Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?

Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice? https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327566/bmid_kdo-zavrazdil-ucastniky-djatlovovy--Dvo-327566.jpg 4 472 148

Našli je v zimě, oblečené pouze do spodního prádla, rozeseté ve sněhu daleko od tábora. Ohořelé, zohavené. S rozmačkanými hrudníky, bez očí, bez jazyka… Jejich oděvy byly radioaktivní, ve fotoaparátu měli snímek postavy připomínající sněžného muže. Jak zemřelo devět vysokoškoláků, kteří chtěli přenocovat pod uralskou Mrtvou horou? Zabila je lavina? Silný výboj elektrického proudu? Kulový blesk? Plazmoid? Nově vyvíjená zbraň? Vojáci? Opilí ruští papaláši? Domorodí Mansijové? Chantové? Trestanci z gulagu? UFO? Sněžný muž? Zabili se navzájem?... celý text

konicekbily
19.03.2024 4 z 5

Odpověď na to, kdo zavraždil účastníky expedice jsem v knize nenašel. Našel jsem tam hodně informací o tom, jaký byl stav tamní zimní turistické aktivity a připravenosti podnikat výlety do neobydlených a neprošlapaných horských kopců severního Uralu. K samotnému zániku expedice je tam spousta hypotéz a podnětů a je zřejmé, ať se stalo cokoliv, již pravda nebude zjištěna.

Zdekat
28.07.2023 3 z 5

Některé vysvětlující teorie jsou nepřirozené, dost nepravděpodobné, až konspirativní. Popis účastníků a jejich posledních dnů před smrtí byl zajímavější částí knihy.

karpi
13.07.2023

Tak nevím, jestli jsem měl nějaké jiné vydání této knihy, ale nerozumím komentářům tady. O horrorový příbeh od Cholat Chaytl se zajímám dlouho, takže celá kniha a její četba pro mě nebyla až tak přínosná. Ale ten fakt, že PŘINÁŠÍ ROZŘEŠENÍ mi byla obrovským zadostiučiněním. Tato jediná informace stála za vydání i za cenu, že by bylo kolem toho třeba napsat celou knihu. (a kdoví, do jaké míry to tak skutečně nebylo.. ,) A to jsem jej v té knize málem přehlédl. Jak se u podobných záhad stává, zůstanou záhadnými, dokud někdo nekápne božskou. A to se tady stalo. Je to už pár let, co jsem knihu četl a od té doby považuji záhadu za vyřešenou. Proto mě tak překvapují ty komentáře zde. Ale jak říkám, není vyloučené, že šlo o nějaké novější vydání...

Sova15
09.06.2023 2 z 5

Zajímavá kniha o záhadě studentské výpravy. Rusové už na nic nového nepřijdou. Ale asi se tématem ještě budu zabývat dál.

Lindulinek
02.06.2023 5 z 5

Velmi dobře zpracované, ikdyž známé teorie.

mauglie
11.05.2023 4 z 5

Záhady se čtou nejlíp! A ještě když se vážně stala. O této události jsem toho četla hodně, tak mě toho moc nepřekvapilo, ale líbil se mi ucelený a časosběrný popis.
Teorií je spousta, člověka skoro jímá vztek, když čte o zpackaném vyšetřování a spoustě ztracených důkazů.
Osobně si myslím, že v době, kdy neexistovaly legitimní vyšetřovací postupy, do pozic vyšetřovatelů se dosazovali osoby po známosti a byli loajální režimu, vše bylo podřízeno rozkazům shora a země byla ve studené válce, byly tyto případy odsouzeny k podobným výsledkům. Myslím, že hodně věcí bylo zameteno pod koberec nebo neznalostí vyšetřovatelů zničeno nebo nebráno jako důležité.
Možná se někdy dočkáme odtajnění informací či aspoň přezkoumání důkazů (analýza dna, rozbor stanu, oblečení, lyží, exhumace těl), ale jak můžeme sledovat vývoj v Rusku, asi se to jen tak nestane. Třeba po rozpadu "režimu"...

Páájinka
30.03.2023 5 z 5

No, tak to je záhada...hrůza, která se opravdu stala a už se nikdy nevyřeší. Nápadu je mnoho. Jeden lepší než druhý. Kniha se ale velmi dobře četla.

Fanfanka
22.03.2023 4 z 5

Kniha splnila moje očakavanie , ucelene , dobre čtivé + par nových informaci sa ohladne tejto záhady človek po jej prečítani dozvie.

petrzel
22.03.2023 5 z 5

Zajímavá kniha.

Christie2020
26.02.2023 5 z 5

Úžasný námět, úžasná kniha. Bála jsem se víc, než při kdejakém hororu. Nešlo se odtrhnout! Sice bych některé části s klidem vynechala-třeba některé sáhodlouhé vysvětlivky např. o KGB, nebo vyjádření sociologa k danému tématu.
Za mě plný počet bodů a už se chystám na Nová odhalení o expedici od stejného autora.

E.l.i.a
26.02.2023 5 z 5

Tak tohle můžu, nešlo se odtrhnout. Právem plný počet. :)

Čtenářka73
22.01.2023 4 z 5

Napínavá kniha snažící se objasnit záhadu smrti mladých turistů pod uralskou horou v roce 1959 . Autor předkládá různé teorie, od přírodních příčin přes vojenské až k mimozemským, ale ke každé z nich zároveň i fakta, která ji vyvracejí. Pravdu se asi nikdy nedozvíme. Pokud vás to zaujme, doporučuji velmi povedený seriál Pěreval Ďatlova.

LenkaMacak
20.01.2023 4 z 5

Velmi napínavá a znepokojivá kniha o události, u které se nejspíš nikdy nedočkáme odpovědí na otázky.
Dobře napsáno, stísněnou atmosféru doplňují fotky… 4/5⭐️

1v8na
22.12.2022 4 z 5

Čtení je velmi poutavé a napínavé.kniha jde dost do podrobna.
Je rozdělena na několik kapitol - zabývá se přípravou na výpravu, samotnou výpravou, úmrtím a vyšetřováním.
Co oceňuji, je to, že v knize není jen pouhý samotný text, ale je doplněna o fotografie, jejich rozbor, důležité informace z vyšetřování, hypotézami a jejich rozborem a vysvětlením.
Jsou zde i odkazy na weby, které se tímto tématem zabývají.
Jen ke konci mi přišlo, že už se informace opakovaly.

terezarath
14.12.2022 3 z 5

Docela zajímavé a hlavně hodně podrobné přiblížení této staré záhady. Trochu mě otravovalo opakování některých informací stále a stále dokola.

Moniska2410
18.11.2022 5 z 5

O Djatlovově expedici jsem před touto knihou nikdy neslyšela. Záhadný konec expedice i po dočtení zůstává záhadným.
Kniha je velmi dobře napsaná - pravda? tu se nikdo nedozví,ale stojí k zvážení některé informace, které kniha poskytuje. Kniha mě nezklamala ani když sem se vrahy nedozvěděla. Atmosféru umocňuje i spousta fotek. Autor knihu pojal dobrým způsobem, proto je dosti čtivá.
Už na mě čeká pokračování, nová fakta, či další teorie???

EvikU.
01.11.2022 4 z 5

Na mě bylo v knize až moc hypotéz a nezodpovězených otázek. Některé byly hodně uvěřitelné, některé míň. O spoustě informací v knize jsem neměla tušení.

Kniha byla napínavá a četla se fakt rychle. Líbily se mi v knize fotografie ze kterých místy mrazilo. Měla jsem husinu a musela číst, abych věděla co bylo dál.

Já bych se na takovou expedici rozhodně nevydala. Nechápu, co je k tomu vedlo v takovém mrazu a počasí v lednu.

Líbilo se mi tajemno okolo Mrtvé hory. Zajímalo by mě, jestli se někdy někdo dopátrá pravdy. Kniha je velmi zajímavá. Doporučuji.

Dolik13
28.10.2022 5 z 5

Nakonec musím dát plný počet, jelikož kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekával. Líbí se mi, že autor probírá všechny možné hypotézy, které ale následně z nějakého pragmatického důvodu vylučuje, takže v závěru záhada zůstává záhadou. Mimochodem, doporučuji na google vyhledat kolorované (barevné) fotografie, které působí výrazně lépe než ty klasické černobílé.

PS: Za mě osobně v tom má prsty sovětský režim, který vypustil jen ty informace, které chtěl. Nemluvě o tom, že vyšetřování neproběhlo tak jak mělo. Nic to ale nemění na tom, že tato záhada patří mezi ty nejzajímavější o kterých jsem kdy četl.

Hani77
29.09.2022 4 z 5

Ráda jsem se dozvěděla o této expedici, ale hodně informací se opakovalo stále dokola a poznámky pod čarou byly taky hodně obsáhlé. Fotky byly zajímavým doplněním. Ale druhý díl si kupovat nebudu. Kdo se chce dozvědět nejnovější výsledky vyšetřování, najde je i na internetu. Sice na první dojem se ve mně něco bouřilo, že to není možné, ale když jsem se nad tím zamyslela, tak je to reálné...

Liliana2006
23.08.2022 5 z 5

Skvělá kniha, kde mi vůbec nevadí často umisťované fotografie, jelikož to dodá mnoho na autentičnosti. I přesto, že jsem očekávala něco trošku jiného spíše pojatého hororově, bylo milým překvapením, že kniha je více dokumentárním dílem, což bylo pro mě úžasným zjištěním. Rozhodně kniha s přidanou hodnotou.

záhady turistika výpravy a expedice pobyt v horách mladí lidé Ural (pohoří) nevyřešené případy Djatlovova expedice

Martin Lavay
česká, 1968
2017  81%Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?
2022  68%Djatlovova expedice: Nová odhalení
2019  73%Měsíční šachta