Kdo je připraven, toho smrt nezaskočí: Můj "projekt" pro poklidný život ve stáří https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506543/mid_kdo-je-pripraven-toho-smrt-nezaskoc-oFE-506543.png 5 1 0

Když si člověk uspořádá poslední věci svého života, je to očistné a osvobozující. Mnoho lidí žije s představou, ze na přípravu na stáří mají stále dost času. Janine Berg-Peer ale dospěla do životní fáze, kdy už nechce čekat, až bude příliš pozdě. S lehkostí a osobitým vtipem se pustila do zařizování všeho, co je potřeba: sepsat dříve vyslovené přání, najít si opatrovníka pro případ, že už o sobě nebude moci rozhodovat sama, napsat závěť, pořídit chodítko, nebo jen vycházkovou hůl? Čeká jí poslední stěhování? Vícegenerační dům, sdílené bydlení pro seniory, nebo snad domov pro pacienty s demencí? A co takový rakevní klub? Řídí se heslem, že „Smrt je třeba promýšlet do konce“. Čím více informací člověk nasbírá, tím menší má pak obavy z toho, jak budou vypadat poslední roky jeho života.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika , Zdraví

Vydáno: , Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví

Wer früher plant, ist nicht gleich tot , 2020

Janine Berg-Peer
německá, 1944
2020  93%Schizofrenie je svinstvo, mami!
2019  40%Sebeobětování není řešení
2020  100%Kdo je připraven, toho smrt nezaskočí: Můj "projekt" pro poklidný život ve stáří

Kniha Kdo je připraven, toho smrt nezaskočí: Můj "projekt" pro poklidný život ve stáří je v