Kde lišky dávají dobrou noc

Kde lišky dávají dobrou noc https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206048/bmid_kde-lisky-davaji-dobrou-noc-e77-206048.jpg 4 8 2

Tento román věnovali autoři palčivým otázkám doby, kdy bylo nutno především nově osídlit pohraničí a zároveň zavést pořádek do hospodaření s lesním bohatstvím. Nejpalčivější byly problémy s ochranou vláhy, boj s kůrovcem, překonání sobectví jednotlivců při zavádění nových metod do dřevařské práce. Protagonisty jsou zemité postavy dřevařů, mezi nimiž vyniká polesný Kořán, který nade vše miluje les a nenávidí všechny, kteří podle něho lesu ubližují. Typem průbojného mladého dělníka je Vojtěch Berka, nový osídlenec, který sehraje důležitou roli při prosazování pokroku a získá lásku Kořánovy dcery.... celý text

Abroš
Abroš
21.10.2021 4 z 5

Něco na způsob Řezáčova -Nástupu.Budovatelský román z konce padesátých let,kde se to komunisty zas tak nehemží.Ale psáno v budovatelském duchu.Mnoho postav různých charakterů,které by v dnešní době asi pro některé vyznívaly jinak.Z prostředí hor,kde je potřeba řešit kůrovcovou kalamitu.Moudra aktuální i pro současný stav.Pro čtenáře příběhů a povah,přírody a doby,co není-ideální kniha,pro čtenáře a hledače té správné moderní demokratické ideologie-ztráta času.Mě osobně se to líbilo.

kristijan
kristijan
06.07.2016 3 z 5

Pěkný budovatelský román. Nic víc, nic míň. Docela mi dalo zabrat velké množství postav, které se mi přestaly navzájem plést až pár stránek před koncem. Jinak ale příjemné čtení. Kdo má rád venkov, přírodu a "staré dobré časy", mohl by si přijít na své.

romány

Autoři knihy

Josef Toman
česká, 1899 - 1977
Miroslava Tomanová
česká, 1906 - 1991

Kniha Kde lišky dávají dobrou noc je v