Kdy, kde, proč a jak se to stalo – Nejdramatičtější historické události, které změnily svět

Víte, kdo první sám přeletěl Atlantik? Existoval skutečně trojský kůň? Co je pražská defenestrace? Co bylo příčinou krachu na newyorské burze v roce 1929? Jaké jsou historické kořeny konfliktů v bývalé Jugoslávii? Co prolétlo oknem Alexandra Fleminga a vedlo k objevu penicilinu? Jak získal vojenský tank svůj název? Odpovědi hledejte v této knize. Stovky fotografií, kreseb a map, 24 přehledných časových tabulek, které zaznamenávají na 3000 významných událostí, vám poskytnou ucelený pohled na světovou historii. Pomůžou vám také odhalit skryté historické souvislosti, které měly vliv na utváření dnešní podoby světa. Množství nádherných obrazových ilustrací vytvořených speciálně pro tuto publikaci povyšují tuto knihu na jedno z vizuálně nejpoutavějších encyklopedických děl, která se na našem knižním trhu objevila....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31557/kdy-kde-proc-a-jak-se-to-stalo-nejdramatictejsi-historicke-udalosti-ktere-zmenily-svet-31557.jpg 4.337

When, Where, Why and How it Happened (1993)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Reader’s Digest Výběr (ČR)

heavy66

Wikipedie v podobě vázané knihy. Dvě až čtyři stránky pro každou významnou událost, která ovlivnila dějiny lidstva. (Zvolení Václava Klause prezidentem ovšem chybí!). Spousta obrázků a doplňkových informací, které jsem mnohdy neznal, ke každé kapitole. Pěkné!

bara8686
06.06.2013

světové dějiny v knize, která je dobře zpracovaná