Kde spí lufťáci

Kde spí lufťáci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383452/bmid_kde-spi-luftaci-U32-383452.jpeg 4 92 38

Protože luftu, přesněji čerstvého vzduchu, je ve městě proklatě málo, zavede vás oblíbená česká spisovatelka na hory, k rybníku, k moři A spát se bude všemožně – pod širákem, ve stanu, horské boudě, na chatě či chalupě, ale i pohodlně v hotelu a penziónu. A protože jsou chvíle, kdy člověk unikne z každodenního shonu, tak vzácné, pojí se k nim i spousta milých a úsměvných vzpomínek. Vzpomínek na blízké, rodinu, přátele a kolegy, kteří zrovna byli lufťáky.... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Motto

knihovniceS
17.03.2024 4 z 5

Kde spí lufťáci
Přečetla jsem úsměvnou knihu Ivanky Deváté, která laskavým humorem umí čtenáře pobavit. Jednotlivé vzpomínky z rodinného života i ze života přátel v oblasti výletníků, chatařů a vandrů jak se vyspat v přírodě. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

simca9342
20.06.2023 5 z 5

Přečtená před lety .
Další příjemné čtení od autorky, opět její vtipné postřehy ze života.
Psáno zřejmě v době, kdy se ve vzduchu usadil vzduch s vysokou koncentrací prachu a velká část místních včetně autorky byla nucena opustit mesto a změnit destinaci.
Na luftu- čerstvém vzduchu - se nejen dýchá lépe, ale určitě i píše.

Marcik7
06.05.2023 2 z 5

Bohužel, čekala jsem trochu více humoru, autorka mi přišla nějaká bez energie. Sem tam jsem se zasmála, optimismu bylo pomálu.

zdenaR
14.07.2022 5 z 5

Příjemná kniha, vtipná, optimistická.
Ideální čtení nebo poslech (skvěle namluveno autorkou) pro zlepšení nálady.

Mufa
11.05.2022 2 z 5

Ze začátku mě to dost nebavilo, pak se to trochu zlepšilo.
Jen tedy ta zášť vůči Pepkovi z toho čiší na každé stránce. Myslím, že to nebylo třeba...

JancaMia
23.09.2021 5 z 5

Předposlední knížka paní Deváté, tentokrát se jedná o vzpomínání na výletování , zmiňuje chalupu v českém ráji a zároveň chalupu rodičů na Plzeňsku. Také vzpomíná na zážitky s bývalým manželem Josefem Vinklářem . Tu a tam se zmíní o jídle, lančmítu a hovězím ve vlastní šťávě. Nicméně nejveselejší je asi plejáda bývalých sousedů z českého ráje , to je vyloženě historie k pokukání .

josska
21.08.2021 4 z 5

Od autorky už jsem něco četla,líbilo se mě to,tak jsem zkusila další,namluvenou autorkou,a skvělé,odpočinkové,místy smutné,takový je prostě život,,pujdu i do dalších knih,,odpočinkových knih na proložení není nikdy dost...
Audiokniha.

Pavčule
23.05.2021 4 z 5

Odpočinková kniha , její humor .. jsem spokojená .

Janadvorackova
27.02.2021 3 z 5

Spousta nostalgie, když autorka vzpomíná na lidi, kteří ji opustili. Ale i do takové atmosféry narve kopu vtipu a jazykem košatým popisuje situace, které z kruhů rodinných a s malými obměnami známe všichni - stanování, táboření, chaty a pobyt v přírodě, dovči a vtipné historky, jímž se sice nejvíce zasmějou samotní aktéři, ale když se to dobře podá, pochopíte.
A paní Devátá tohle umí.

ziriant
03.07.2020 3 z 5

Humor vždy a všude za každých okolností a pouze optimistický náhled na svět není můj styl, proto jsem vlastně paradoxně u této knihy pocítila, že mi sedla. Jelikož veselá je, ale je také ze života a ten není vždy veselý. Navíc i pod veselostí jsou často skryty hluboké city. Takže z tohoto hlediska jsem byla spokojená. A... dojalo mě to. Je to jinak trochu rozlítané a takové literárně (na knihu) nedodělané, ale autorku mám ráda a ráda si přečtu další knihu.

kudrdlinka
21.03.2020 4 z 5

Po delší době jsem si vzala zas jednu Ivanku Devátou, tentokrát jako audioknihu, kterou sama načetla. A to je určitě velký bonus. Mně se asi nejvíc líbilo chalupaření v Českém ráji, ale celkově je to příjemná a pohodová knížka.

jan6775
01.11.2019 5 z 5

kniha plná prožitých příběhů ze života. čtivá a lehká četba pro chvíle pohody.

Kopretina_aku
29.10.2019 2 z 5

Pro mne první kniha paní Deváté. Čekala jsem humor, ale bylo ho pramálo, i tak to bylo pohodové vzpomínání, které se příjemně četlo. Bavily mě zážitky z chalupy z Českého ráje z míst pro mne známých. Jinak na mě kniha působila tak nějak smutně, hodně vzpomínek na ty, co již zemřeli, jako by již opravdu neměla autorka s kým sdílet humor.

Hrošíkajc
16.09.2019 4 z 5

Příjemné, odlehčené a milé čtení. Nezatíží, pohladí. Na lavičku v krásný podzimní slunečný víkend úplně ideální :o)

sBety
04.09.2019 2 z 5

Jsem moc ráda, že paní Devátá stále píše a miluji ilustrace na obálkách od Ivy Hüttnerové. Několikrát jsem se u knížky nahlas uchichtla.

Babfija
21.07.2019 5 z 5

Báječná kniha napsaná s šarmem a vtipem paní Deváté vlastním.

lagina
16.04.2019 3 z 5

Uvodni predmluva me docela vydesila...
Mala jednohubka, neurazi, nenadchne. Styl teto autorky, omlouvam se, me moc nebavi.

harena
27.03.2019 4 z 5

Velmi pěkně psaná knížka třeba i na dovolenou, hezké, milé počtení. Moje osmá knížka od paní Deváté, těším se na další.

pagac17
26.03.2019

Čtu další publikaci oblíbené autorky. Opět jsem se pobavil jejím humorným podáním. Probrala všechny možnosti rekreace ve volné přírodě a i v jiném prostředí. Ta kniha seě musí číst. Autorce se vzdaluji svým vyšším věkem, ale přirovnávám její zkušenosti se svými, jen vylučuji, že ne všechny se dají aplikovat, protože paní Ivanka je bývalá výborná herečka, s čímž jsou prezentovány její lidské a osobní zkušenosti. Bravo jejímu vyprávění.

niika
15.03.2019 3 z 5

Po knize Jak jsem se zbláznila to bylo pro mě dost slabé. Přečetla jsem knihu hlavně,
protože byla krátká.