Kdo vraždí v Cambridgi?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tahle knížka obletěla celý svět, a to z prostého důvodu – že máme rádi opravdu dobré detektivky, třeba takové, jaké psávala Agatha Christie. Detektivní žánr má k dispozici spoustu trumfů – hrdelní zločin, zdánlivě neřešitelná záhada, dobrodružné a nebezpečné pátrání, touha po spravedlnosti –, jen s nimi umět sehrát dokonalou partii. Skutečně dobrá detektivka je přísně logická, nepodvádí (žádné tajné chodby), je napínavá, ale nejde o thriller, není užvaněná, postavy jsou psychologicky reálné (žádní blázni) a prostředí uvěřitelné – a snad by se i měla odehrávat ve staré dobré Anglii… Především však řešení představuje opravdový rébus a spravedlnosti musí být učiněno zadost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43705/kdo-vrazdi-v-cambrid-43705.jpg 3.912
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Národní divadlo v Praze
Orig. název:

The Cambridge Murders (1945)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Kdo vraždí v Cambridgi?

Přidat komentář
moničina
18. března

Výborne, ľahkým a miestami vtipným štýlom napísaná detektívka, odohrávajúca sa na študentskej koleji. Napriek tomu, že bola napísaná už v roku 1945, nie je písaná archaickým a ťažkopádnym štýlom, za čo určite vďačíme aj výbornému prekladu verzii v roku 2006. Kto ma rád klasické anglické detektívky, doporučujem.

woodward
26.09.2018

Není to špatná detektivka, ale řešení záhady signalizuje autor dost dlouho předem. Dá se to číst, ovšem 380 stránek je zbytečně moc. Čtyři hvězdy.


Autor knihy

Daniel Glyn
welšská, 1914 - 1986

Kniha Kdo vraždí v Cambridgi? je:

v Právě čtených1x
v Přečtených17x
v Doporučených2x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst3x