Kdo zabil Karen Silkwoodovou?

Kdo zabil Karen Silkwoodovou? https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32893/bmid_kdo-zabil-karen-silkwoodovou-Vul-32893.jpg 4 14 4

Mladá žena v bílé hondě jede po oklahomské silnici 74 na schůzku s redaktorem New York Times Davidem Burnhamem. Na sedadle vedle ní leží objemná složka dokumentů a mikrofilmů. Důkazy o porušování bezpečnosti práce a ztrátách plutonia v jaderné továrně společnosti Kerr-McGee. Napětí uplynulých týdnů, strach z ozáření i obavy z odhalení pomalu ustupují... Havarovaný vůz našli u dálničního můstku nedaleko Oklahoma City. Selhání, náhoda, nehoda nebo vražda? Případ byl velice podivný. Redaktor Rolling Stone Howard Kohn se vydává po jeho stopách...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Naše vojsko

Who killed Karen Silkwood? , 1981

K.larki
17.01.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jedna z nepochopitelne odložených knih k rozebrání. Na film se chci také podívat.
Kolik takových příběhu na světě je a ještě bude?:(

Kontryhelka
08.06.2023 5 z 5

Hodnotím velice kladně, jak knihu tak film. Cítila jsem z příběhu docela beznaděj a nechtěla bych být v kůži nešťastné paní Silkwoodové. Silný příběh, bohužel pravdivý.

kavu
04.09.2019 4 z 5

Kniha je podle mě dobrá, je napínavá, a hlavně je důležité, že je napsána podle skutečné události. Poukazuje na nebezpečí nakládání s radioaktivními látkami a na to, jak firmy zamlčují pro ně nepříjemné skutečnosti navzdory poškozování lidských životů.

Tess.96
02.09.2017 2 z 5

Příběh Karen Silkwood jsem z části znala díky filmu Silkwoodová (1983) s Meryl Streep. V knize je první čtvrtina knihy stejná jako ve filmu. Po smrti Karen se kniha věnuje dalším lidem, kteří pokračovali v jejím odkazu a bojovali za očistění jejího jména a za potrestání továrny, ve které pracovala a proti které vedla odbory. Bohužel tento zbytek knihy mně vůbec nebavil, přišlo mi to zdlouhavé a zbytečné. Nejvíce mně zaujal soudní proces, který je až na konci knihy. Myslím si, že ti lidé udělali skvělou věc pro Karen, ale je to vážně šílená a zbytečná nuda!