Každá sedmá vlna

Každá sedmá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120606/kazda-sedma-vlna-120606.jpg 4 436 85

Emmi a Leo série

< 2. díl

Myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Hlupáček Leo, který si zrušil e-mailovou schránku a odletěl do Bostonu. Nebo si nepamatujete poslední slova románu Daniela Glattauera Dobrý proti severáku? UPOZORNĚNÍ. E-MAILOVÁ ADRESA BYLA ZMĚNĚNA (...) PŘÍPADNÉ DOTAZY PROSÍM ADRESUJTE SPRÁVCI SYSTÉMU. Nevíte, o čem je řeč? Zamilovali se do sebe, aniž by se kdy viděli. Píší si a čekají na sebe ve svých schránkách elektronické pošty. A nyní má tento e-mailový románek románové pokračování. Glattauer ho napsal na přání čtenářů, kteří se s Leem a Emmi nedokázali rozloučit. Teď dostávají druhou šanci. Leo Leike se vrací do Vídně po roce stráveném v Bostonu. Nevyzvednuté e-maily od Emmi už na něj čekají. Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se právě valí - a v novém románu Daniela Glattauera je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení. Práva na knihu byla prodána do více než třiceti zemí... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Host

Alle sieben Wellen , 2009

Verunka289
19.02.2015 4 z 5

Původně jsem si myslela, že druhý díl mě zklame, protože Dobrý proti severáku byla geniální kniha s koncem, který se mi moc líbil a už bych ho nechala takový, jaký byl. Nakonec mě ale i Každá sedmá vlna vtáhla a za happyend jsem ráda :-)

dubakm
08.12.2014 3 z 5

Pokračování se veze na stejné, mailové vlně- jenom nevím jestli to byla opravdu tá sedmá mystická. Pořád mi tam něco chybělo a přišlo mi, že Emmi lehce citově přehrávala.

hledaseniki
02.12.2014 5 z 5

Do Každé sedmé vlny jsem se zakousla stejně jako do Dobrý proti severáku. Přesto, že kniha je psaná stejným stylem neznamená to, že je stejná protože rozhodně není. Příběh pokračuje tam, kde předchozí díl skončil jen s malou pauzou, příběh je jiný v tom, že Emmi a Leo se konečně sejdou a stále si dopisují, znají se už mnohem lépe nic se nemění snad jen to, že jejich city se prohlubují a hlavně Emmi v druhém díle je daleko vyzrálejší je stejně zábavná, kousavá. Leo se oproti Emmi vůbec nezměnil je to ten stejný rozumný chlap, který býval a já ho kvůli spoustě jeho dalších vlastností mám raději než Emmi.
Kniha není už tak vtipná a vsází spíše na tu vážnější kartu, což není vůbec špatné, protože to pak působí víc skutečně. Stejně jako Dobrý proti severáku i Každá sedmá vlna mě pohltila tak, že jsem knihu za jednu noc přečetla, navíc jsem se několikrát přistihla jak to prožívám, člověk se s hlavními postavami sžije natolik, že ho to nutí prožívat každé jejich slovo, kterých je tam opravdu hodně. Přemýšlím jestli je Každá sedmá vlna horší než Dobrý proti severáku a s klidným srdcem a s velkou radostí musím říct, že není. Druhý díl mě nezklamal a to jsem to i čekala. Úžasná, originální kniha ke které se jistě ještě vrátím.

Spisovatel Daniel Glattauer před dvěma dny byl pro mě jednou velkou neznámou a dnes ho nejen znám, ale získal mé sympatie.

playada
18.09.2014 5 z 5

Je to jiskrný. Rozhodně to není příkladný.

Anne Leyyd
04.08.2014 5 z 5

Pokračování velmi zdařile navazuje na předchozí knihu a pěkně si DRŽÍ SVOU LAŤKU. Postavy Emmi i Lea za oba díly prochází pěkným vývojem, což čtenář může velmi dobře sledovat a příběh tak působí mnohem reálnějším dojmem.

Vřele vám knihu (i sérii) doporučuji. Kvalitní, oddechové, milé, inteligentní čtení, které vám BUDE MALOVAT ÚSMĚV na tvář ještě dlouho poté, co sérii dočtete.

Nemám co vytknout, a proto je 5 hvězd opravdu právem zasloužených :-)

Alex.Barunka
16.07.2014 3 z 5

První díl se mi líbil o moc víc ... Každá sedmá vlna byla moc předvídatelná a dost se v ní opakovalo, jak slovně, tak dějově.

DolceVita12
11.04.2014 5 z 5

No přiznám se, že jsem čekala dost netrpělivě na pokračování - a bylo to taky super. Pohodové, romantické knížky, které se dobře a rychle čtou.

Brambram
16.03.2014 4 z 5

Lepší než první díl, přesto jsem čekala asi NĚCO jiného.

Aneleh
24.02.2014 5 z 5

Velmi zajímavý příběh, jak se dva lidé od emailové komunikace dostali až ke společnému životu. Zatímco první díl se odehrává pouze na internetu, ve druhém je již více v popředí jejich reálný život se svými partnery i jejich vlastní setkávání se. Klidně by mohlo být další pokračování, v kterém by se ukázalo, jak hlavní hrdinové zvládají obyčejný všední život ve dvou. Nechtěli by se po čase vrátit k romantickému psaní, jak je naznačeno v poslední kapitole?

Neri
10.02.2014 5 z 5

Ani druhému dílu nemohu nic vytknout. Bavil mě stejně jako předchozí, opět jsem hledala každou volnou chvilku, jen abych mohla číst, znovu ( a tentokrát asi ještě víc s vědomím, že se jedná pravděpodobně o díl poslední ) jsem se jen nerada loučila s Emmou a Leem. Přibylo možná reality, do konverzace se více přidávají vnější vlivy, ale rozhodně to není na škodu. Jazykově opět skvělé, možná právě v tom tkví jedno z největších kouzel knihy. Moc ráda bych si přečetla, jak by oba hrdinové obstáli v běžném, stereotypním životě, protože z pera tohoto autora by ani realita všedních dní nebyla žádná nuda.

Mlha
17.01.2014 5 z 5

Bavilo mě to stejně jako první díl. Nemám co tomu vytknout. Krásný příběh.

Osca
01.12.2013 4 z 5

Chápu, proč se mi ta kniha líbí. Je to formální i jazyková stránka. Žádný vypravěč, který by čtenáře vedl, žádné komentáře, nic, pouhé výpovědi. Reakce si nezřídka musí čtenář domýšlet, sám je dolovat z předcházejících, či následujících mailů. Na autorovi je znát, že umí pracovat s jazykem. Jeho mail, v němž 4x různými slovy dává znát, jak je kdo pro koho důležitý v závislosti na důležitosti jich obou, to je tedy pecka! Ani po pátém čtení jsem neměl jasno. Škoda, že neumím německy, to bych si tedy docela rád užil. Hvězdičku ubírám jen za ten happyend.

stanza
23.07.2013 5 z 5

Pokračování románu v dopisech se opět četlo rychle a hladce , ale navázat. hladce na první díl se vždy nepodaří. Přesto dávám 5* protože jsem se zase dobře bavila.

Brabikate
23.07.2013 3 z 5

Nedokáži se zbavit dojmu, že je to jen účelově nastavovaná kaše, která je sice moc dobře napsaná a čte se úplně sama, ale příběh samotný ve skutečnosti nic nového nepřináší. Jen ten jiný konec, který si čtenáři vyžádali. Dobrý proti severáku je nadprůměrně dobrá kniha, ale tohle její pokračování je spíše průměrné. Knihu doporučuji všem, kterým se líbil první díl. Jen od ní neočekávejte, že bude stejně dobrá (nebo dokonce lepší) než kniha první. Přesto se ale pobavíte a nebude to zabitý čas. ;-)

Terry11
13.07.2013 5 z 5

Druhý díl mě vůbec nezklamal. Tím, že se Leo s Emmi setkali, bylo zahájeno jiné téma, už tam nebyla ta otázka, jestli budou pokračovat v korespondenci, když se nebudou navzájem líbit. Autor to měl celé velmi dobře promyšlené. Jo, a taky mám prostě ráda happy-endy.

lusila
25.06.2013 3 z 5

Tak ako prvý diel, pobavila.

hanap
08.06.2013 3 z 5

Po přečtení první knihy o Emmi a Leovi , jsem byla zvědavá jak příběh dopadne . Musím ocenit originální nápad napsat knihu formou emailu a udržet čtenáře v napětí jak příběh těchto internetových milenců dopadne. Kniha se mě líbila a jako oddechovku ji můžu doporučit.

evasamankova
14.05.2013 5 z 5

Během dvou dnů přečteny oba díly. Skvělé čtení. Jsem ráda, že jsem se k těmto knihám dostala až teď a ušetřila si čekání na druhý díl. Ten je pro mě perfektní stejně jako první. Pravda, byl jiný, ale to je logické. Na začátku každého vztahu je tajemno, okouzlení a popletená hlava. Proto druhý díl musel postoupit do další fáze vztahu, kde ubylo humoru a přibylo vážnosti. A s tím se, pro mě, autor popasoval úžasně. Oba hrdiny nasměroval k té sedmé, osudové vlně velmi čtivě a zcela uvěřitelně. Nemůžu jinak než za plné body

Peti
16.11.2012

miluju happy endy :) musím zkonstatovat že u této knihy mě opravdu mrzelo že mi jde to čtení tak rychle od ruky, druhý díl se mi líbil stejně jako první, akorát ta přestávka mezi přečtením prvního a druhého mi dala zabrat - ta zvědavost jak to dopadne.. doporučuji všem

petulienka126
23.10.2012 3 z 5

pekne to bolo, zaujimave hranie sa s citmi a psychikou postav...len ten zaver mohol byt orinalnejsi...