Kde je moja krajina, kamoš?

Kde je moja krajina, kamoš? https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29334/kde-je-moja-krajina-kamos-29334.jpg 3 31 4

Keď sa svojvoľnej moci podarilo ignorovať – a neskôr umlčať – všeobecný nesúhlasný postoj národa k vojne, pri udeľovaní Oscarov sa na javisko postavil muž a pred očami miliardy ľudí vykričal najvyššiemu veliteľovi jeho falošné prezidentstvo a falošnú vojnu. Stojí za povšimnutie, že teraz, len o niekoľko mesiacov neskôr, sa tieto slová stali široko uznávanou pravdou po celej krajine.... celý text

Literatura světová , Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Ikar (SK)

Dude, Where´s My Country? , 2003

dr.horrible
18.02.2023 4 z 5

Hodne zábavné a dosť sa s tým stotožňujem. A tej demagógie nebolo tak moc. Aj keď pocit trochu, jak čítať včerajšie noviny.
Trčí mi to v knižnici od roku 2005.

adelinka
05.09.2014 3 z 5

kniha začína pádom dvojičiek a je zameraná celkovo na politiku - autor vyjadruje celkovo svoj názor či už na zbrojenie, ťažbu ropy, ekológiu..... Chviľami sa mi zdali niektoré pasáže nudné, ale vcelku sa s niektorými názormi stotožňujem. Skôr by som knihu odporúčala čítať zároveň s nejakým románom, ja som to trochu neodhadla a vybrala som si ju na víken do Viedne.....(možno to bol dôvod, že som si pri nej až tak neoodýchla)

Adigiotto
18.04.2014 3 z 5

Celkom dobre investovaných 10 centov.

Marquis
17.04.2013 4 z 5

Literatúra faktu (ak sa to tak dá nazvať) nebola nikdy zábavnejšia. Moore s cynickým humorom popisuje obdobie Bushovej samovlády a robí to tak očarujúcim spôsobom, že sa mi táto inak nezaujímavá téma vryla hlboko pod kožu. Už len úvodník s fiktívnym varovaním FBI je kapitolkou samou o sebe, nieto ešte polemizovanie o Bin Ládinovi a jeho behaní po jaskyniach s dialyzačným prístrojom, či vízie budúcnosti bez ropy a jej produktov. Najlepšie investované jedno euro.

Kniha Kde je moja krajina, kamoš? je v