Kdo bude plakat, až tady nebudeš?

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141148/bmid_kdo-bude-plakat-az-tady-nebudes-sto-QB9-141148.JPG 4 180 30

Žijete plným a smysluplým životem? Využíváte zcela svých možností, svého vnitřního potenciá­lu? Máte jasno v tom, co byste chtěli v životě dokázat? Umíte odpouštět? Žijete tak, abys­te mohli umřít štastní? Co po sobě zanecháte, až se odeberete na věčnost? A komu budete chybět – kdo bude plakat, až tady ne­­budete? Robin Sharma, autor světového bestselleru Mnich, který prodal své ferrari, shrnul svou životní moudrost a filozofii, jakož i praktické postřehy a poznatky do stovky životních lekcí, v nichž ve zhuštěné podobě formuluje principy, které by si měl osvojit každý, kdo se rozhodl vzít život do vlastních rukou a učinit jej smysluplným. Záběr otázek a rad, které autor ve svém malém životním rádci předestírá, je široký – od zdánlivě prostých doporučení (Naučte se žádat o to, co chcete; Soustřed’te se na to podstatné; Prožijte den bez hodinek; Res­pek­tujte své instinkty; Vytvořte si osobní kodex chování; Naučte se mlčet) přes hluboké výzvy k zamyšlení (Objevte své poslání; Neodkládejte život na neurčito; Důležitá je cesta, nejen cíl; Žijte tak, abyste mohli umřít š astní) až po lek­ce zcela nevšední a originální (Splácejte svůj nájem laskavostí; Přehrejte si svůj vlastní pohřeb; Zkro te svoji opičí mysl; Založte si účet lásky; Bud’te stromem sklánějícím se k zemi.)... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

Who Will Cry When You Die: Life Lessons from the Monk Who Sold His Ferrari , 1999

Bibinky
14.01.2017 5 z 5

Rádce spokojeného života.. Vše dává smysl.
Nad čím jsem se ale při knize zamyslela je, že ti, co by si jí měli přečíst se ke knize málokdy dostanou a my, co tohle nějak automaticky praktikujeme si tyto knihy čteme :)

bakjo95
13.11.2016 5 z 5

Krátká a praktická „příručka“ jak žít smysluplný život a zároveň pěkné počtení do kapsy. Přehledně zformulované rady, které jsem si mimo jiné přečetl již v knize: Mnich který prodal své ferarri a také v: Juliánova cesta, aneb putování s mnichem, který prodal své ferrari. Krom zažitých citátů zde byli i nějaké nové a nevyskytující se v žádné z jeho ostatních knih, obzvláště od jeho velice chytrého a moudrého otce. V pár kapitolách se vyskytovaly nedocenitelné a impozantní příběhy, ze kterých často vzešla rada a poučení - můj nejoblíbenější příběh byl o M. Gándhím a jeho vyhozeným botám. Sice je to vesměs ve všech jeho knihách pořád dokola, ale opakovaní je MATKA MOUDROSTI... Doporučuji - 90%

syskas
24.08.2016 5 z 5

Kopec múdrych rád, ako žiť lepšie, krajšie, spokojnejšie, šťastnejšie. Sharma nesklamal. Ako vždy :-).

ji7967
02.08.2015 5 z 5

Skvělá, motivační v jednotlivých zajímavých příbězích. Doporučuji tomu, kdo chce na sobě pracovat.

Manifest blech
14.12.2014 4 z 5

Sharmova moudra, co víc dodat.

piaggio
12.11.2014 3 z 5

Zaujímavé čítanie, niektoré rady sú skutočne obohacujúce. Avšak musím tejto knihe vytknúť dve zásadné veci: Je príliš komerčná. Autor často odkazuje na svoje ďalšie "produkty" a tým znižuje hodnotu myšlienok v knihe obsiahnutých. Druhou vecou je plytkosť, povrchnosť. Zo 101 "rád" boli pre mňa prínosné len niektoré (čo nevnímam ako negatívum knihy), ale aj tie boli vysvetlené, alebo skôr iba podané len na jednej stránke, bez hlbšieho vysvetlenia. To určite nepostačuje na skutočné pochopenie čitateľom. A bez pochopenia sa rady míňajú účinku. Niektoré rady by si určite zaslúžili aspoň kapitolu, ak nie celú knihu. Takéto knihy však nájdeme. Odporúčam začať Silou prítomného okamihu od Eckharta Tolleho, alebo Bdelou pozornosťou Anthony de Mella. Kniha Kto bude plakať, keď umrieš? určite stojí za prečítanie, pri troche pochopenia môže postrčiť život čitateľa tým správnym smerom. Ak sa však chcete ponoriť do ponúkaných myšlienok o čosi hlbšie a pochopiť "prečo?", určite nájdete iné, vhodnejšie tituly.

James
22.09.2014 5 z 5

Kniha, ke které se můžete vracet a vracet a vždy v ní najdete něco, co Vás posune zase o krok dál v zázraku jménem Život.

Pawlisman
02.09.2014 4 z 5

Klasický, ale trošku slabší, Sharma.

Eleanorra
09.03.2014 4 z 5

Z valné většiny nejde o originální nebo nové rady. Jde o obecné životní principy, jejichž uplatnění může zlepšit každodenní život. Liší se realistickým přístupem ke změnám - nevybízí k nereálným změnám typu: odejděte z práce, odstěhujte se a živte se tím, co vás baví. Líbí se mi způsob zpracování - rozčlenění rad do jednotlivých kapitol, takže se snadno můžete vracet k těm, které vás zaujaly nebo které byste chtěli uplatnit ve svém životě.

rfa
19.07.2013 5 z 5

Robin Sharma opět nezklamal se svými životními lekcemi pro ŽIVOT.
Doporučuji.