Kazeta

Kazeta https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66724/kazeta-66724.jpg 3 7 3

Kanadský novinář natočil zcela náhodně neuvěřitelné svědectví. V jedné nejmenované africké zemi byl uskutečněn násilný převrat a zavražděn vládnoucí emír. Na jeho místo nastupuje emírův bratr, který vraždu zorganizoval. Novinář se stává nejhledanější osobou na světě.Utíká do Československa, kde nikdy předtím nebyl. Přilétá do Prahy a vyhledá jednu svojí známou, se kterou se kdysi seznámil. Právě o té se domnívá, že by mu mohla pomoci zprostředkovat prodej videokazety se záznamem vraždy za velké peníze ........ celý text

rafan65
rafan65
31.08.2022 4 z 5

Tak tohle je opravdu hodně nezáživný čtení, ale upřímně nápad na děj příběhu má svoji kvalitu. Jenom to zpracování myšlenky je tragické. Na druhou stranu knihy z téhle éry mám opravdu hodně rád a proto dávám čtyři hvězdy.

kamilk
kamilk
26.05.2022 4 z 5

Všetko zlo v tejto knihe pochádza z prehnitého imperialistického Západu, kde skazení demokrati iba zhŕňajú mamon a rozsievajú násilie. Našťastie sú tu bodrí československí aparátčici, ktorí svojím súdružsky oddaným, rovným a brilantne premysleným konaním strestajú valutových cudzincov škvrniacich čistý štít našej milovanej vlasti. Keď si však odmyslíte túto nenápadnú ideologickú vrstvu príbehu, nájdete celkom zaujímavý detektívny triler so slušným tempom deja, gradáciou i akým-takým vyvrcholením. 75%

ronyjihlava
ronyjihlava
14.05.2012 odpad!

Detektivka velice slabá. Vůbec mě nezaujala. K přečtení bych ji asi nikomu nedoporučil