Kdokoli může dělat cokoli ekniha

Třetí román americké spisovatelky z r. 1950 opět vychází přímo z jejího života. Tentokrát líčí svízelná léta ekonomické krize 30. let, dobu, kdy se po rozvodu se svým prvním mužem s oběma dcerami nastěhovala zpět ke své rodině do Seattlu. Opět s neúnavným a tolik povzbuzujícím humorem popisuje řadu všelijakých zaměstnání, kterými musela projít, aby se protloukla, což vystihuje název knihy. Vzpomíná na to, že nejlepší na celé krizi bylo to, že se jejich rodina zase dala dohromady. Humorně líčený přístup autorky k neradostným překážkám v životě našel v poválečném světě velkou odezvu, mluvil z duše mnoha jiným....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235362/kdokoli-muze-delat-cokoli-s1O-235362.png 4.3224
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno (ekniha), Argo

Anybody Can Do Anything, 1949

Kniha Kdokoli může dělat cokoli

ivetka859
06.12.2020

Asi pro mě nebylo úplně nejšťastnější načasování brát do ruky knížku o hluboké ekonomické krizi, o změně zaměstnání co týden, o vypojování elektřiny v domě za nezaplacené účty, když se plošně utahuje ekonomika, zavírají se obchody a služby (říjen 2020)... trochu mi to nedalo spát.
Nakonec ale zvítězila čtivost. Autorka má um udržet diváka v napětí a v pozoru, i když knížka postrádá jakékoli vyvrcholení děje nebo vyústění v ponaučení v závěru knížky - děj prostě plyne a nejde mu odolat.

PetK
03.12.2020

V pubertě jsem hltala Vejce a já, teď jsem si dala audio Kdokoli. Tak moc mě to už nebavilo, ale pořád je to příjemná oddechovka, kompilát historek na téma "líná huba (sestry Mary), holé neštěstí". Milé. Hvězda nahoru za Martinu Hudečkovou, která to pěkně načetla.

pige
27.11.2020

Sestra Mary je prostě jedinečná.

haki34
21.07.2020

stále je to Betty...ale i keď som sa bavila, na Vajce to nemalo..každopádne určite patrí do série, hlavne preto, že sa dozvedáme o pokračovaní Bettyinho života po odchode z farmy, návrate do mesta a snahe uplatniť sa, uživiť dcéry a snáď zas nájsť aj nejakú lásku... p.s. čo sa mi ale veľmi páčilo, bola Bettyina veľká, nesúrodá a súdržná rodina..

Ayna
21.12.2019

Moje oblíbená kniha, ke které se v průběhu let znovu vracím, jako i k ostatním od stejné autorky. Sice mít sestru jako Mary, tak ji asi zaškrtím, ale historky toho, co všechno se jí podařilo své rodině spískat, jsou vtipné. Líbí se mi snad ještě víc než Vejce a já, protože tam mě na sto procent nebaví ty popisy přírody a vaření.

Ronnie68
03.09.2019

Tuto knihu jsem dostala od kamarádky ... a po pravdě jsem si vůbec nedokázala představit, o čem kniha bude ... no povím Vám, že mě opravdu mile překvapila a nadchla ... asi se zkusim podivat i na další knížky od této autorky ....

vlkove
31.05.2019

Mám ráda styl psaní autorky. Již jsem přečetla knihy Vejce a já a Morová rána, obě tyto knihy jsem hodnotila čtyřmi hvězdami, zatím co kniha Kdokoli může dělat cokoli dostala hvězdy jen tři.
Kniha samozřejmě není špatná, popisuje další autorčiny příběhy ze života, které jsou mnohdy až neuvěřitelné. Jen se přiznám že historky o hledání práce a život za ekonomické krize jsou pro mě nudnější než zbytek autorčiny tvorby.

barunkaav
20.07.2018

příjemná oddechovka, ale na "vejce a já" nemá