Kdo chce být miliardářem (Milionář z chatrče)

Nikdo nevěří, že nepodváděl. Vždyť jak by mohl mladík z mumbajského slumu, který nemá žádné vzdělání, v životě nepřečetl ani noviny, neslyšel o Shakespearovi a nezná hlavní město Japonska, natož oficiální měnu Francie, uhodnout odpovědi na všechny složité otázky, jež mu položil moderátor televizní soutěže o nejvyšší výhru všech dob. Někdy ovšem stačí velká porce štěstí. Jenže to Rámovi Muhammadu Thomasovi nepřálo už od chvíle, kdy ho jako miminko našly jeptišky v kontejneru na odložené šatstvo, a nesmálo se na něj ani později, když si našel práci a zabydlel se s kamarádem z dětského domova ve špinavé špeluňce. Poznal strach, bídu, nemoc i předsudky, a právě v minulosti stejně pestré jako jeho jméno spočívají mnohé odpovědi. Když ji kousek po smutném kousku odhaluje obhájkyni Smitě Šáhové, jež ho má uchránit před vězením, zvolna vychází najevo, jak může obyčejný kluk, který nemá tušení, kolik planet má sluneční soustava, s jistotou vědět, že nejmenší z nich se jmenuje Pluto....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91574/kdo-chce-byt-miliardarem-milionar-z-chatrce-91574.jpg 4.2215

Q and A (2005)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Kdo chce být miliardářem (Milionář z chatrče)

Galadwen
předevčírem

Velmi příjemné překvapení. Příběh mě zaujal nechronologickým způsobem vyprávění - skládá se jako mozaika, některými syrovými scénami a realistickým líčením života chudých lidí v Indii, a přitom optimistickým vyzněním. Film jsem neviděla, takže nemohu srovnávat, ale možná se po něm teď poohlédnu.

Ladislav73

Opět se mi potvrdilo, že kniha je lepší než film. Jen díky tomu, že jsem knihu přečetl dříve, jsem si ve filmu všimnul věcí, které tam chybí a které jsou pro příběh zásadní, ale do filmu se to nevešlo. Vřele doporučuji.
"Člověk nežije na zemi proto, aby nabyl bohatství, ale proto, aby nalezl štěstí."

Elen telemna

Velice zajímavý příběh, který ukazuje na drsnou a krutou realitu života.
Nejvíce mě zaujal nápad a celková myšlenka. Během čtení jsem došla k závěru, že přestože je příběh smyšlený a mnohým může připadat jako absolutní kýč, stále jsou na zemi miliony a miliony lidí, kteří se do podobných situací dostávají dennodenně a my bychom před tím neměli jen zavírat oči.
Musím uznat, že jsem se přece jen trochu přepočítala, když jsem se rozhodla přečíst si knihu už teď. Realita, bída a krutost světa je zde popsaná v plné rozsahu a bez jakéhokoliv obalu.
Taky jsem viděla film. Myslím si, že není fér ho srovnávat s knihou, protože nebýt myšlenky s milionářem, asi by mě ani nenapadlo, že spolu mají něco společného. Jen bych chtěla říct, že se mi to filmové zpracování moc líbí.

Na závěr se pokusím své dojmy nějak shrnout. Kniha velice realisticky vykresluje život lidí v bídě a chudobě a určitě není na škodu si ji někdy v dospělosti přečíst. Co se však týče samotného děje, byla jsem mírně zklamaná a nemám v plánu se k příběhu v nejbližší době vracet.

Lenik51

Po knize jsem v knihovně sáhla ze zvědavosti a byla jsem mile překvapena. Příběh mě upoutal od samého začátku až do konce. Závěr byl nečekaný, ale zajímavý.

Mersiie

Tuto knihu jsem četla poprvé někdy před deseti lety, když se objevila v místní knihovně, jako novinka. Upoutala mě hlavně vzhledem, ale po pár hodinách čtení mě kniha pohltila. Je to krásně napsané, nápadité, promyšlené. S touto knihou se autor opravdu trefil a proto kniha teď po deseti letech si získala místo i v mé soukromé knihovničce.

Annkag
06.09.2018

Krásne napisaný pribeh chlapca,ktorý i vo svojom ťažkom živote dokázal zužitkovať vedomosti a informácie,ktorė krásne vykladá vyšetrovatelke po tom ako mu nechcu uznať jeho výhru.

aktijnov
22.06.2018

Skvělé odpočinkové čtení!

azertaaz
31.08.2017

Dobrá kniha, to musím uznat. Film jsme zatím neviděla, ale vůbec mi to nevadí.

zfilmováno Indie

Vikas Swarup