Kdo byl Kyrat?

Kdo byl Kyrat? https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49842/kdo-byl-kyrat-49842.jpg 3 8 3

Před lety známá spisovatelka pro děti napsala několik knížek o skupince smíchovských dětí, jejichž dobrodružství vypráví jeden z nich Martin

cervec
cervec
28.10.2018 4 z 5

Jako klukovi se mi moc líbila, konečně, jsem si jí s chutí prolistoval i nedávno

Květinka008
Květinka008
03.01.2018 3 z 5

Knížka mého dětství u babičky. Jako dítě mě oslovovala mnohem víc, protože mi byla blízká věkem hrdinů i jejich trávením volného času - v přírodě, vymýšlením aktivit, kamarádstvím. I když si odmyslíme ideologii doby, pro dnešní čtenáře už opravdu kniha zestárla - neexistují party, které by spolu něco tvořily, neexistují děti, které by rodiče jen tak samotné někam pustili... Pro mě po přečtení ještě bonus - zcela nečekaně jsem zde narazila na postavu jménem Jiřina (otravná sestra pionýra Adama) a tudíž si mohu knížku zapsat i do výzvy :-)

Aniga
Aniga
03.12.2015 1 z 5

Bohužel za mne jedna velká tragédie...
Nakonec jsem přečetla knihu jen proto, abych jsem se dozvěděla "Kdo byl Kyrat" ... a ten konec - raději bez komentáře.
Nevím, zda se to líbilo mládeži (dětem) v roce 1963, ale dnešní mládež by to sotva nadchlo, myslím, že by nepřečetli ani prvních dvacet stránek...
Jsou knihy, které nestárnou, tato bohužel zestárla minimálně o sto let a stala se nečitelnou.

Herma Svozilová-Johnová
česká, 1914 - 2009