Kde je moja krajina, kamoš?

Kde je moja krajina, kamoš?

Keď sa svojvoľnej moci podarilo ignorovať – a neskôr umlčať – všeobecný nesúhlasný postoj národa k vojne, pri udeľovaní Oscarov sa na javisko postavil muž a pred očami miliardy ľudí vykričal najvyššiemu veliteľovi jeho falošné prezidentstvo a falošnú vojnu. Stojí za povšimnutie, že teraz, len o niekoľko mesiacov neskôr, sa tieto slová stali široko uznávanou pravdou po celej krajine....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29334/kde-je-moja-krajina-kamos-29334.jpg 3.526

Dude, Where´s My Country? (2003)

Literatura světová, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Ikar (SK)

adelinka
05.09.2014

kniha začína pádom dvojičiek a je zameraná celkovo na politiku - autor vyjadruje celkovo svoj názor či už na zbrojenie, ťažbu ropy, ekológiu..... Chviľami sa mi zdali niektoré pasáže nudné, ale vcelku sa s niektorými názormi stotožňujem. Skôr by som knihu odporúčala čítať zároveň s nejakým románom, ja som to trochu neodhadla a vybrala som si ju na víken do Viedne.....(možno to bol dôvod, že som si pri nej až tak neoodýchla)

Adigiotto
18.04.2014

Celkom dobre investovaných 10 centov.

Marquis
17.04.2013

Literatúra faktu (ak sa to tak dá nazvať) nebola nikdy zábavnejšia. Moore s cynickým humorom popisuje obdobie Bushovej samovlády a robí to tak očarujúcim spôsobom, že sa mi táto inak nezaujímavá téma vryla hlboko pod kožu. Už len úvodník s fiktívnym varovaním FBI je kapitolkou samou o sebe, nieto ešte polemizovanie o Bin Ládinovi a jeho behaní po jaskyniach s dialyzačným prístrojom, či vízie budúcnosti bez ropy a jej produktov. Najlepšie investované jedno euro.