Každá sedmá vlna

Každá sedmá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120606/kazda-sedma-vlna-120606.jpg 4 436 85

Emmi a Leo série

< 2. díl

Myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Hlupáček Leo, který si zrušil e-mailovou schránku a odletěl do Bostonu. Nebo si nepamatujete poslední slova románu Daniela Glattauera Dobrý proti severáku? UPOZORNĚNÍ. E-MAILOVÁ ADRESA BYLA ZMĚNĚNA (...) PŘÍPADNÉ DOTAZY PROSÍM ADRESUJTE SPRÁVCI SYSTÉMU. Nevíte, o čem je řeč? Zamilovali se do sebe, aniž by se kdy viděli. Píší si a čekají na sebe ve svých schránkách elektronické pošty. A nyní má tento e-mailový románek románové pokračování. Glattauer ho napsal na přání čtenářů, kteří se s Leem a Emmi nedokázali rozloučit. Teď dostávají druhou šanci. Leo Leike se vrací do Vídně po roce stráveném v Bostonu. Nevyzvednuté e-maily od Emmi už na něj čekají. Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se právě valí - a v novém románu Daniela Glattauera je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení. Práva na knihu byla prodána do více než třiceti zemí... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Alle sieben Wellen , 2009

Aleh
05.07.2016 4 z 5

Tak jsem si nenechala ujít pokračování e-mailové lovestory mezi Emmi a Leem. A udělala jsem dobře. A co se bude dít, když se Emmi dozví o dopise, o kterém původně neměla ani tušení? Děj se rozvíjí opět prostřednictvím e-mailů jen zlehka, pomalu a postupně. A závěr se dá předpokládat... Milé čtení jako stvořené pro letní večery.

Macaja
28.04.2016 5 z 5

Ja si naopak myslím, že je skvelé, že vyšlo toto pokračovanie. Po prečítaní prvej knihy som len dúfala, že to bude pokračovať. Celý čas som sa usmievala popod fúz (ako aj pri prvej časti) a ľudia v autobuse alebo na zastávke si o mne museli všeličo pomyslieť :) Inteligentný humor, inteligentná korešpondencia, doťahovanie sa. Tento diel nebol o nič horší ako prvý a bol iný v tom, ako autor neodbočil od písania k osobným stretnutiam, ale vykreslil tieto stretnutia rafinovanie, stále prostredníctvom e-mailu.

Jezali
11.04.2016 3 z 5

Tak za mě tedy jen 3 hvězdičky, knížka je zajímavě napsaná, styl korespondence je stejný jako v 1. díle, ale.... Hodněkrát to tu bylo již napsáno, autor měl možná skončit u toho 1.dílu a zbytečně nenastavovat. Ale pokud čtenář dočte Dobrý proti severáku, stejně pochybuji, že si přes veškeré negativní recenze nechá ujít toto pokračování :)

julythreemosen
21.03.2016 5 z 5

Jak krásné to bylo! Oba dva díly. Jak první, tak druhý, žádný o nic míň, ani o nic víc. Když jsem po několika týdnech po přečtení Dobrý proti severáku sedla k této knize, nebyla jsem zklamaná, naopak. Mé nadšení exponenciálně vzrostlo a rostlo a rostlo až do úplného konce. Mělo to kouzlo, mělo to náboj, mělo to emoce a lásku a hlavně Emmi a Leoška a ti mě nezklamali. Právě naopak. Už se těším, moc se těším, až si tyhle dvě nádherné (!!!) knihy jednou s láskou přečtu znovu. KONEC!

mekkejla
27.01.2016 4 z 5

Bylo to napínavé, četlo se to hezky, má to happy end, ale přesto nevím, jestli jsem ráda za to, že se autor nechal ukecat čtenáři a napsal to...

suezie
21.01.2016 3 z 5

Já musím- ač nerada- říct, že mě bohužel "Každá sedmá vlna" zklamala. Čekala jsem, že to bude jako první díl. Veselé, nezávazné, vzrušující, k zasmání.... ale tato knížka jako by se přesunula víc do reality. Řešily se praktické věci a podle mého názoru se příběh zbytečně táhl. Přišlo mi to už trochu vynucené. I přesto, že jsem si Emmu a Lea oblíbila a patřím k té romantické skupině čtenářů, tak se mi zdá, že by možná bylo nejlepší, kdyby zůstalo pouze u prvního dílu.

Levandule7
01.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepsich knih, co jsem cetla. Vtipný, napinavy, romanticky příběh. A s dobrym koncem.

trudoš
08.12.2015 3 z 5

Daniel Glattauer zakončil Dobrý proti severáku nečekaně otevřeným koncem, který se rozcházel s přeslazeným kýčovitým hepáčem. Což byl tah, který jsem kvitoval s povděkem a o to víc se bál, co za vysvětlovačky přinese volné pokračování.
No, nezbývá než konstatovat, že došlo k tomu, co se dalo tak trochu čekat. Děj plný nastavované kaše, vytvořený jen proto, aby se učinilo zadost přáním čtenářů. Ono je sice fajn, že přijde finální láska a štěstí, ale ta cesta... nejdřív fňuká ona, pak fňuká on, potom zase ona, pak pro změnu on, cik cak, cik cak a to až do konce.
Přesto se kniha četla jedním dechem. Zvolená forma vyprávění, tedy skrz e-mailovou korespondenci, zaručuje, že když už nic jiného, těch dvě stě šedesát stran uteče jako voda. Sice se vytratilo kouzlo nesmělé komunikace dvou lidí, kteří se neznají, ale svou magii to má taktéž. Ta hoďka dvě, které jsem u Každé sedmé vlny strávil, úplně promarněná nebyla, ale přiznávám, že bych byl šťastnější, kdybych ji nakonec vůbec neotevřel.

rabor
29.10.2015 1 z 5

Pokračování vhodné jen pro masochistické obdivovatele Emmi a Lea. Nastavované, nudné a vleklé jak mexická telenovela a zakončené obdobou "šmoula si vzal šmoulinku a žili spolu šťastně až do smrti"

anickalysano
26.10.2015 1 z 5

Strašné, strašné, strašné. Oba hlavní hrdiny bych nakopala! A autora dvojnásobně. Stvořit takhle nesympatické, pokřivené, odstrašující charaktery, nezajímavý, předvídatelný, uslintaný příběh je fakt na hodně velkýho lepáka. Mimochodem - každé slovo "Leošku" bych v knize nejraději propálila cigaretou.

Eremites
08.10.2015 2 z 5

Ač mi moc nesedl ani první díl, dala jsem šanci i druhému. A to ze dvou důvodů - dostala se mi do ruky rovnou dvojkniha (první a druhý díl dohromady) a ten volný víkend jsem doma nic jiného po ruce na čtení neměla. Takže jsem se hrdinně prokousala i pokračováním...
Ne, opravdu ne.
Hrdinové ještě méně sympatičtí než v prve, Emmička o něco hysteričtější, přišlo mi to jako vyloženě natahování k tomu vysněnému happyendu. Ten byl pro mne poslední kapkou. S autorem se loučím navždy.
Až se mi příště stane, že nebudu mít co číst, raději si stopětkrát za sebou přečtu návod k myčce nádobí. Od začátku do konce ve všech jazycích.

evelýny
12.09.2015 5 z 5

Na tomto příběhu mě upoutala fantazie spisovatele. Co všechno se dá pomocí e-mailů vyslovit. Musím přiznat, někdy měla moje fantazie velkou honičku, někdy jsem se ztrácela v osobách - kdo koho vlastně oslovuje, kdo komu vlastně odpovídá. Ale stejně je to originální, vtipný, ke konci i napínavý příběh. Moje srdce plesalo nad inteligentními a vtipnými dialogy, nad detailně propracovaným příběhem.
Pro mě prostě SUPER! SUPER! SUPEEEEEEEEEER!

adorjas
06.09.2015 3 z 5

Druhý diel jemne klusal za tým prvým, pretože v podstate už to bol obohraný dej. Trošku som čakala nejakú zmenu, inováciu, ale napriek tomu 3*.

livana
04.09.2015 5 z 5

druhý díl jsem přečetla jedním dechem. Bylo to velice milé čtení a hlavně bravurní sloh. Oba díly skvěle napsané.
Vřele doporučuji.

splichalka
03.09.2015 2 z 5

Fanynky prominou, ale musím říct, že jsem se ještě v žádné knize (s výjimkou prvního dílu) nesetkala s takto provokativně nesympatickými ústředními postavami. Moje hodnocení zvedá jedině nápad a ironie v dialozích, a to by tak bylo všechno.

-markéta-
30.08.2015 5 z 5

Stejně tak, jako první díl mohu říct, že i druhý díl byl skvělý. Nečekala jsem ho takový, ale vážně všem doporučuji. Je to kniha úplně o něčem jiném než ostatní knihy. Těším se na další knihu od tohoto spisovatele! Snad budou také tak skvělé jako ty předešlé. :-)

Šánka
10.08.2015 5 z 5

I druhý díl mě svezl na stejně dobré vlně jako předcházející.
No bylo to výborné, trošku jsem se bála, jak autor příběh zakončí, ale moc se mu to povedlo a zase jsem se skvěle bavila u emailů Lea a Emmi. Co mě ale nadchlo, je autorův úžasný styl psaní, jeho jazyková stránka, nádhera !

maid
15.07.2015 4 z 5

Slabší než první díl, ale i tak mi knížka vykouzlila úsměv na tváři. Jsem ráda, že to dopadlo dobře.

Peace
09.06.2015 5 z 5

"Každý konec je konec konců také začátek."

Velmi zdařilé pokračování - na "stejné vlně" jako předchůdce - takže jsem si čtení užila a hlavním hrdinům fandila až do posledního písmenka :o)
Budete mi chybět, Emmi a Leo..

anibeni
15.04.2015 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, protože první díl byl prostě super... Bála jsem se, abych nebyla zklamaná a čtení jsem proto dost oddalovala... nicméně najednou mě popadla chuť se začíst a tak jsem se začetla a knihu přečetla... byla dobrá, byla víc než dobrá, a to přesto, že styl a samotný příběh už nebyl tak originální jako v první díle... Přesto mě ale knížka pobavila, rozesmála i rozesmutnila zároveň... V mé momentální náladě mi prostě sedla a za to jsem ráda...