Kdes byla včera v noci

Kdes byla včera v noci https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345592/bmid_kdes-byla-vcera-v-noci-PnL-345592.jpg 3 27 11

Originální dílo „fan fiction“ Kdes byla včera v noci, napsané emocionálně evokativním jazykem Lynn Crosbieové, je imaginativním, dojemným a černohumorným románem o neústupnosti lásky. Evelyn Grayová je osamělá šestnáctiletá holka z maloměsta nedaleko Seattlu. Spolužáci ji šikanují, a tak většinu času tráví ve svém pokoji a povídá si s plakátem Kurta Cobaina. Její matka je alkoholová troska seattleské grungeové scény, jejíž vzpomínky, knihy a hudba podnítí Evelynin zájem o Kurta Cobaina – lásku tak hrozně silnou, že mrtvého zpěváka přivolá zpět mezi živé. Ti dva rychle propadnou jeden druhému a drogám. Proslaví se jako hudebníci, které provázejí skandály, navzdory vzájemné oddanosti je sžírá vášeň, žárlivost a násilí.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , XYZ (ČR)

Where Did You Sleep Last Night , 2015

kleozpatra
26.10.2022 4 z 5

Kdo z nás o svém idolu nesnil? Evelyn si pohrává s realitou a Kurtovo fluidum chce vidět ve svém příteli. Lynn píše nádherně, její styl plný metafor je jak poezie a zprvu opájí, ale zároveň podráží dílu nohy, protože se ten překotný tok na moment nezmění. Na jedné stránce Evelyn stihne umýt okna, potratit, několikrát si nalakovat a zas okousat nehty, složit skladbu a někoho ošustit. Je to syrové a spíš Romea a Julii grunge ocení sympatizant než někdo "spořádaný". Mně se to dost dlouho líbilo, i když to bolelo.

Clairka
27.11.2021 odpad!

Bohužel nedotčeno ... Styl psaní jsem nak nepochopila a knihu odložila.

maličkán
05.04.2021 1 z 5

Udivuje mne, že se tato kniha řadí do žánru Pro děti a mládež. Opravdu složitá. Prvních 50 stran jsem myslela, že nemám nárok tuto knihu dočíst. Pak se to trochu spravilo, tak jsem se prokousávala pomalu dál. Čekala jsem, že něco bude ale nebylo nic. Nic než zmatek a chaos. Knihu jsem nepochopila a nedala mi nic. Jednu hvězdičku jsem dala za to, že jsem ji nakonec dočetla.

Hanka44
07.02.2021 3 z 5

Zvláštní kniha, kterou jsem nejspíš úplně nepochopila. Zejména začátek byl pro mne poněkud matoucí. Je psaná opravdu podivně, ale když si na to člověk zvykne, je to vlastně docela zajímavé.

misa.lemperova
13.08.2020 5 z 5

Milovníky Nirvany a Kurta Cobaina některé úryvky určitě vezmou za srdce :-) Příběh sám o sobě je občas zmatený, což jsem ale očekávala, když v hlavní roli vystupují drogy a láska. Po přečtení jsem z knihy měla dobrý pocit, nic podobného jsem ještě nečetla. Rozhodně nelituju, že jsem si tuto knihu pořídila a přečetla, má skrytou myšlenku a také krásnou obálku! :-)

maja8148
22.02.2020 odpad!

Odpad mám pro knihy, které jsem prostě nedokázala z nějakého důvodu dočíst. Tohle netvrdím prvně a budu si za tím stát. Ovšem po (ne)přečtení tohoto přemýšlím, že i těm ostatním, co jsem dala po předčasném odložení těch nula hvězdiček alespoň jednu přidám protože tahle kniha mi ukázala nové dno kvalit literární tvorby.

wildXchos
29.04.2019 1 z 5

Nechci říct, že by kniha byla špatná, ale vůbec se mi nelíbil styl psaní, takže jsem ji prostě nedokázal dočíst.

devildeny
17.04.2019 2 z 5

Autorka má asi dost poetickou duši, protože se to v této knize hodně odráželo. Ne, že bych nerada nad knihou přemýšlela, jen mám raději jasně vyjádřené úvahy a informace, nad kterými potom mohu přemýšlet, tady jsem ze začátku musela hodně uvažovat, proč tam která věta vůbec je a co má k sakru za význam. Je to však takový náhled do heroinové duše, takže jsem si časem zvykla na to, že ne všechny myšlenky a metafory musím nutně chápat a v 1. polovině knihy jsem příběh zachytávala spíše z pasáží, které pro mě byly srozumitelné. Druhá polovina knihy už mě bavila více, ale cca 70 stran před koncem už jsem se musela nutit, abych ji dočetla, protože mi to připadalo pořád dokola. Shrnutí: Evelyn vrátí Kurta zpět k životu, moc jsem nechopila, jak to proběhlo a stanou se z nich spřízněné duše točící se na kolotoči lásky, drog, hudby, slávy, nevěry, vraždy, deprese a neustálých návratů…Přestože šlo o vážná témata v podání fun fiction, kniha si mě nedokázala úplně získat, očekávala jsem od ní něco jiného a popravdě mi nic moc nedala, takže raději zůstanu u biografií.

MíšaS.
20.01.2019 4 z 5

Co si budeme nalhávat i já jsem kdysi dávno jela na vlně Nirvany a Kurta Cobaina. Takže jako fanouška mě tato kniha zaujala, a tak jsem si ji chtěla přečíst. Přiznám se, že jsem se nemohla pořádně začíst a četla jsem ji po delší dobu. Ale zase na druhou stranu musím ocenit autorčin styl a podání příběhu, u kterého si na první pohled můžete říct, že je to pí....na o feťácích, ale opak je pravdou. Je to o tom, že i když jsou dva lidé pro sebe stvoření, tak někdy prostě nemohou být spolu, protože se navzájem ničí a i když na to oni sami po čase přijdou, tak se prostě nemohou ovládnout a raději se nechají zničit, než aby živořili bez citu.
Takže slovy klasika -- Je lepší shořet než vyhasnout. KC.

carolyn.g
10.11.2017 5 z 5

Takže,.. Tahle knížka skrývá tolik myšlenek,.. myšlenek které mi nachvilku vyrvaly srdce z těla a nechali ho poletovat, v dobrém slova smyslu.. Jinak řečeno vzala mi dech. Jestli si představujete takovou tu typickou fanfikci plnou lásky pro náctileté slečny,.. jste opravdu na omylu. Ze začátku bylo opravdu složité se začíst,.. ale pak jsem to četla jak po másle,.. za pár dní přečteno. Knížka je opravdu napsaná velmi originálním a zajímavým způsobem.. Nutilo mě se to vždy pořádně zamyslet, jak to bylo vlastně myšleno.. :D Ke knížce se chystám zase za pár dní vrátit a znova jí přečíst,.. možná ještě přijdu na něco co jsem neobjevila.. :) Opravdu doporučuju hlavně lidem, kteří milují hudbu, převážně spíš punkovou a rockovou,.. jsou spoutáni s uměním a schopností umět milovat.. Protože potom je pro vás tahle knížka jak dělaná. Miluju autorku a miluju Kurta Cobaina.. kterým se nechala autorka inspirovat a napsala v podobě jeho života knížku o dvou zamilovaných lidech.

zdencaaa
27.08.2017 5 z 5

"Krásné jako náhodné setkání šicího stroje a deštníku na pitevním stole." ...Prostě krása! Pro všechny zamilované do Kurta Cobaina povinnost.