Kdo zabil Snížka?

Kdo zabil Snížka? https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353503/bmid_kdo-zabil-snizka-PzC-353503.jpg 4 451 94

Když si Martina přála psa, netušila, že se Snížkem budou samé potíže. Z malého bílého štěněte vyrostl pes, kterého skoro nikdo ve vesnici nemá rád. Dokonce i její máma se ho bojí. A tak když Martina jednoho dne najde Snížka mrtvého, hned ji napadne, že nezemřel náhodou. Opravdu Snížka někdo zabil? Martina se spolu s kamarády Frantou, Kájou a Viktorem pustí do vyšetřování Snížkovy smrti a jejich dobrodružné pátrání přinese nečekaná odhalení. Po knížce Bertík a čmuchadlo přichází úspěšná autorka knih pro dospělé Petra Soukupová s dalším neobyčejným příběhem pro děti, tentokrát s detektivní zápletkou.... celý text

pakoshka
30.03.2024 4 z 5

Strašně jsem potřebovala po posledních pár knížkách něco, co mi pomůže a vyloženě jsem cítila fyzickou potřebu po knize Petry Soukupové. No a protože veškeré její románové dílo pro dospělé mám dávno zkonzumované, musím jít opět do knih pro děti. A opět jsem si ji užila.

čtenářka76
19.02.2024 5 z 5

Kniha pro děti (ale i dospělé), která svým dějem spojuje knihu Nejlepší pro všechny. Zvláštní jak děti v této knize berou Viktora. Hlavní postavou je tentokrát Martina, která hledá viníka, který ji zabil psa.

iz67
04.02.2024 4 z 5

Pro děti, ale do auta i pro dospělé se skvělou Martou Issovou.

MiraRunaway
31.10.2023 5 z 5

Jsem čtenář paní Soukupové a po této knížce jsem sáhla jakožto po rozšíření knihy Nejlepší pro všechny. Kdo zabil Snížka je skvělá i pro dospělé. Bylo hrozně zajímavé některé části děje knihy Nejlepší pro všechny číst tady z pohledu jiných postav. Každý prožívá situace rozdílně...Tohle je autorčina parketa. Vedlo mě i k zamyšlení nad rozdílností chovu psů jako hlídačů a jako mazlíků (zjednodušeně vesnice/město).

Pisquosus
14.09.2023 4 z 5

Kniha se mi dobře četla a bavila mě. Za me fajn čtení pro děti :)

simca9342
03.09.2023 5 z 5

Přečtená loni.
Martina chtěla psa, ale rodiče byli proti jak asi známe z vlastních rodin a někdy nesplněných přání. V tomhle případě se přání vyplní a děvče z vesnice dostane bílého pejska. Ale... štěstí a radost nejsou napořád. Snížek umře něčí vinou a či se snaží Martina a její kamarádi zjistit. Dojdou k překvapivým závěrům a ona sama pochopí, že neopatrnost může mít někdy tragické následky.

FoxFox
11.11.2022 5 z 5

Petra Soukupová umí skvěle psát a v jejím podání bych přečetla cokoliv. Ta realita, všednost a obyčejnost, se kterou se čtenář dokáže snadno ztotožnit, mě prostě hrozně baví.

IreneP
30.10.2022 4 z 5

Po poslechu knížky Nejlepší pro všechny jsem musela poslechnout i tuhle dětskou část Kdo zabil Snížka. A dobře jsem udělala. Knížku zatím nemám ozkoušenou na synovi (10), ještě tak rok dva počkám. Mě, jako dospělákovi, se líbila moc. Je to klasická Soukupová. Realistická ve vztazích i v dětském světě. Někomu se to líbit nemusí. Ale mě ta skupina dětí, která pátrá ve vesnici po tom, kdo zabil problematického psa Sněha, bavila. A je jasné, že při pátrání se vleze i tam, kam se nemá. A že se děti mohou mstím a mít pitomé nápady. Ještě si pamatuju, co jsme dělali my, a svým dětech bych se za příklad nedala. Tohle je literatura pro děti. Jsou v ní pravé děti. Se svými pocity, nápady a jiným viděním světa, než mají rodiče. Samozřejmě.

Rihatama
06.10.2022 5 z 5

Hodnocení knihy se zřetelně odvíjí od postoje hodnotícího a jejího/jeho názoru na to, jak na děti působit a vychovávat je. Nesdílím názor, že je třeba tabuizovat chování a činy, které nejsou následováníhodné. Právě naopak. Život není černobílý a své děti neochráníme tím, že je zavřeme do skleníkového světa ideálů. Mimoto mi kniha přišla plná nečekaných pozitivních signálů a nikoli návodů na špatné chování. Spíš jak se s takových situací dostat i s nějakým tím potřebným mravním ponaučením, nebo alespoň se ctí. Myslím, že rodiče řeší naprosto běžně péči o psa ze strany dítěte, natož psa hluchého a obtížně zvladatelného. Už dávno nejsem v dětském věku, ale Martina mi přišla jako z mého vlastního života, i v oblibě nošení kalhot, a ne šatiček s volány. Které už dnes mimochodem klidně a ráda obléknu, jenže v jejím věku mě máma musela ztrestat, abych si oblékla sukni. A taky jsem nevyrostla pro kriminál nebo gangy zlotřilců. Nalezení pachatele nakonec pro mě byla až moc velká selanka. Ale pro děti asi lepší než horší. Za mě výborná kniha ze života, která má dle mého dětem i rodičům co nabídnout.

josska
14.05.2022 5 z 5

Po audioknize Nejlepší pro všechny,tu jsem i četla,,jsem šla i do Kdo zabil snížka,,a bylo to skvělé,,hlavně díky namluvení M:Issové,,moc mě to bavilo,,skvělé doplnění knihy očima dětí,,,

Knihomolka506
03.05.2022 5 z 5

Příběh o dívce, její rodině a psu, který s rodinou bohužel nebyl dlouho...

Teopa
18.04.2022 5 z 5

Hezká detektivka pro děti.

Y2T
30.03.2022 odpad!

Dětská kniha? Alkohol, kouření, disfunkční rodiny.....hodně dětem bude to prostředí zcela cizí. A i ty, které v takovém žijí, by mohly alespoň číst o něčem lepším.

monushka
13.03.2022 3 z 5

Má první a určitě ne poslední přečtená kniha od paní Soukupové. I když se jedná o čtení určené především dětem, mně jako dospělé bylo při čtení úzko.

leleia
05.01.2022 2 z 5

Ať se snažím, jak se snažím, knihy Petry Soukupové mi prostě k srdci nepřirůstají. Všechny postavy jsou tak strašně nesympatické... Všechno, co jsem chtěla napsat už vlastně v komentáři napsala michalinda3811. Souhlasím. Je prostě zcestné chtít po dítěti, aby perfektně vycvičilo psa. A ještě k tomu hluchého! Je mi 25 a se svým ročním huskounem neustále bojuji (a to potvora slyší dobře).
A proč jsem měla z knihy pocit, že je vloupat se k někomu domů, vypustit zvířata, prostě škodit všem okolo v pořádku, pokud je vám daná osoba nepříjemná? To není úplně zpráva, kterou bych chtěla dětem předávat...

twigxi
10.08.2021 3 z 5

Vsechny knihy, ktere jsem zatim od autorky precetla, mi prijdou velice depresivni a bezutesne. Tahle byla zatim nejlepsi, ale uplne dobry pocit po docteni nemam. Ctive to bylo, pro deti bych to ale nedoporucila.

myryjam
31.07.2021 4 z 5

Měla jsem jako audioknihu, perfektně načtenou Martou Issovou. Znovu skvělý vhled do tak přímočarého a tak složitého dětského světa, zrcadla světa dospělých. Tahle knížka se mi ale líbila o něco méně, takže 4 hvězdičky.

veriszv
28.06.2021 4 z 5

Pokud bych měla říct jednu autorku, která umí psát o dětech a pro děti, řekla bych určitě Petru Soukupovou. Jak ta umí vystihnout dětskou duši, to je neskutečný!

Doubravka1975
18.06.2021 4 z 5

Nejlepší pro všechny jsem četla a líbilo, tak jsem hlavně že zvědavosti chtěla vědět, jak autorka zvládne volně pokračování pro děti. Nevím pro jak staré děti je kniha určena, řekla bych spíš pro starší děti, ale z mého dospělého pohledu je kniha v pohodě, líbila se mi + pěkné ilustrace

adevis
11.06.2021 5 z 5

Další přečtená kniha od mé milované Soukupové, tentokrát dětská. Knihu jsem zhltla na jeden zátah. Byla to taková jednohubka, oddechovka. Kniha se čte rychle, děj utíká a ilustrace jsou boží. To knize dodává neuvěřitelné kouzlo.
Příběh vypráví o holčičce Martině, která by si moc přála psa, ale rodiče ji ho nechtějí koupit, protože pes se jako dárek nedává. Časem ho ale přece jen dostane a pojmenuje ho Snížek, protože je celý bílý a je trošku “jiný”. Jednoho dne ho Martina najde mrtvého a myslí si, že ho někdo zabil úmyslně. Společně s kamarády podniká vyšetřování a snaží se přijít na to, kdo zabil Snížka. Pokud vás to zajímá, neváhejte s čtěte!
Tato kniha má spojitost s knihou pro dospělé Nejlepší pro všechny, kterou čtu teď, abych to měla hezky za čerstva spojené.
Takže knihu Kdo zabil Snížka doporučuji přečíst jako první, jinak si vyspoilerujete, kdo Snížka zabil. Kniha je pro děti, ale myslím si, že většině dospěláků se bude líbit. Jen malé upozornění, asi bych ji dala k přečtení maličko starším dětem než 9+, téma není úplně lehké a kniha je psána v dlouhých větách, což může dětem dělat problém.