Každé řešení má svůj problém

Každé řešení má svůj problém https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20707/bmid_kazde-reseni-ma-svuj-problem-Zj4-20707.png 4 251 70

Gerri plánuje spáchat sebevraždu, ale předtím ještě napíše dopisy na rozloučenou spoustě příbuzných a známých – a nezachází v nich s pravdou právě v rukavičkách. Shodou okolností jí ale sebevražedný plán nevyjde – a Gerriin život se ze dne na den stane opravdu napínavým dobrodružstvím. Neboť není snadné vypořádat se se svými blízkými, když vědí, co si o nich skutečně myslíte!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Für jede Lösung ein Problem , 2007

cukrovka
29.01.2016 5 z 5

Skvělá knížka, která mě pobavila vtipem a černým humorem. Taková oddychovka po těžkém dni.

evelýny
13.01.2016 4 z 5

Tato kniha měla pobavit. Humor a vtip balancují na tenké hraně s absurditou. A když vaše fantazie vyhraje nad rozumem a jste nakloněni nadsázce, tak se pobavíte. A protože vtipných knih není nikdy dost, tak za mě 4*

Šánka
12.12.2015 4 z 5

Milá, vtipná nadsázka ze života třicetileté Gerri, která i mně připomněla Bridget Jonesovou. Bavila, rozesmála, a ty dopisy neměly chybu, na pohodu dobrá volba. A víte, co mě napadlo, že by nebylo špatné, aspoň jednou za život udělat čistku a napsat od plic, co si myslíme, ale tu plánovanou sebevraždu bych vynechala :-).

amysa
09.11.2015 4 z 5

Svěží, vtipný příběh aneb jak šťastná smolařka ke štěstí přišla... Ideální čtení na jeden večer, takže vás nijak nezdrží, naopak spíš pobaví a já věřím, že s Gerri strávíte příjemné a hezké chvilky tak jako já:-) Doporučuji!

Evelin13
17.08.2015 5 z 5

Velice vtipná kniha. Hrdinku si zamilujete hned na první stránce a každou její hlášku si pak zamilujete o to víc. Nechybí trapné, přitom směšné situace a neschází ani trocha té lásky. Knihu jsem přečetla 2x a neomrzí, protože si všechny ty vtipné pasáže rádi připomenete.

hrubik
11.07.2015 5 z 5

Mně se knížka líbila a to hodně. Humor Kerstin Gier mi sedl už v jejích jiných knihách a ani tady jsem se nenudila. Hlavní hrdinku jsem si snadno oblíbila a myslím, že přirovnání k Bridget Jones vážně sedí. Byl to milý příběh, u kterého se pobavíte.

Antoaneta
25.03.2015 4 z 5

Tahle kniha je pro mně velmi milé překvapení.Přečetla jsem ji za jedno odpoledne a skvěle jsem se bavila.Velmi ráda doporučím dál rozhodně stojí za přečtení.

Roanna
11.03.2015 4 z 5

Pro své originální pojetí a především nápad, udělat z tragédie komedii, je pro mě tohle nejlepší knížka od Kerstin. Navzdory tématu je kniha velmi vtipná, dobře promyšlená, ale souhlasím s názorem, že konec už byl trošku rozvláčný. Trošku bojuji s romantickýma linkama, které jsou na můj vkus dost přeslazené - mám pocit, že ty pany Božské píše Kerstin přes kopírák. Ale jinak samozřejmě vřele doporučuji, (a neodpustím si podotknout) že na německou autorku je to velmi příjemné počtení.

magnolia
24.01.2015 3 z 5

Je to taková veselá romantika se sympatickou hrdinkou, nejprve chudou a nešťastnou a potom šťastnou po všech stránkách. Nečetlo se to špatně, humorné byly i dopisy na rozloučenou (a aby bylo jasno), které psala mnoha lidem. Také mě rozesmály zkomolené podoby jmen, kterými oslovovala dcery maminka (jinak, taky docela hrozná osoba). Ale konec už byl takový roztáhaný, první půlka měla lepší spád. A je to knížka pro mladé čtenářky, nebo romantičtěji založené.

Jitaku
02.12.2014 4 z 5

Vtipné, pohodové čtení, humorný příběh, bavila jsem se.

vojteem
25.11.2014 3 z 5

Jsem kluk. To zaprvé. Nejsem Gay. To zadruhé. Proč jsem vlastně dívčí román četl? Nechtěl jsem nic komplikovaného, nechtěl jsem přemýšlet. Hledal jsem něco lehce vtipného na pohodu. A ono jo. Tohle mi sedlo, dodalo lepší náladu. Takže jako kluk, negay, vážně doporučuju :)

DaPo
28.10.2014 4 z 5

Hlavní hrdinku vidím jako "německou obdobu" Bridget Jonesové... Gerri si nejde neoblíbit, dostane vás svým ostrovtipem, svojí normálnosti a také svojí úpřimností... pointa příběhu je zajímavá, hodně jsem se u knížky nasmála, chvílema jsem se ale ztrácela početným příbuzenstvem, závěr knihy byl slabší... knihu jako celek doporučuji.

BlueIvy
23.08.2014 5 z 5

Po viacerých románoch zo súčasnosti (teraz sa vydáva už snáď iba samá "erotika"), ktoré sa mi dostali do ruky a veľmi rýchlo tú ruku aj opúšťali (pretože 99,8% - možno okrem S. Young - z nich je totálne príšerných a hľadať v nich aspoň kúsok niečoho čo by sa podobalo psychológii postáv a normálnym myšlienkovým pochodom je obrovská strata času a tou je aj snaha dočítať ich - čo sa tí ľudia v knižných vydavateľstvách celkom zbláznili?!), som naozaj šťastná, že som si prečítala práve túto knihu lebo bola skutočným balzamom na dušu. Veľmi milá, vtipná - rozhodne zaujímavý námet a skvele vykreslenie postáv v nej. Trošku ma desí, že som našla pár podobností s Gerri... vo veku to zatiaľ nie je! No čo Vám poviem, mala som včera deň blbec a táto kniha ma dokázala rozosmiať a to sa cení :)
Kerstin Gier je vážne skvelá, nečakala by som, že po fantastickej fantasy trilógii sa mi takmer rovnako bude páčiť aj jej tvorba zo súčasnosti. Mám z nej vážne päťhviezdičkový pocit!

Alienn
08.07.2014 3 z 5

Četla se mi dobře, sice žádná hlubší myšlenka, ale je to příjemná oddychovka.

Jajus
09.05.2014 4 z 5

U knihy jsem byla při prvních asi padesáti stránkách rozpačitá, nevěděla jsem, co od toho všeho očekávat. Ale nevzdávala jsem se, a prokousávala jsem se dál. Pak jsem se s Gerri sžila a kniha mě začala bavit. Další z povedených kousků.

dubakm
30.04.2014 5 z 5

Další knížka u které jsem se ze srdce zasmála. Nechtěla bych být v kůži Gerri, ale takové ,,pročištění" vzduchu má něco do sebe :-) Každopádně kniha plně splnila mé očekávaní a proto ji můžu doporučit dál všem, kteří se budou chtít pobavit a odreagovat.

hlina
12.04.2014 4 z 5

Příjemné čtení, milá oddychovka. Knížka mě moc bavila. Autorčin humor mi sedl.

Brambram
04.04.2014 4 z 5

Za ty dvě hodinky, než jsem jí přečetla, jsem si hezky odpočinula. Svérázný humor ,díky náhodě, neúspěšné sebevražednice je osvěžující. Můžu jen doporučit.

anibeni
30.03.2014 5 z 5

Vynikající knižní záležitost... Vzala jsem si to jako takovou milou oddychovku, ale kniha si mě pomalounku získávala svou ryzí upřímností... Chvílemi jsem se smála nahlas a dané odstavce četla několikrát... Chvílemi mě to nutilo k zamyšlení... Přestože to není žádný "trhák", dávám téhle knize pět hvězdiček, protože si každou z nich opravdu zaslouží...

Milla
03.02.2014 5 z 5

Bezvadná knížka, která mě ani chvilku nenudila. Matka Gerri byla naprosto šílená. A ty rodinné oslavy jedna velká hrůza. Nechtěla bych být v její kůži.
Knížku doporučuji přečíst.