Kdo o tom ví?

Kdo o tom ví? https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442685/bmid_kdo-o-tom-vi-IIe-442685.jpg 4 415 121

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Who Did You Tell? , 2020

kikies
22.07.2021 4 z 5

Další drama z poklidného Flinsteadu... Klidné prostředí, plíživé napětí, lehký náhled do hlavy alkoholika a k tomu souboj s vlastní pamětí. Nečetlo se to špatně a byla to příjemná změna oproti krvavým thrillerům, které čtu obvykle.

Naďa2411
11.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Astrid chodí na hodiny anonymních alkoholiků (AA) na přání své matky. Stále se jí vrací vzpomínky na bývalého přítele Simona. Nejsou to pouhé vzpomínky, ale i bludy, představy, které jí připomínají dny s ním strávené pod vlivem alkoholu. Setkává se s Joshem, který jí nabídne práci u jeho otce - výmalbu apartmánu. Astrid tuto nabídku přijímá s radostí, neboť se malování věnovala před obdobím, kdy zcela propadla alkoholu. Poklidnou dobu rozbouří anonymní dopisy a fotky, na kterých je vyobrazen mrtvý Simon. Astrid někdo přeje smrt a pomstu. Nabízí se tedy otázka: " Kdo o tom ví?" Kdo zná její minulost? Kniha se velmi dobře čte, má krátké kapitoly a drží čtenáře pořád ve stavu - čti a čti dál. Každý určitě bude zvědavý, jak dopadne nový vztah Astrid s Joshem, přijme její minulost a stane se její oporou? Líbila se mi moc zápletka s kamarádkou z AA. Dokáže Astrid odolat sebemenší nabídce alkoholu? Celou dobu jsem jí držela palce, přeci každý z nás má nějaký ten prohřešek, ale KDO O TOM VÍ ?

BlueTer
10.07.2021 4 z 5

Mě se kniha moc líbila. Fámu jsem nečetla, takže nemám s čím srovnávat, ale strašně se mi líbil autorčin styl psaní a krátké kapitoly. Velice mě bavila hlavní postava - Astrid, což se často nestává. Byla vtipná a hned jsem si jí oblíbila. Je fakt, že kniha není nijak zvláštně strašidelná nebo násilná jako jiné thrillery, ale příběh utíká rychle a stále mě udržovala v napětí. Trochu mě zklamal konec, čekala bych nějaký dovětek nebo tak, ale nevadí. Takže celkově bych knihu hodnotila pozitivně.

romanka26
08.07.2021 1 z 5

Nuda.. Lituji těch 380 Kč, co jsem za knihu dala..

adevis
26.06.2021 4 z 5

V únoru minulého roku vyšla autorčina první kniha Fáma a v říjnu téhož roku vyšla tato. Ke čtení přišla na řadu až teď. Ani vlastně nedokážu vysvětlit, proč jsem se do ní na podzim nepustila, spíš jsem ji trošku vypustila a řekla si, že ji “někdy” přečtu. Jsem ráda, že kniha počkala, přišla mi vhod právě teď a navíc jsme ji četly s holkama na instagramu ve společném čtení :))
Tentokrát vám k ději zase nic neřeknu. Jen takto: Zpočátku byla kniha nudná. Vzpomínám si, že jsem ji na podzim poslouchala jako audioukázku a nezaujala mě. Teď jsem s holkama vydržela a přečetla. Od druhé části děj nabral na obrátkách. Najednou jsem nevěděla, komu mám věřit. Od té chvíle jsem si říkala “krucinál, kdo o tom ví?” a pak jsme s holkama tipovaly a uzavíraly sázky, kdo bude záporák. Jestli jsme se některá trefila? Myslíte, že ano? Ano, hádáte správně. Tento tip padl. Takže by se dalo říct, že děj je předvídatelný. Pro mě ale nebyl. Ani trošku. Já jsem byla z konce a rozuzlení překvapená a vím, že holky taky. Takže určitě za všechny doporučuji. A jestli se do knihy pustíte a začátek vás nebude bavit, VYDRŽTE! Stojí to za to. P. S.: Dala jsem si u čtení drink.

petrarka72
23.06.2021 4 z 5

Všechny možné druhy závislostí, co by měly být drásavé, jsou nakonec popsány jako poměrně snesitelné. Takže nečekejte zásadní drama alkoholových a citových závisláků a užijte si příjemnou oddechovku na jeden večer.

MiskaMa
22.06.2021 4 z 5

Ideální oddechovka na víkend :)
Hodnotím jí asi stejně kladně, jako autorčinu knížku Fáma.

FejKýý
18.06.2021 4 z 5

Tuhle knihu jsem rozečetla v zimě a né a né ji dočíst. Nakonec jsem udělala společné čtení s tím že snad knihu dočtu. A víte co? Stačilo sama číst ještě pár stránek dál a už by mě příběh vtáhl. Bohužel ale začátek (první část) byla strašně nudná a dlouhá pro mě. Zbytek pak už byl o dost lepší. "Pachatel" byl teda za mě docela dost předvídatelný a od začátku jasný. Něco se mi tam ale zdálo už dost na hlavu a ke konci už to bylo tak předvídatelné že cokoliv jsem si myslela že se stane, tak se stalo. Příště bych prosila kratší začátek a delší konec protože pak to bylo šup, šup. Rozhodně ale nelituji, že jsem si knihu přečetla. Za mě byla lepší než Fáma. A nakonec jsem i ráda že jsem ji nečetla sama. Je velice parádní na pobírání. 3,5*.

dencazrnu
16.06.2021 4 z 5

Je dobré nemít od knihy velká očekávání :-) Tato kniha mě bavila více, než předchozí - Fáma. Je pravda, že téma alkoholičky je již otřepané, ale i tak si myslím, že to byl slušný lehčí thriller. Čtvrtou hvězdičku nakonec dávám za konec, protože ten jsem úplně nečekala :-) Jako oddechovka k vodě nebo ke krbu, ideální.

VěraČamková
13.06.2021 5 z 5

Knížka mě bavila. Ještě jsem od autorky nic nečetla, ale už se na Fámu těším, protože Kdo o tom ví? byla zas po dlouhé době knížka, od které jsem se nemohla odpoutat.

spencer
05.06.2021 2 z 5

Pro mě je to po autorčině předešlé knize velké zklamání. Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická a i když jsem knihu přečetla během jednoho dne, nedokázala mě moc zaujmout. Celá ta záhada okolo toho, kdo o tom ví pro mě bohužel nefungovala, což mě mrzí. Ale všichni to známe -
existují prostě knihy, které nám nesednou...

kotatkoz
05.06.2021 4 z 5

Velmi mírný thriller, ideální pro někoho, kdo nečeká žádnou brutalitu :) Občas přeběhne lehce mráz po zádech, napínavé pasáže se čtou jedna radost a mezitím (hlavně první polovina knížky) je naprostý klid až trochu nuda, ale tak to má asi u thrilleru být - knížky od Kary mi přijdou jak podle thrillerové učebnice. Poklidný začátek, kdy hlavní postava je něčím komplikovaná, neobvyklá, "narušená".. pak se začnou přidávat další postavy, kdy v podstatě v každém vidíte "podezřelého", párkrát vás i navede na falešnou stopu, aby v závěru přišlo mrazivé šokující rozuzlení, kdy už myslíte, že je konec, ale ono ne, a to finální teprve přijde. Bohužel za mě je ten závěr ale až moc překombinovaný a naprosto neuvěřitelný... k tomu dopis Simona a zpověď Helen je z mého pohledu zbytečná nálož cukrové vaty. Nicméně jinak prostě učebnicově solidní thriller, neurazí-nenadchne :)

Dandulka
29.05.2021 5 z 5

Zajímavé a napínavé čtení. Autorka si vybrala pro román neotřelé téma. Opravdu se mi to moc líbilo a mohu jen doporučit.

TerezaaBaarova
12.04.2021 2 z 5

Zpověď alkoholičky... trochu nuda, srovnávám s Dívkou ve vlaku...

100 stran do konce se kniha lehce rozjela, ale stále bylo vše předvídatelné a časová linka a scénář stejný jak kniha první.

Asi jsem už moc rozmazlená brutálním thrillerama, tohle za thriller nepovažuji. Román pro ženy, co nemají rády kváky, ano, pro ně to je supr čtení.

stajka
11.04.2021 3 z 5

Příběh alkoholičky, která si nepamatuje, co v alkoholovém opojení dělala. Jsou lidé, kteří toho využijí. Asi bych to neoznačila vyloženě za thriller.

RonnieSmithx
08.04.2021 2 z 5

Už jsem od autorky jednu knížku četla, takže tohle dílo mělo tu výhodu, že jsem neměla přehnané očekávání a tím pádem se žádné zklamání nekonalo. Bohužel jsem ale příšerně znuděná. Nevím úplně přesně, kde je vlastně problém, ale autorčiny příběhy mi nějak nesedí. Nezaujala mě svým psaním, její hrdinové mi taky k srdci nedokážou přirůst a sama Lesley Kara se snaží do knih narvat tolik „šokujících odhalení", které mi jsou buďto úplně jedno nebo nešokující, až mi to přijde úsměvné. Dějová linka a celý nápad knihy taky nic moc. Nejde mi pořád na mysl, proč vlastně tyhle knížky dostávají nálepku světový bestseller a komu to přijde tak skvělé, ale já to očividně nejsem.

Sabina335
04.04.2021 5 z 5

precteno znovu do ctenarske vyzvy 2023
Lesley Kara opět nezklamala, knihu jsem přečetla za necelé dva dny. Opět skvělá zápletka, plno napětí a propletenost postav. Do posledních pár stránek jsem nečekala, kdo za tím vším je. Kniha se mi moc líbila.

Ksyu
03.04.2021 3 z 5

Slabší než Fáma.Tedy pro mě.
Opět se dobře četla, ale thriller to moc není.

Januli
24.03.2021 2 z 5

Jsem ráda, že jsem si knihu jen půjčila a nekoupila, protože za mě nic moc. Četla jsem knihy, které byli nic moc, ale lepší než tato.

TerezaaBaarova
23.03.2021 2 z 5

Zpověď alkoholičky... trochu nuda, srovnávám s Dívkou ve vlaku...

thrillery alkoholismus vyrovnání se s minulostí thrillery pro ženy

Lesley Kara
anglická
2020  73%Fáma
2020  70%Kdo o tom ví?

Kniha Kdo o tom ví? je v