Kdo miluje nejvíc

Kdo miluje nejvíc https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157137/bmid_kdo-miluje-nejvic-4jM-157137.jpg 4 282 84

Jsou ženy, které zvládnou cokoliv. Až na pár věcí. Těch nejdůležitějších. Clare Eliasová od začátku těhotenství ani na vteřinu nepochybovala, že bude dobrou matkou. Vždycky přece všechno zvládla: je majitelkou prosperující sítě květinových síní, má hezkého (a o deset let mladšího) manžela Marka, který je jí po všech stránkách oporou. Clare se zkrátka vždy vydařilo vše, na co sáhla. Proč by se tudíž měla obávat něčeho tak přirozeného, jako je mateřství. Pak ale dvojčata přijdou na svět a Clare najednou zjišťuje, že nezvládá vůbec nic. Zoufale sedí na posteli a snaží se nevnímat, že má kruhy pod očima, neumyté vlasy a pobryndané tričko. Odjakživa tvrdila, že chůva nikdy nepřekročí práh jejího domu, ale teď ví, že pokud nevyhledá pomoc, zhroutí se. A tak do života Eliasových vstoupí mladá a půvabná Jenna, která péči o děti zvládá s profesionální nonšalancí. Její příchod však nepřinese pouze příjemné změny: Marc se najednou začne chovat odtažitě, pak vážně onemocní jedno z dětí… a následná smršť událostí postaví Clare – a vlastně i Jennu – do situace, v níž by se nechtěla ocitnout žádná žena na světě.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

The Cradle Snatcher , 2011

andream
andream
28.08.2014 5 z 5

Moc pěkná oddychovka, dobře se čte, určitě stojí za přečtení.

kika 13
kika 13
06.08.2014 4 z 5

Já se do toho nemohla začíst a pak po čase se zase nemohla dostat od knížky.Mělo to spád a konec jsem čekala jiný,ale jinak dobrá četba.

hrabenka
hrabenka
02.07.2014 5 z 5

Pěkné,svižné čtení,mělo to děj,zápletku a i ta romantika tam je,za mně ano.

renataab
renataab
17.05.2014 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Děj velmi zajímavý, ačkoliv jsem očekávala jinou zápletku. Mělo to spád, napětí, líbilo se mi vyprávění z pohledu různých postav. Konec více méně "americky sladký", ale kdyby to dopadlo jinak, určitě by mě to mrzelo víc....

Peace
Peace
07.05.2014 4 z 5

Děj měl spád, čtenář se nemá šanci začít nudit, což je hodně velké plus. U této autorky mám jen trošku problém se závěry knih - opět až moc mydlinek.

svitim
svitim
04.05.2014 5 z 5

Moc hezká kniha. :-) Děj byl jiný, než jsem očekávala, ale byla jsem příjemné překvapená. I když jde o vážné téma, kniha se lehce čte, autorka umí vtipně přirovnávat, určitě doporučuji. :-)

stanza
stanza
21.03.2014 5 z 5

"Jsou ženy, které zvládnou cokoliv. Až na pár věcí. Těch nejdůležitějších."
Kdo miluje nejvíc je kniha plná překvapení, zvratů a náhod, čte se lehce závěr je ale trochu ukvapený.
To však nemění nic na mém celkovem dojmu.

Vendelína
Vendelína
12.03.2014 5 z 5

Povedená kniha! Nemám moc ráda dramata a tady jich bylo požehnaně, ale i tak knížka chytla za srdce. Někdo nechce moc číst o poporodních depresích, o stereotypu matek těch nejmenších... Mě to chytlo. Kniha byla plná vážných témat z partnerského a rodinného života. Tess se dotkla i té největší špíny, jaké jsou lidi schopny udělat ze zoufalství, ze vzteku a z touhy po klidu.
Opět se mi moc líbilo, jak se můžu při čtení dozvědět i názor ostatních. Je pravda, že v téhle knize mě maličko mátlo, když se některé situace a dialogy opakovali. A dozvěděla jsem nějaké novinky o květomluvě. Příjemné zpestření.
Závěr byl opět plný adrenalinu a emocí. I když bych řekla, že v téhle knize jste našli mnoho emotivních okamžiků. Docela jsem to prožívala:-) Po přečtení jsem byla vyždímaná, emočně vycuclá a adrenalin vyprchával pomalu. Mateřská láska je mocná a úžasná!
Tuhle knížku nejde vyprávět, tu si musíte jednoduše přečíst.

Lennji
Lennji
28.02.2014 5 z 5

Nádherná!!! Smutná a z reality..hlavní hrdinky mi bylo líto..Ale zvládla to a na závěr klasický happyend..V knize se prolínají příběhy všech hrdinů, je zajímavé vidět jeden příběh nebo situaci z více rozdílných pohledů..Kolikrát si říkáte, že to bylo takhle, ale druhý hrdina vylíčí svůj pohled a je to hned jinak..a takhle pak v reálném životě vznikají nedorozumění .-) Ale opravdu super kniha, mohu jedině doporučit!

Ankavi
Ankavi
19.02.2014 4 z 5

Knihu jsem si vypůjčila z knihovny a jejího přečtení určitě nelituji. První kapitoly mě trochu ukolébaly, čekala jsem spíše humornou knihu lehčího žánru o životě zaměstnané matky dvojčat, nicméně dějová linie se rozvinula zajímavě a úplně jinak, než jsem očekávala. Zajímavým momentem pro mě bylo čtení stejných situací z pohledu různých hrdinů příběhu - ostatně o tom je život - tutéž situaci nazírají často dva lidé úplně odlišně. Závěr mě opět uvedl do relativní pohody, i když nezodpovězených otázek zůstalo dost. Clare jsem však od začátku fandila, i když jsem úplně jiná než ona - přesto jsem rozuměla jejímu duševnímu rozpoložení, pochybnostem, úvahám a rozhodnutím. Kniha určitě stojí za přečtení, za zdánlivě jednoduchým příběhem stojí i hlubší otázky, odpovědnost člověka za sebe, za své děti, za život partnera/partnerky... A víc už neprozradím :-)

amysa
amysa
15.02.2014 4 z 5

Včera večer jsem knížku dočetla a pocity mám stále zvláštní a smíšené.... Určitě souhlasím s komentáři, že i já jsem čekala zcela jinou zápletku a oddechovější téma, i anotace u knížky ji snadno nabízí. Kam a jak se bude nakonec děj vyvíjet, bylo pro mne o to překvapivější a někdy až smutné. Chviličku mi trvalo, než jsem se do knížky dostala, ale ráda bych vyzdvihla již zmiňované vyprávění a popis stejných situací a momentů z pohledu více osob, to mám moc ráda a i tady mi to "sedělo" a se všemi jsem ten příběh prožívala... Naopak mi vadily, rušily mě, sprosté, místy až vulgární výrazy, ale naštěstí jich tam nebylo moc. Možná moje hodnocení vyznívá lehce zmateně, ale přemýšlím jak a co vůbec napsat, abych pro budoucí čtenáře nevyzradila děj a přitom mi v hlavě zůstává otázka, jak to asi bylo dál.... Nebojte, konec není otevřený, jen já sama prostě přemýšlím třeba nad osudem bratra Alexandra a myslím si, že i vy budete po přečtení knížky nad ledasčím uvažovat a přemýšlet... Nemějte strach, až takový mazec to není, klidně se do příběhu Clare a jejích blízkých pusťte, myslím si, že by se vám mohl líbit:-)

Xterka
Xterka
24.01.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem, závěr mi přišel trošku vyhrocený - jako z amerického filmu, ale jinak pěkná kniha.

Aja12
Aja12
13.01.2014 3 z 5

Příjemné, oddychové čtení.

Rup
Rup
24.11.2013 5 z 5

Autorka má tendenci udělat z každého zločince anděla, ale umí nám to hezky zdůvodnit. Poněkud mi vadí, že všichni hovoří stejným dialektem, tj. skoro spisovně, stejnými slovy a obraty, ať Kanaďan, Brit, Američan, ..., ať uklízečka, princezna, absolvent Sorbony, ... Nevím zda je to ztraceno v překladu nebo v originále, ale je to chyba. Jinak napsáno výborně a čtivě. Zdá se, že autorka zraje jako víno. Doporučuji.

Yuki_Kuchiki
Yuki_Kuchiki
17.11.2013 4 z 5

Nejsem zvyklá číst knihy, které se nezařazují do fantasy, ale prostě jsem chtěla udělat změnu a vybrala si tuto knihu.
Kniha je sama o sobě čtivá, zajímavá, o to lépe, když se mísí postoje jednotlivých osob přímo jejich slovy.
Jak už tu však padlo, také bych měla pár výhrad ke konci. Celkově mě trochu zklamal závěr s únosem někam do prdele.. a ten sentimentální konec... jsem tak trochu předvídala, ale i tak...

Jinak samozřejmě doporučuju, je to skvělá kniha :)

isobel2000
isobel2000
03.10.2013 5 z 5

Perfektní čtení, napínavé. Hlavně se mi líbilo vyprávění děje více osobami.

xNelly
xNelly
23.09.2013 5 z 5

úvod ke knize mě zavedl k doměnce, že se bude jednat o klasickou zápletku, manžel s chůvou a neštastná manželka....jsem ráda,že tomu byla jinak. Příběh je originální, čte se jedním dechem... no prostě doporučuju!

bookcase
bookcase
17.08.2013 5 z 5

Opět perfektní, jako všechny knížky od TS.

Andulino
Andulino
08.08.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila - příběh byl zajímavý, postavy sympatické, ne černé nebo bílé. Moc se mi také líbila forma knihy - vyprávění různých osob klouzavou formou (tam, kde skončil jeden, pokračoval druhý, ale ještě s několika událostmi předtím). Bylo to ideální, vidět totiž situaci více očima je někdy i v životě velmi důležité. I to, že se neodehrálo klasické klišé (muž začne svou ženu podvádět s chůvou) oceňuji. Jediná připomínka je k závěru, který byl ukvapený (na 4 stranách) a až moc idylický.

jasmína
jasmína
06.07.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila. Clare dokázala, že je správnou matkou i kamarádkou, jen jí to chvíli déle trvalo. Ze začátku jsem měla obavy, zda zvládnu tolik negativních věcí , co Clare prožívala po porodu, ale jsem ráda, že jsem to zvládla a knihu dočetla. Jen závěr knihy bych nedala až do tak veliké romantiky, to jediné mi zkazilo celkový dojem, ale jinak jsem s knihou byla spokojená, a během tří hodin jsem ji přečetla.

Tess Stimson
anglická
2013  80%Kdo miluje nejvíc
2013  83%Co je tvoje, je i moje
2014  76%Hra na lež
2012  81%Manželka, která utekla
2014  73%Otevřené manželství

Kniha Kdo miluje nejvíc je v