Každé srdce je bránou

Každé srdce je bránou https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427441/bmid_kazde-srdce-je-branou-xZN-427441.jpeg 4 170 38

Děti za správných podmínek vždycky mizely: proklouzly stínem pod postelí nebo šatníkem, propadly se králičí norou a vynořily se jinde. Ale kouzelné světy nemají pro ty, co se už nehodí, pochopení. Nancy se kdysi zatoulala, ale teď už je zpátky. A neustále hledá způsob, jak se vrátit zpátky do svého světa. Její příjezd do Domova slečny Westové znamená změnu: za rohem číhá temnota a jen ona a její spolužáci mohou zjistit, co se vlastně děje. Bez ohledu na cenu, jakou budou muset zaplatit.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Every Heart a Doorway , 2016

kamolka
14.06.2020 4 z 5

Všichni znají Alenku v říši divů a její příběh, ale nikdo už se nepozastavuje nad tím, co se s ní stalo, když se vrátila, jaké to pro ni asi bylo, když se musela rozloučit s tím světem a vrátit se znovu do našeho. Tato kniha sice nevypráví přímo o Alence, ale o spoustě dětí z celého světa, které si prošli něčím podobným. Vskutku originální nápad. Opravdu doufám, že u nás vyjdou další díly, jelikož je to v zahraničí docela obsáhlá serie. Když se to bere jako první (úvodní) díl a tudíž jako takové seznámení s celým tím světem, tak opravdu nemám problém dát vysoké hodnocení.

-LaraRead-
08.06.2020 5 z 5

Přiznávám, není to pro každého. Ale podle mě to bylo šílené, boží a geniální.

nikikostadinova
03.06.2020 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale asi to není žánr pro mě. Nejvíce mi asi vadily postavy a jejich ufňukanost, zajímaly by mě možná příběhy z druhé v knize zmiňované školy. Pokud u nás vyjdou pokračování, nevím jestli budu číst. Navíc má příběh dost mezery, co se vysvětlení motivů týče.

šneki
10.05.2020 4 z 5

3,5*
Krátká knížečka, která toho v sobě skrývá poměrné dost. Ani ne 200 stránek příběhu by klidně jinde vydalo na 300+, ale autorka jde přímo k věci, o celém univerzu se dozvídáte očima hlavní postavy, která sama není výraznou protagonistkou, takže se výborně seznámíte i s vedlejšíma postavama, z nichž každá je potrhlá a výjimečná jiným způsobem. Přečíst by si měl každý, kdo touží na vlastní kůži zažít nějaké knižní dobrodružství a věří na sílu lidké mysli a představivosti.

MikasaKubickov
07.05.2020 4 z 5

Kniha měla svoji zvláštnost a podivnost, a po dočtení jsem zjistila, že by se mi líbilo, kdyby se překládalo více takhle neobvyklých titulů.
I když za mě to bylo prostě krátké a díky tomu jsem si k postavám nevybudovala skroro žádný vztach a názor na ně, kdyby kniha byla aspoň o polovinu delší, nic by tím rozhodně nepokazila, spíše naopak, ikdyž zase na druhou stranu jsem zase ráda, že tam nebyly žádné výplňové pasáže, ze kterých by tam ta výplň přímo sálala.

MartinaF
18.04.2020 4 z 5

Tohle bylo hodně zvláštní, ale líbilo se mi to. Příjemná jednohubka na dva večery. Napínavý detektivní příběh s příměsí fantasy. Kniha je určená spíše mladším čtenářům, dokážu si představit, že titul čte patnáctiletá slečna. Zjistila jsem, že kniha má dalších pět pokračování, nejspíš na sebe nebudou úplně navazovat. Třeba nás CooBoo překvapí a sérii vydá komplet.

sgjoli
17.04.2020 4 z 5

Tak tohle byla velmi příjemná jednohubka na jedno odpoledne. Velmi čtivé, s docela dost sympatickými postavami a především s velmi zajímavým a pro mne neotřelým námětem. Tuhle knihu jsem si dost užila. Skoro mne mrzí, že se jedná o young adult příběh a je to vlastně důvod, proč ubírám jednu hvězdu. Umím si představit, že kdyby byl příběh pojatý více dospěleji, byl možná trochu syrovější, drsnější a pojatý více do detailů a do větší hloubky, užila bych si to ještě o chlup více. Ale určitě v rámci žánru to hodnotím nadprůměrně - solidní 4 hvězdy, zaslouženě.

lena.o.knihach
15.04.2020 3 z 5

Tohle bylo divný. A já vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Kniha nemá ani 200 stran a než jsem se stihla aspoň trochu zorientovat v ději, byla jsem už v druhé polovině.

Námět mi přišel zajímavý. Přeci jenom jsem se nikde nedočetla, jak na tom Alenka byla po návratu z říše divů. V téhle knize na tom lidé nejsou moc dobře a chtějí se do svých fantasy světů vrátit.

A nenechte se zmýlit. Možná se to může jevit jako pohádkový příběh pro děti (i podle obálky nebo názvu), ale je to celkem morbidní, protože v příběhu dojde i na vraždění. A mrtvoly autorka popsala tak dokonale, že bych to dětem za žádných okolností nečetla.

hledaseniki
26.03.2020 3 z 5

Každé srdce je bránou, má skvělou myšlenku. Hned v úvodu se noříme do příběhu, o kterém vlastně vůbec nic nevíte a tápete stejně jako hlavní hrdinka. Styl vyprávění a psaní není nijak náročný, čte se to rychle, ale bohužel se tam podstatnou část vůbec nic neděje, a když už se něco začíná dít, tak je to jen na pár stránkách a následuje konec.

Samotná myšlenka je vážně skvělá, to že existuje několik světů, v kterém někteří můžou žít věčně a někteří ne a ti co to štěstí nemají, čekají ve škole určené dětem, které doufají, že se jim jejich brány znovu otevřou. Vidím tam kombinaci Alenky v říši divů, Narnie a spousty dalších příběhů, což se mi líbí, ale ten příběh působí hrozně prázdně, i když se snaží být svým způsobem zajímavý, ale je to podle mě neucelené. Mělo to potenciál zaujmout i starší čtenáře, ale hlubší myšlenka se po cestě vytratila, je to škoda.

Obálka je ale nádherná.

wotana
12.03.2020 3 z 5

Mám trochu rozporuplné pocity - na jednu stranu velice čtivé, ale začátek mi přišel dost zmatený a konec zase až moc uspěchaný. Ale celkově se mi kniha líbila, prostě jeden velký Divnosvět :-)

martinakraus
05.03.2020 4 z 5

Divnopříběh o dětech, jež zmizeli ve "fiktivních světech", které je pak zase vyplivly zpátky k nám a nikdo jim tu jejich dobrodružství nevěří, záhada a temná atmosféra? ANO PROSÍM!
Něco mi možná ke stoprocentnímu požitku chybělo, ale rozhodně jsem si čtení téhle knížky užila a těším se na zbytek série!
Vtipný, výborně vymyšlený, podivný - co potřebujete víc?

bo_okista
26.02.2020 4 z 5

Tohle je krásně divný.

Několikrát jsem si při čtení vzpomněla na Snílka, protože ačkoli se ty knihy v mnohém liší (Snílek je o chloupek poetičtější a o dva chloupky delší), měla jsem z nich podobný pocit a tuším, že je čeká podobný osud.

Tohle není kniha pro všechny, je to zvláštní, na young adult hodně. Takže pokud patříte ke starším čtenářům ya (doporučila bych tak od 15, asi? Ale co já vím, co dneska čtete, když je vám -náct), kteří si chtějí přečíst něco jiného, něco zmateného a divnokrásně napsaného, tohle je kniha pro vás.

Každé srdce je bránou stojí na postavách, máte jich tu přehršel. Každá z nich je tak zvláštní, jak můžou být zvláštní jen děti, které jsou divné i před odchodem do svého speciálního světa na své speciální dobrodružství, a o to poznamenanější jsou, když se z něj vrátí. Je to kniha o touze vrátit se domů, o touze nezapadat, nenutit se přizpůsobit světu kolem, protože tam někde za tajnými dveřmi existuje svět, kde se přizpůsobovat není třeba, kde můžete být tou nejryzejší verzí sebe sama.

A já to žeru.

Pitbullka
23.02.2020 5 z 5

Skvělý začátek série, různé světy, ústav pro děti, celkově mi příběh i styl psaní autorky hodně sedly. Líbilo se mi, že kniha je krátká, svižná. Doufám, že další díly budou taky tak skvělé. Za mě parádní čtení.

kikizubik
19.02.2020 3 z 5

Opravdu zvláštní kniha. Co se týče námětu, tak vskutku originální nápad, ale to zpracování už trochu pokulhává. Je to krátké a myslím, že tady by sto stran navíc neuškodilo. Nevím jestli zápletka s vrahem měla být nějak šokující, protože nebyla. A co se týče postav, tak ne vsechny lze pořádně poznat na tak málo stránkách, ale hádám, že od toho jsou další knihy. Pokračování číst prozatím neplánují, uvidíme v budoucnu.

kolacky
10.02.2020 4 z 5

Strašně podivné, strašně strašné... půvabné a děsivé.

Ivuska.09
04.02.2020

Je to opravdu zvláštní čtení. Vlastně mi příběh nic moc nedal, na druhou stranu je krátký, takže ani nezval. Je divný, ale tak zvláštně divný. Autorčin svět je vystavěný pěkně. Mně tam trochu vadila hrubost, se kterou některé postavy jednají (po přečtení pochopíte), ale prostě právě to je tady podstatou, takže by to bez toho asi nešlo.

Nebraska
26.01.2020 5 z 5

Trochu pohádka, trochu horor a trochu detektivka. Seanan má úžasnou fantazii ❤️

Kacennnka
22.01.2020 4 z 5

Tohle bylo vlastne hrozne divny, ale dobre divny. Alenka v risi divu na tisic a jedna zpusobu, kdy se popisuje, co se asi tak deje po navratu z kouzelne rise. Je to fajnova jednohubka s trochu zvlastnim stylem psani a misty je dost morbidni, ale za prozkoumani stoji.