíbené kavárně tajemnou ženu. Její názory na život jsou zcela opačné, než jeho, přesto, anebo právě proto ho zcela fascinuje. Ví o ní příliš málo, protože v osobních otázkách není sdílná, často mluví v záhadách, a klade otázky, kterým Richard vůbec nerozumí. Jejich společná sexuální energie však funguje dokonale a Richard si na ní brzy vypěstuje závislost. Hlavní hrdinka působí sebejistě a vyrovnaně. Ale nebylo tak tomu vždy. Její dětství a dospívání bylo poznamenáno řadou negativních zkušeností, vedoucích k sebedestruktivnímu chování. V momentě, kdy se ocitla na prahu života a smrti, vstoupil do jejího života On, důležitý muž, který jí pomohl pochopit, že to, co považovala doposud za prokletí, je v podstatě veliký dar. Retrospektivní dějová linie, prolínající se kapitolami přítomnosti ilustruje proměny hlavního hrdiny a zároveň postupně poodhaluje skutečnou identitu jeho partnerky. Prozrazuje příčiny jejího podivínství a důvody, které ji přinutily strávit významnou dobu cestováním po světě a studiem dávnými kulturami.... celý text

Marsí5
01.03.2024 4 z 5

(SPOILER) Původně jsem čekala ženskou verzi nyní oblíbených erotických románů, kde mafiánský nadrženec využívá zoufalou mladou ženu a nečekaně se do sebe zamilují (Brr...)... Jsem ráda, že jsem se spletla! Tohle bylo daleko lepší! ;-) :-D

Jedná se o rychlou a dobře čtivou jednohubku. Spoustě lidí patrně nesedne ezoterická stránka knihy, ale mě je tohle téma blízké a zde jsou některé pojmy srozumitelně vysvětlené každému, kdo nemá hned odmítavý postoj k neznámému ;-)

Je tam romantika, je tam erotika, je tam záhada, je tam něco nového, je tam vysvětlení a vlastně i šťastný konec.... Co víc si přát od odpočinkové knihy, která nenudí? ;-)

Rapeh
18.02.2024 4 z 5

Po přečtení knihy jsem plná zvláštních pocitů a nevím jak je formulovat do recenze. Určitě to není oddechová eroticko romantická kniha. Přečteno za víkend.

Fidibus
06.02.2024 1 z 5

(SPOILER) Žena, která se věnuje ezoterice, ukáže do práce zahleděnému Richardovi radosti života. On odhalí její tajemství a nakonec pochopí, co v životě hledá.
Na mne trochu moc ezoteriky a feminismu, výsledně nic zvláštního, kromě několika úvah.

cukrovka
09.01.2024 4 z 5

Zajímavý a čtivý příběh. Je zde trocha přitažlivosti, spousta ženské energie, mystiky a spirituality.

MAU256
29.04.2023 1 z 5

No nevím, tohle bylo hodně zvláštní. Přečetla jsem proto, že jsem chtěla vědět, jak to mezi Richardem a Beátou dopadne.

gargamelka
19.11.2022 4 z 5

Zajímavý příběh s nádechem spirituality, energie ženy, vztahů a mnoho dalšího. Příběh mne hnal, abych se dozvěděla, jak vztah mezi Beátou a Richardem dopadne.

petulkapeta
31.08.2022 4 z 5

Velmi zajimavy příběh. Ano Beata a Richard zdánlivě příběh o dvou lidech kteří se do sebe zamiluji,ano,ale...
Příběh je naplněny esoterikou a sebepoznanim a je To velmi zajimave čtení..no nic jdu na dalsi dil...

Jita160
02.07.2022 5 z 5

Nalijte si dobré víno.
Usaďte se někde na klidné a slunné místo a ponořte se do úžasného příběhu ženy,která měla v sobě tolik odvahy ,aby našla své pravé já i když to pro ni bylo nesmírně namáhavé a těžké.Zjistila o sobě neskutečnou sílu a dar.
Dokázala přehodnotit jak svůj život tak i život svému milenci.
Je to tak vzrušující, tajemné, napínavé,poučné, magické a tááák ženské.
Knížka vás donuti zamyslet se nad nejen svým životem tak i obecně.
Vážně to stojí za váš čas.
Doporučuji!!!

vercatko20
12.03.2022 1 z 5

To bylo hrozně zvláštní.
Jediné, co se mi líbilo, byly kapitoly z pohledu Richarda. Kdežto kapitoly z pohledu Beáty na mě byly moc.. samé ezo a vesmír a energie.. ne, na tyhle věci já prostě nejsem.
Víc než jednu hvězdu prostě dát nemůžu. A ta je jen za kapitoly s Richardem.
Jinak to byly, ezo-maniaci mi prominou, hrozný bláboly..!

shecoola
27.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Zaujímavá kniha odohrávajúca sa v dvoch časových líniách - prvá, ktorá je z minulosti a opisuje spojenie ženstva s prírodou. Veľmi zaujímavé poznatky cesty hlavnej hrdinky Beáty z peruánskych Ánd, skutočne sa tu človek dozvie mnoho. Zaujímavé boli aj poznatky z iných matriarchálnych kultúr sveta (Čína, India). Táto dejová línia ma úplne pohltila.
Druhá bola klasickejšia, presunutá do prítomnosti, niesla sa na vlne vzťahu, sexu a rozkoše, niekedy na moj vkus až príliš voľne a odvážne. To, že kniha má pokračovanie, som sa dozvedela vlastne až teraz, každopádne aj takýto otvorený koniec sa mi páčil.

Postreh: rodisko hlavnej hrdinky bolo v Kopaniciach, o ktorom sa písalo aj v knihe Žítkovské bohyně. Tú som bohužiaľ nebola schopná dočítať. O to viac ma teší, že tu ma táto tematika neskutočne bavila.
Ale bohužiaľ práve v tejto časti ma zároveň jedna vec iritovala: stretnutie s Jurajom, ktorého slovenčina bola plná počeštených výrazov a chýb. To sa pri korektúrach textu nenašla žiadna slovenská korektorka, ktorá by opravila tie chyby v dialógu?

Petra701
03.01.2021 5 z 5

Velice podařená kniha, přečetla jsem ji najednou, protože jsem se nedokázala odtrhnout od děje. Velmi zajímavé a tajemné čtení, určitě doporučím dále.

lucka1998
02.03.2020 4 z 5

Je to trochu jiný romantický příběh, takový tajemný a neočekávaný.

Zdenya
16.11.2019 5 z 5

Zase o kus lepší než předcházející Dívka - která neměla chybu navíc ???? Napínavé, poučné, lechtivé, překvapující. Na podzimní čtení se sklenkou vína ideální.

Andys1314
12.11.2019 5 z 5

Velmi prijemna, ctiva knizka, ktera se cte jednim dechem, skryva prekvapive momenty a zahreje nejen v techto zimnich dnech, ale i na dovolene u more

Skiordie
12.11.2019 5 z 5

Zajimave a vzrusujici cteni na zimni vecery.

katerina0435
07.11.2019 5 z 5

Krásná kniha. Vřele doporučuji všem ženám, které hledají své ženství.

janina66
03.11.2019 5 z 5

Tento příběh byl úžasně zajímavý a poutavý. Kniha se výborně četla. Vtáhla mě a četla jsem, až byl konec.

koolsavage
25.08.2019 3 z 5

Lehce naučný příběh s kapkou erotiky.

Sara227
01.08.2019 5 z 5

Kniha se dobře čte.

Saxík
06.05.2019 5 z 5

Velmi tajemná knížka, která Vás upoutá napínavým příběhem.
Knížku jsem musela bohužel na nějaký čas odložit. Nevím, jak se to autorce podařilo, ale když jsem ji vzala znovu do svých rukou, tak jsem se nemusela vracet o několik stránek nazpět, abych si vzpomněla o čem kniha byla (jako se mi to stává u jiných knížek), ale mohla jsem číst rovnou dál.
Trochu mě "zklamal" konec, jelikož nemám ráda otevřené konce, které si musím domyslet. Tudíž očekávám od autorky pokračování knihy :-)
Knihu mohu všem vřele doporučit. Určitě mi dají za pravdu ti, kteří knihu četli, že se občas ztotožnili s hlavní hrdinkou a donutilo je to zamyslet se nad svým životem.

láska tajemství romantika minulé životy ženská spiritualita

Viktorie Besó
česká, 1980
2012  54%Sbírka motýlů
2018  73%Kdybych tě nepotkal
2016  77%Dívka s vůní manga
2013  65%Sebelhářka
2020  78%Když jsme se potkali

Kniha Kdybych tě nepotkal je v