Kdo udal Anne Frankovou?

Kdo udal Anne Frankovou? https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209646/bmid_kdo-udal-anne-frankovou-209646.jpg 4 13 3

Anne Franková se stala pro mnohé symbolem židovského utrpení během druhé světové války. Nevinné židovské děvče, které přišlo o život stejně jako miliony dalších Židů v této smutné kapitole světových dějin. Byla jednou z mnoha, ale díky svému deníku se stala výjimečnou.Celý svět má možnost si přečíst, jak tato mladá dospívající dívka netoužila po ničem jiném tolik jako po svobodě. Poslední zápisek v jejím deníku nese datum 1. srpna 1944. Toho dne ale příběh Anne Frankové nekončí, jen začíná jeho nejsmutnější kapitola. Pouhé tři dny nato byl úkryt Anne a jejích společníků odhalen a všichni byli zatčeni a deportováni do koncentračních táborů. Tato kniha se snaží objasnit události spojené s jejich odhalením a zatčením, a především se pokouší odhalit jméno osoby, která vydala osm židovských životů do rukou německých nacistů.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Academia

Wie verraadde Anne Frank? , 2003

Knihomolka506
12.06.2021 5 z 5

" Z doby kamenné "
Kdo udal Anne Frankovou?
To dnes nikdo neví a dodnes se to hodně historiků zkouší analyzovat Byl to ten nový skladník, který pár měsíců před odhalením začal ve firmě pracovat anebo si Anny někdo všiml, když se dívala tajně přes den z okna? Nejrůznější fakta , dohady a informace o možném udavači.

historikola
20.01.2018 5 z 5

Tuto knížku by si měl přečíst každý kdo nevěří co se dělo. Nebo si chce prohloubit informace. Doporučuji nejdříve knihu a pak teprve film. 100% kniha i samotný příběh patří do knihovny.
Uznávám, že toto není jediný příběh. Ale je důležité nezapomínat a připomínat si kdo za tyto zvěrstva může. Je jedno, že je to evropský soused. David

Život-s-Kačí
11.08.2017 4 z 5

Velice zajímavý "výzkum". Zase se dívám na válečné udalosti a rodinu Frankovou jinak. To co museli prožít, je k nevíře a moc mě mrzí, že válku nepřežili. Kdo se zajímá o válečné téma a Anne Frankovou, tak by si měl tuto knihu rozhodně přečíst.

Židé Anne Frank, 1929-1945 udavačství perzekuce

Autorovy knížky

David Barnouw
nizozemská, 1949
2014  85%Kdo udal Anne Frankovou?

Kniha Kdo udal Anne Frankovou? je v