Kde život náš je v půli se svou poutí

Kde život náš je v půli se svou poutí

Tento román vyšel poprvé v roce 1966 v cenzurovaném vydání, v plném znění vyšla kniha v roce 1994. Ve volném toku myšlenek, příběhů a poznámek se zde kriticky nahlíží na realitu padesátých let. Autor přibližuje počáteční nadšení a odhodlání budovat socialismus. Příběhy se odehrávají v Praze a v Litvínově. Na atmosféru doby se zde nahlíží velice kriticky. V krátkých příbězích jsou zde nastíněny osudy lidí z různých odvětví, od soukromníka- zhotovitele rakví, kterého režim připravil o živnost. Vdovy po lékaři, která je ve své samotě vděčná za lidské slovo. Až po dělníky dojíždějící po ránu do továren a po večerech chodících do veřerních škol. Veškerá atmosféra je díky neobvyklé literární formě líčena velice sugestivně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26466/kde-zivot-nas-je-v-puli-se-svou-pou-PcR-26466.jpg 3.831
Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

borsalino_csfd
31.08.2016

Spíše filozofický pohled na éru padesátých let, kdy se překotně budovalo, ať to mělo smysl nebo ne. Opožděné reportáže od Mňačka jsou syrovější a konkrétnější.

hario
19.11.2015

Úžasná kniha ,která je bohužel pozapomenutá jako sám autor. Kniha velice zajímavě ukazuje realitu padesátých let.

Abdach

Výborný román poněkud pozapomenutého autora. Chce-li člověk poznat pocity lidí padesátých let, kdy nechybělo budovatelské odhodlání téměř při žádné činnosti, a přesto vše nebylo tak růžové, pak doporučuji tento román.