Kde zní zpěv krkavců

Kde zní zpěv krkavců https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416919/bmid_kde-zni-zpev-krkavcu-b3P-416919.jpg 4 100 31

Pohár trpělivosti Elfrydina bohatého otce přetekl. Po mnoha marných snahách vychovat z ní slušnou mladou dámu ji poslal do zapadlého výchovného ústavu pro nepřizpůsobivé dívky na Krkavčím vrchu. Však oni si tam s ní už poradí! Elfryd cítí, že po své zemřelé matce, jíž nikdo neřekl jinak než čarodějnice, zdědila schopnosti, které jen tak někdo nemá. Budou však stačit na to, aby překonala nástrahy přísného ústavního řádu? A co když se ukáže, že není jediná, kdo dokáže čarovat?... celý text

katerina1237
15.10.2023 5 z 5

Too bylo zajímavé čtení, lehce řečeno.
Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou a jsem za to docela rada, že jsem ji přečetla.
Autorčin styl psaní se mi líbil, četla jsem pořád dál a dál.
Na začátku jsem vůbec nevěděla, jestli teda Elfryd doopravdy umí kouzlit a nebo je vážně blázen, jak si myslel její otec, Theresa a vychovatelé.
Mrazí mě z toho výchovného ústavu, nechci nic prozrazovat, ale metody mají otřesné.
Ale dívky se nedají a společně vzdorují a hledají odpovědi.
Možná (určitě) to bylo tím, že kniha byla kratší, ale nestihla jsem si všechny do jedny dívky zapamatovat, ale nevadí.
Někdy to bylo zdlouhavé a přišlo mi, že některé fráze se pořad opakuji a to mi vadilo. Ale to se ve druhé poloviny knihy změnilo a byla pořád nějaká ta akce.
Jinak příběh originální a krásná jednohubka na víkend.
A kniha potřebuje pozvednout na popularitě, klobouk dolů.

HelVall
06.08.2023 3 z 5

Příběh byl jistě zajímavý a od druhé poloviny i vynikající. Přesto první polovina knihy byla spíše zklamání a uvažovala jsem jestli knihu odložit na neurčito. Do postavy se nešlo vcítit a v některých případech a myšlenkách jste souhlasili s vychovately ať toho čarodějnictví nechá (promiň Elfryd). Druhá polovina byla poutavá a již jsem se dokázala vcíti do postavy. Příběh byl napínavý, lehounce hororový a na úplném konci i vtipný. Díky druhé polovině proto dávám 3*

M.C.SMITH
13.05.2023 3 z 5

Zajímavý příběh. Určitě je určen pro mladší, ale i tak se mi to docela líbilo.
Hrdinové ač byli velmi mladí - v tomto případě tedy mladé - se chovaly dost vyspěle.
Četlo se to dobře a já jsem spokojená. Bylo to zajímavé a myslím, že mladým slečnám se to bude líbit. Pro mne to byla jednohubečka, která mne bavila, i když měla své mouchy. A musím říci, že to týrání mladých dívek. Vím že se tohle dělo, že tyhle ústavy opravdu existovaly. Bylo zajímavé sledovat, jak dívky bojují - já bych se asi psychicky zhroutila hned co bych tam přijela.
Kniha je určitě zajímavá, nesedne každému, ale stojí za zkoušku.

TerKáá
28.09.2022 4 z 5

Příběh zajímavý a poutavý, který rozhodně stojí za přečtení. Bohužel strhávám 1*, protože mi chvílemi nesedělo zpracování a rušilo mě. Autorka využívá některé výrazy a slovní spojení, či dokonce dlouhá souvětí, které mi do knihy absolutně neseděly (vzhledem k tomu, že má být pro čtenáře od 12 let). Od toho se také odvíjí, že vyjadřování postav bylo neúměrné jejich uvedenému věku a celkově kazilo dojem z knihy, což je škoda.

Ailee
16.08.2022 4 z 5

Dávám za čtyři díky tomu konci, ale do první poloviny jsem si skoro myslela, že ani nedočtu. Hlavní hrdinky se chovaly a mluvily nepřirozeně na svůj věk situaci, v níž se ocitly. Teprve od půlky mě to docela chytlo, děj se zaměřil na to hlavní a byl mnohem poutavější.

PanKrbec
30.03.2022

Hodně moc se mi líbí obálka. Tady není snad ani jediná záporná recenze a tak jsem se rozhodl napsat pár slov, abych to trochu vyvážil :-) Mně se to nelíbilo a o to víc, že jsem na základě recenzí, čekal víc. Na mne to působilo, jako když to napsala třináctiletá slečna krátce po tom, co v TV shlédla sérii o HP. Fakt jsem si během čtení, říkal, že hned jak to dočtu, musím si něco přečíst o autorce a že třeba jí je vážně 13 +/- (tak to bych jí musel pochválit, ale takhle ne). Na druhou stranu, to není knížka pro mne, já nejsem cílová skupina (proto nehodnotím hvězdičkami) a jestli se to líbí dětem a mládeži, tak je to OK.

Leonor
05.07.2021 4 z 5

Jednoduchý, ale silně nadprůměrný příběh vzhledem k žánru a cílovému věku. Jen, jak již zmínili jiní přede mnou, myšlenkové pochody a některé hlášky byly příliš vyspělé na 11leté hrdinky. Celkově jsem si to užila a velmi se mi líbil autorčin způsob psaní.

Laughtubbe
25.04.2021 4 z 5

Opět jsem se přesvědčila ,že Češi opravdu umí psát. Bylo to něco úžasného. Obálka mě zlákala a já jí za to děkuji. Obohatila mi dva dny a bývalá bych ji přečetla na jeden zátah. Elfryd jsem si oblíbila. Nerada bych Vám popisovala co se mi na příběhu líbilo a tak. Doporučuji jít do ní aniž víte o čem je. Je to pak o to větší zážitek.

Soulmate
14.04.2021 5 z 5

Tahle kniha je naprosto parádní a mile mě překvapila! Vtáhla od prvních stránek a vůbec bych neřekla, že to psala česká autorka. Hned od prvních stránek je příběh napínavý, hodí vás do děje a je vidět, že autorka už je vypsaná, protože ten styl psaní se čte sám. Opět skvělá kniha, která předčí i ty zahraniční, ale nemá téměř žádnou reklamu, takže je opomíjená... Škoda, zasloužila by víc pozornosti.

checherka
20.02.2021 5 z 5

Ačkoli se jedná o knihu pro mládež, vřele ji doporučuji i dospělým fanouškům fantasy. Kniha je velmi čtivá a osobně ji považuji za (zatím možná neobjevený) klenot české fantasy literatury. Příběh je napínavý, díky barvitým popisům vás plně vtáhne do děje a přestože se jedná o fantasy, dle mého názoru je i dost ze života :)

Lucie311
06.02.2021 3 z 5

Příběh asi jen pro mladé. Hezky se kniha četla ale podruhé uz ji do roky asi nevezmu.

Adíček
25.11.2020 5 z 5

Úžasné. Moc jsem si knížku užila. Částěmi byla strašidelná někdy tam zase bylo znatelné přátelství - a to mě na tom bavilo asi nejvíc! Doporučuji úplně všem.

1259
20.11.2020 5 z 5

Takový hodně odpočinkový čtení, které nikdy není k zahození.

vojta742
07.11.2020 5 z 5

Tohle byla jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl na začátku takové nudné, ale pak asi od třicáté strany jsem to četl skoro pořád.

Julia284
17.10.2020 4 z 5

Skvělé čtení. Bavilo mě to. Doporučuji.
Kniha byla bohatá na originalitu. Četla se velmi rychle a poutavě.

blackoutzuzi
08.09.2020 4 z 5

Skvělá česká fantasy odehrávající se v prostředí výchovného ústavu v čele s mladičkou hlavní hrdinkou. Příběh je plný magie a tajemné atmosféry - trochu mi připomínal Harryho Pottera, ale byl drsnější! :D Možná by mi víc vyhovovalo, kdyby byla hlavní hrdinka starší. Nicméně přečetla jsem ji na jeden zátah - je to taková knižní jednohubka a jestliže máte rádi fantasy a chcete podpořit české autory, tak směle do toho! Jo a mimochodem, ta obálka se vážně povedla!

Luccinda
29.07.2020 4 z 5

Middle-grade literaturu už ve svém věku příliš nevyhledávám, protože mi zkrátka nemá co předat a většinou se nedokážu ani dostatečně sžít s hlavními protagonisty, kterým je v těchto knížkách zpravidla mezi deseti a čtrnácti lety. I přesto jsem se rozhodla dát knížce Kde zní zpěv krkavců od české autorky Kláry Kubíčkové šanci. A musím říct, že přestože to nebyla úplně nejlepší knížka, kterou jsem v poslední době přečetla, byla jsem velmi příjemně překvapená, jak moc mě příběh bavil.

Prostředí internátní školy dokázala autorka úplně skvěle využít. Nejvíce mě bavil originální systém výuky včetně podrobného uspořádání odměn a trestů, hlavně těch trestů si hrdinky užily až až a některé z nich byly opravdu velmi kruté a drsné, obzvlášť v kontextu s věkem postav. Krkavčí vrch vážně není místo, kde bych si přála strávit byť jen jeden jediný den. Atmosféra byla místy až mrazivá, autorka ve mně jen tím prostředím dokázala vyvolat pocity strachu i tísně. Skvěle do toho všeho zapadala také čarodějnická tematika. Magie sice mohla být trošku propracovanější, stejně jako charaktery a historie jednotlivých postav, ale to jsou jen takové maličkosti, které jsem v žánru middle-grade schopná odpustit.

Pokud hledáte odpočinkovou nenáročnou četbu, která vás okamžitě vtáhne do děje, Kde zní zpěv krkavců můžu jen a jen doporučit! Rozhodně nelituju, že jsem si knížku přečetla, i když je jisté, že kdyby mi bylo o deset let míň, určitě bych si jí užila mnohem více.

Latté
13.07.2020 3 z 5

3,5/5* Byla jsem mile překvapena, že i česká autorka napsala tak poutavý fantasy příběh pro mládež. Sice musím také souhlasit s většinou, že mi přijdou dívky, co se týče dialogů a myšlenek, starší 11ti let, ale to ničemu nevadí. Popravdě mi i uniklo těch 11 let :)

Julinka679
02.06.2020 4 z 5

Dobře napsaná a velmi čtivá kniha, která mě bavila a jsem ráda, že je od české autorky.
Bohužel i já zmíním, že věk postav mne zarazil a byl zvolen celkem nešťastně, být postavy o několik let starší bylo by to lepší.
I tak se ale jedná o skvělý příběh, za mě tedy 4* a doporučuji! :-)

andrejci
24.05.2020 3 z 5

Nápad určitě dobrý. Možná kdyby byly postavy věkově starší. Hodně mě zarazilo že jim je jenom 11 let. Kdyby se příběh trošku přepsal tak by to bylo skvělé a hororové. Jinak autorka píše dobře bylo to čtivé.

tajemství

Klára Kubíčková
česká, 1988
2019  82%Kde zní zpěv krkavců
2020  73%Stíny Vichrovského kláštera
2021  62%Fejetony do kabelky
2016  67%Maják na Útesu lastur

Kniha Kde zní zpěv krkavců je v