Kdo jsem

Sebrané spisy Bohumila Hrabala mají 19 svazků, tato kniha je svazkem číslo 12. Obsahuje již dříve vydané texty, ale v tomto uspořádání jde o vydání první. Kniha začíná krátkými texty, z nichž většina byla už dříve uveřejněna, jako třeba povídky - "Dandy v montérkách" či "Autíčko". Od strany 221 začíná text - "Proč píšu...". Následující texty se vztahují k k důvodům, které vedli B. Hrabala k napsání známých novel jako - Postřižíny, Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Slavnosti sněženek aj. Kniha je zakončená texty - TO CO ZBYLO, kdy v úvodu sám autor píše o pohledu jeho ženy na něho, její vidění, o kterém přemýšlel už koncem osmdesátých let, ale došlo jen na několik stránek. Vedle tohoto torza jsou zde i jiné započaté práce, které doplňují přehled o dílně autora za jeho života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78967/sebrane-spisy-bohumi-78967.jpg 3.84
Žánr:
Literatura česká
Vydáno:, Pražská imaginace
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
arkadij
22.04.2012

Opravte ma ak sa mylim, ale Sebrane spisy Bohumila Hrabala.....majú 19 dielov a nie 18. Dúfam ze sa dockame reedicie...... Kupil by som ich komplet aj keby som si mal pozicat od uzernika.

WEIL
10.08.2011

Vybrané spisy byl velmi dobrý počin, protože autor Hrabalova formátu si je zaslouží.

Tento díl je o tom, jaký byl žák a student, co ho přivedlo ke psaní, a taky jsou v něm i co zbylo z jeho psaní rozepsáno a nedokončeno (třeba pohled jeho ženy na jeho psaní, na něho jako na muže).

WEIL
28.12.2010

Tuhle knihu si neopomene přečíst žádný milovník tvorby B. Hrabala.
Dozví se zde proč psal, na jaké otázky rád odpovídal, a dýchne na něho "pábitelství", kterému rozumí ten, kdo má pro něj cit.