Kdo políbí Terezu

Kdo políbí Terezu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291493/bmid_kdo-polibi-terezu-7pV-291493.jpg 4 9 4

Holkám, které by chtěly kluka, se kterým by se dalo skvěle chlubit Čtrnáctiletá Tereza svým atraktivním vzhledem připomíná exotickou krásku. O zájem kluků nemá nouzi, jenomže... Tereza žije u pěstounů, kteří kromě ní vychovávají ještě dalších deset dětí, a přestože se se svými problémovými rodiči nestýká, občas je nucena čelit různým předsudkům a posměškům. Spřádá sny o tom, že jednou se stane slavnou zpěvačkou a potká krásného modrookého blonďáka, se kterým prožije opravdovou lásku… Když se o prázdninách nečekaně kolem ní začne motat naprosto úžasný kluk na čtyřkolce, je z něj nadšená – tajemný Matěj je přesně takový, jakého si vysnila! Je ale opravdu tak dokonalý, jak se Tereza domnívá? A nepřinese jí spíše jenom zklamání a spoustu problémů?... celý text

ZimaMarkéta361
08.12.2023 5 z 5

Tereza naletěla na svůdníka. Dříve jsem četla Nelin příběh, takže jsem věděla, že Terezu "Matěj" podvede, ale bylo mi jí líto.

Knihomolka506
24.08.2021 5 z 5

Příběh o jedné velké rodině, naději, klucích,ale také hrubých nadávkách na romy hlavně kvůli pleti a původu. V případě Terezy jde ještě o posměch a narážky na dětský domov a současnou rodinu. Bydlí u pestounu stejně jako zbytek děti. Dohromady jich je 10 takže si nejen zažijí srandu, ale jsou více spolu než je u ostatních rodin zvykem. Tereza by si ale moc přála najít tu pravou lásku, která se ji nebude vysmívat kvůli tomu, že je Romka, nebude mít žádné předsudky vůči menšinám. Jenže jde "dneska" ( v dnešní společnosti) najít takového kluka/budoucího partnera ?

Zuzanka45
02.02.2020 4 z 5

Znám i lepší knihy. Ale není špatná :) dávám 4 hvězdičky.

viki77
05.11.2019 3 z 5

Kniha mě do půlky moc nezaujala. Až potom ke konci to šlo. Je to příběh o romské dívce v pěstounské rodině.