Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447981/bmid_kde-zpivaji-raci-blU-447981.jpg 5 4177 1062

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Lely
23.01.2023 5 z 5

Krásná kniha se silným příběhem. Popisy přírody byly úchvatné a protkávaly se s příběhem dívky s kterou se život vůbec nemazlil. Příběh byl neotřelý a závěr překvapil.

petula22
23.01.2023 4 z 5

Dlouho jsem váhala, zda knihu číst, protože příběhy plné popisů přírody mě příliš nelákají. Ale kniha mě velmi mile překvapila. Příběh o Kye, holce z bažiny, popisující její život od dětství do dospělosti "zpestřený" zápletkou. Jako proč ne, mě to bavilo.

evik2710
22.01.2023 5 z 5

Velmi zajímavý příběh napínavý až do konce

stea
19.01.2023 4 z 5

Šest hvězdiček za popis přírody a života v bažině, tři hvězdičky za děj, v průměru čtyři.
Projíždění na loďce pobřežní krajinou mě moc bavilo, ale zákony přírody naroubované na “civilizovaný” svět už tolik ne. Postavy a příběh byly neuvěřitelné, ale jako pohádku v krásném prostředí jsem si knížku užila.

JaSl
18.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila ale že bych si z ní sedla na zadek ... Mám radši větší romantiku pořád jsem na ni čekala.... Každopádně film i kniha mi krásně k sobě pasovali což mě mile překvapilo. Doporučuju knihu i film

JajaCZ
17.01.2023 5 z 5

WOW! Neskutočne ma tento príbeh bavil. Tak, že som musela i počas pracovnej doby hľadať časové miestočka, kedy by som si aspoň stránku-dve prečítala. Kya ma prekvapila. Bola pre mňa stelesneím silnej ženy, ktorá sama zvládla všetko. V každej situácii si poradila a svoj život si vybojovala. Prípad, ktorý sa tam rieši som nedokázala rozlúštiť. Raz som si myslela jedno, za pár strán zase niečo iné. Myslela som, že motív by mala nie len Kya, ale i Tate, či Skokan...
Celá atmosféra a štýl rozprávania, samotný námet a hrdinovia si ma získali a teším sa na ďalšiu knihu od autorky. Teším sa i na film, ktorý podľa knihy natočili, ale mám troška obavy, aby mi nezničil moje predstavy.

marky2558
16.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Opravdu zajímavý příběh, pro mě, z velmi neznámého prostředí bažin a močálů. Cením podrobně popsanou přírodu a živočichy. Celý tento popis skvěle doplňuje a dotváří příběh a i mou představu o prostředí. Přiznám se, že jsem nečekala takový konec, měla jsem tři tipy, kdo vraždu provedl - Skokan, Tate a nebo Chasova žena. Každopádně nemůžu říct, že by se mi kniha kvůli tomu líbila méně. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

AndelkaZoubek
15.01.2023 5 z 5

U této knihy je 5 hvězdiček jasná volba. Příběh o lidské síle a odolnosti, o lásce k přírodě, o životu těch, kteří nezapadají pro svou odlišnost do většinové společnosti. Kladně hodnotím i uvedená podobenství chování zvířat a lidí. Kniha mě bavila napříč všemi kapitolami. Celkově velmi neotřele pojatý příběh.

Matri
11.01.2023 5 z 5

Priznám sa, že kniha nie je absolútne môj žáner ale na základe toľkých pozitívnych názorov na ňu som po nej musela siahnuť... No nemám slov, zhltla som ju za deň a pol... Čítala som stále a nevedela sa zastaviť. Príbeh je krásne napísaný, dojímavý, úplne som sa vcitila do Kye od jej 6tich rokov, až po dospelosť, hoci to ako sa naozaj cítila si môžme len vzdialene predstavovať, keďže takú samotu jednoducho nepoznáme! Som rada, že som sa nechala presvedčiť recenziami a knihu si prečítala.. Bola to pre mňa veľká zmena a zároveň krásny zážitok. Ďakujem zaň autorke!

BlankaHill
09.01.2023 5 z 5

Já nemám slov... To byla taková nádhera (⁠。⁠⁠‿⁠⁠。⁠) Tak překrásné popisy přírody a okolí. Hltala jsem každé slovo, byla jsem dojatá, napnutá, okouzlená, překvapená,... Top kniha (⁠ ⁠◜⁠‿⁠◝⁠ ⁠)⁠

"...a jakmile si člověk dokáže všechno přečíst, dokáže se také všechno naučit."

mathiola
09.01.2023 1 z 5

Já se omlouvám, ale na tohle jsem moc cynik.

niknikita
08.01.2023 5 z 5

Co napsat do komentářů, kde už je snad všechno napsáno?
Každopádně jsem si příběh užívala a pohltil mne až do chvíle, kdy jsem se prokousávala soudním procesem, ale to je můj osobní problém s kriminálkami...
Stručně jen dodávám, skvělá kniha.

bookemma
08.01.2023 5 z 5

Už se mi snad několik let nestalo, že bych se na konci knihy rozplakala, ale tahle kniha to dokazala...velmi krasny a poeticky pribeh, oslava prirody a spojeni s ni... Vsechny ty predsudky...rozdily v rase... tesim se na film, a doufam, ze nebudu zklamana :)

Zlatinka.Emilly
07.01.2023 5 z 5

Kya, holka z bažiny, moc krásná kniha. Obdiv malé holčičce, která dokázala to, co dokázala. Jen ten konec, ten mě překvapil.

Petraadeen
04.01.2023 5 z 5

Krasny pribeh, neocakavany koniec, zaujimavy vyvoj postav. Pribeh jednoduchy ale zaroven neuveritelne zaujimavy, snad kazdy citatel sucitil s dievcatom z mociara. Sem tam aj slzicka vysla. A to je to, co ma dobra kniha ponuknut - emocie.. citila som sa ako Bastien ked cital Nekonecny pribeh :D

katulkav
04.01.2023 5 z 5

Nádherná kniha,přečetla jsem jedním dechem od první do poslední stránky. Krásný a zároveň srdcervoucí příběh,nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet. Psaný jazykem,který mi pohladil duši. Je to jedna z těch knih,kvůli kterým stojí za to kolem sebe zastavit čas a ponořit se naplno do čtení.

PeťulaV.
04.01.2023 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha nepřekvapila a nezasáhla tolik, jako právě tahle. Jsou dvě hodiny ráno a já ještě plná dojmů po dočtení nemůžu jít spát a píšu tohle hodnocení. Celá kniha, ať už samotný příběh, nebo i styl psaní.., je to úplně něco jiného, než cokoli, co jsem doposud četla. První polovina knihy, musím přiznat, se mi četla o malilinko hůř. Popisy toho všeho mi přišly strašně zdlouhavé, i když byly zajímavé. Ale tu druhou půlku už jsem hltala stránku po stránce a musela jsem ji dočíst. Je to opravdu velmi silný příběh vyprávějící o nepřízni osudu malého děvčátka jménem Kya, kterou opustili naprosto všichni, které kdy znala a milovala. Musela se naučit sama žít mezi nehostinnými močály a bažinami a zavrhovaná všemi ostatními se o sebe už jako malinká sama postarat. Osud jí ani trochu nepřál, ale i tak si svou cestu našla a s pomocí pár jedinečných přátel se z ní stala žena, na kterou věřím, že by i její maminka byla hrdá. Konec mě dojal. Byl na mě najednou trochu moc uspěchaný, ale dostala jsem odpovědi na všechny otázky, takže zůstal jen pocit, jak to říct, pocit zadostiučinění, ale tak nějak i smutku. Je to jedna z těch knih, která vás zasáhne u srdce a donutí vás se zamyslet. Jedna z těch, na které se hned tak nezapomíná. Ještě v půlce jsem o takovém hodnocení přesvědčená nebyla, ale teď nemůžu jinak. Dávám 5* a určitě DOPORUČUJI.

Knihomolovkyně
03.01.2023 5 z 5

Krásná příroda, hluboký příběh, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Skvělý konec. Byla jsem z knihy nadšená.

jana0338
03.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. Krásná kniha plná přírody , ale bohužel i lidských předsudků a nepochopení . Nemohla jsem se odtrhnout .

Lucie401
01.01.2023

krasna kniha. jěn nektere pasaze o prirodě byly dlouhe.