Každý má svou lajnu

Každý má svou lajnu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327317/bmid_kazdy-ma-svou-lajnu-WXP-327317.jpg 4 66 13

O florbalu, prvních láskách a ceně vítězství. Ne každý gól znamená výhru. Ne všechno je takové, jak se na první pohled jeví. Sourozence Adama a Kateřinu pojí s ostatními nejen život na malém městě, společná škola a přátelství, ale především florbal. Trénují několikrát týdně a doufají ve vítězství v Krajském poháru. Jak uspět ve sportu však zdaleka není jejich jedinou starostí. Doma to houstne, rodiče se hádají a Richardova parta volí stále drsnější praktiky. Stane se Eliška Adamovou holkou, nebo jen pomáhá Richardovým gorilám v jejich neférovém jednání? Může Richardův otec koupit jeho týmu výhru? V čem všem má prsty malá Váva? A kdo dá vítězný gól? Zahrajte si s nimi florbal a zažijete mnohem víc než jedno florbalové vítězství.... celý text

Termaap
17.07.2023

Petra Dvořáková je jedna z mých nejoblíbenějších českých autorek a mám přečtené vše, co od ní vyšlo tedy vše, co je určeno pro dospělé. Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knihovně a řekla si, že bych měla probádat i její tvorbu pro děti a mládež.
Čekala jsem nějakou ryze romantickou příběhovou linku, ale spletla jsem se. Autorka se dotýká několika vážných i méně vážných témat a myslím, že spousta dospívajících si tam najde to své, to, co je momentálně zajímá a pálí.
Ukládám si sem poznámku, že tohle bych rozhodně měla za pár let doporučit dcerám (obzvlášť když tu starší teď moc baví florbal:)).

capricornus
09.01.2022 5 z 5

Čtěte všichni - malí i velcí, poučení pro všechny. Malá Váva, (takový Tomáš Holý v sukni), má perfektní chování a nápady!!!

petrarka72
14.01.2021 5 z 5

Že mezi Sítěmi a Dědinou napsala Petra Dvořáková tenhle sportovní příběh pro čtenáře 19-, jsem zjistila s údivem a náhodou (díky, Databáze - aspoň mám vyřešený, ač neplánovaně, úkol do Čtenářské výzvy). Nejsem teenager a florbal jsem nikdy ani nezkusila - ale čím více příběhů o férovosti, nutnosti spolu mluvit a nejednoznačnosti vztahů, tím lépe. A navíc se to dobře čte...

yoda365
04.09.2020 5 z 5

Kniha je o starostech a otázkách dospívajících dvojčat (Adam a Kateřina) v prostředí středních škol, sportovních utkání ve florbalu, jejich láskách, dění v rodině. Autorka sama prožila toto období florbalového sportu se svými dvěma syny. I kamarádi a spolužáci obou hlavních knižních postav řeší řadu problémů. Jde však také o závažné situace, vedoucí ke zranění při florbalovém utkání. Díky vzájemné komunikaci, překonání bariér komunikace také s pomocí malé Vávy (jako malé dítě je bez komunikačních bariér), která zde sehrává roli jakéhosi mediátora, se daří zvládnout nástrahy dospívání i problémy rodičů. Záměrem autorky je modelová podpora ke zdravé, otevřené komunikaci, založené na vzájemném porozumění a odpovědném jednání. Kniha je pro čtenáře výzvou k etickému pohledu na vzniklé problémy v kontextu společnosti, v niž se až příliš často problémy řeší s využitím finančních nástrojů. Bylo by zajímavé mít možnost přímé účasti na některé z besed autorky se čtenáři a sledovat diskusi právě o vztahu etiky a ekonomie, která se s etikou před více jak 100 rozešla. V 90. letech minulého století jsme se mohli v novinách dočíst o tom, že etiku zde nepotřebujeme, neboť tržní ekonomie vše vyřeší sama. Jde tedy v knize Každý má svou lajnu jenom o lajny na florbalovém hřišti?

Čtenář1234
04.08.2019 3 z 5

Florbal není můj sport , tuto knihu jsem bral jako odreagovačku . Pro mě byla kniha průměrná . 3*

Delphín
03.08.2019 4 z 5

Jelikož sám několik let florbal hraju, obálka mě hodně zaujala. Ze začátku jsem se bál že to bude teen zamilovaná romanťárna s klišé příběhem ale nakonec se z toho vyklubalo fajn čtení. Mnoho lidem asi nesedne ale mě to neuvěřitelně bavilo.

KajkaMicinka
12.06.2019 5 z 5

Kniha byla super. Každý má svou lajnu je pro milovníky florbalu...

triatlet
01.02.2019 3 z 5

Sport a láska, gympláci a průmyslováci.
Příběh je jednodušší a časová rovina nepůsobí úplně přesvědčivě. Ovšem to nejpodstatnější - že nic není černobílé - autorka zachycuje přesvědčivě.
Postava Vávy je osvěžující.

Thunder02
01.08.2018 4 z 5

Kniha pro dospívající, malí či naopak starší čtenáři u toho asi nevydrží. Oceňuju téma florbalu, tolik knih tu moc není ale některé pasáže ze zápasů mohly být popsány daleko lépe.

vava2007
13.07.2018 5 z 5

Knížka o florbale a ceně vítězstí

buccaneerka
05.07.2017 3 z 5

Průměrná kniha pro starší děti. Oceňuji téma florbalu, protože podobných knih pro kluky moc není. Závěr se mi zdál až příliš překombinovaný na to, že předchozích cca 60 stran se nic moc nedělo. Hlavní myšlenka knihy je dobrá: "Věci jsou kolikrát úplně jinak, než vypadají."

michaella03
16.06.2017 5 z 5

Kniha byla výborná, přečetla jsem ji za jeden den. Možná je to tím, že je určená pro mou věkovou kategorii.
Adam, Martin, a Kateřina mi byli sympatičtí již od začátku, Richarda jsem začala chápat a mít ráda až ke konci knihy, kde se vše vyjasnilo. Eliška byla dle mého názoru skoro celý příběh zahalená jakousi mlhou, ale i ta se "vytratila" na konci děje.
Knihu mohu jen doporučit ;) :)

lencin
18.04.2017 4 z 5

Pěkná knížka pro dospívající. O těžkém přechodu mezi dětstvím a dospělostí.