Každá sedmá vlna

Každá sedmá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120606/kazda-sedma-vlna-120606.jpg 4 436 85

Emmi a Leo série

< 2. díl

Myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Hlupáček Leo, který si zrušil e-mailovou schránku a odletěl do Bostonu. Nebo si nepamatujete poslední slova románu Daniela Glattauera Dobrý proti severáku? UPOZORNĚNÍ. E-MAILOVÁ ADRESA BYLA ZMĚNĚNA (...) PŘÍPADNÉ DOTAZY PROSÍM ADRESUJTE SPRÁVCI SYSTÉMU. Nevíte, o čem je řeč? Zamilovali se do sebe, aniž by se kdy viděli. Píší si a čekají na sebe ve svých schránkách elektronické pošty. A nyní má tento e-mailový románek románové pokračování. Glattauer ho napsal na přání čtenářů, kteří se s Leem a Emmi nedokázali rozloučit. Teď dostávají druhou šanci. Leo Leike se vrací do Vídně po roce stráveném v Bostonu. Nevyzvednuté e-maily od Emmi už na něj čekají. Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se právě valí - a v novém románu Daniela Glattauera je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení. Práva na knihu byla prodána do více než třiceti zemí... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Alle sieben Wellen , 2009

raty
31.07.2018 4 z 5

Oddechovka na horké letní odpoledne. Bude třetí díl? Třeba se Bernard na americkém turné virtuálně potká s Pamelou :-)

Petrush
25.07.2018 5 z 5

Občas člověk sahá po dalším dílu s obavami, jestli bude stejně dobrý jako předchozí. A často je ta obava na místě. Nikoli však tady. Pokračování je povedené, takže jako první díl: pěkná a nápaditá oddychovka, nenáročné čtení. Více však nečekejte.

Mufka
04.07.2018 5 z 5

Chňapla jsem po ní jako první volbu ze svých mnoha knih, že je ten správný čas. Hned zalitovala, že jsem si ji nenechala na dovču.. Ale poté, co jsem ji schlamstla za večer jako jednohubku, jsem byla nakonec ráda.. protože bych ji měla přečtenou už v letadle a zbytečně by se pak se mnou táhla dál.. :-) Těšila jsem se na pokračování, hned, jak jsem zjistila, že pokračování je.. Moje očekávání splnila dokonale :-)

Alena_S
12.02.2018 4 z 5

Pozitivum: Oproti prvnímu dílu obě postavy jsou smířeny s tím, že mezi nimi něco je. Emmi konečně vidí, že to není hra a že jejich vztah ovlivní kromě ní taky další lidi. Negativum: Začnou mít jasno = začne se couvat. Jeden, druhý, oba.. jako malí jardové. Více prostoru pak dostávají zachránci Víno a Whiskey. Trochu mi na konci chybělo "Automatická odpověď: Během psaní tohoto příběhu nebyla zdemolována ničí játra" :D

li.mel
02.02.2018 5 z 5

Také pěkné čtení, i když ke knize možná přistupujete s lehkou obavou ze zklamání poté, co vás nadchl první díl. Zklamání mě nepotkalo, ale je pravda, že pokračování šlo ve stopách svého předchůdce...okamžik překvapení a zážitek z originality se nekonal, ale vůbec to nevadilo - ta stopa je prostě dobrá a mě to bohatě stačilo.

Špínobubla
18.01.2018 5 z 5

Rozkošné!

Etule
14.01.2018 2 z 5

Řekla jsem si, že když na mě ten druhý díl tak pomrkává, tak ho tedy přečtu. Nu nic nového mi to nepřineslo a názor je podobný jako u jedničky. Ani tady mi Emmi nedokázala být sympatická a sympatie trochu ztratil i Leo. Ale možná spíš proto, že mi v určitém směru připomínal mě, ale to už je dávno. :)
Přihazuji jednu hvězdičku za konec, páč jsem prostě romantik. Nicméně stále si stojím za tím, že to mělo skončit dílem prvním, který autor zakončil bravurně.

RosMeggie
11.01.2018 5 z 5

Druhý díl mě naprosto ztrhl.. dokonce tak, že jsem ho přečetla na jeden zátah.. za dvě a čtvrt hodiny.. šla jsem kvůli němu spát velice pozdě.. a ráno toho litovala a zároveň ani trochu.. ;D

S druhým dílem ale nastala změna.. Do Emmi jsem se dokázala téměř dokonale vcítit.. A pochopit ji.. Jsme si podobné, ale to nic nemění na tom, že v prvním díle jsem jí prostě v lásce moc neměla.. :(

Opět nádherný příběh plný lásky.. Moc se mi obě knihy líbily.. Najdete zde spoustu nádherných myšlenek.. a musím možná i říct, že druhý díl byl.. alespoň tedy pro mou malou osobu.. lepší než díl předchozí.. :)

Vaše Rose

OliP
02.01.2018 4 z 5

Pěkně navázáno na 1. díl Dobrý proti severáku. Komu se 1.díl líbil, ať neváhá. Příjemná oddychovka.

nefernefer
07.11.2017 5 z 5

"Jeden jediný člověk ti nemůže dát všechno."
"Ale měl by chtít. A neměl by nikdy přestávat pokoušet se o to."

Veronika33
04.07.2017 5 z 5

Super kniha, rovnako ako jej prvý diel. Táto mini séria je moja srdcovka, veľmi príjemné čítanie, ktoré Vás zaujme a nepustíte ju pokým nedočítate. Odporúčam, prečítať povinne všetci.

anais
07.02.2017 1 z 5

Nechápu, jak může někdo takovou e-mailovou blbost vychvalovat až do nebes.

ivca001
07.02.2017 1 z 5

Ani severák mě nijak nenadchl, ale dvojka je prostě hrozná. Nic jiného bohužel nemůžu napsat. Jestli v prvním díle šlo ještě tolerovat tu nánu, tak v druhém už je šíleně nesnesitelná. Nedivím se, že si zrušil emailovou adresu. Každý normální chlap by se z online prostoru pakoval ještě rychleji, pokud by měl za zády takhle šílenou ženskou. O to horší je, že časem se to opakuje stále a stále dokola, stejně nudné rozhovory o ho... o ničem. Neustéle se točíme v kruhu, kdy se navzájem chtějí a nechtějí vidět. Bohužel mám ve zvyku, vždycky knihu dočíct, ovšem bylo to peklo.

Vilas1979
10.01.2017 4 z 5

Pokračování se nese v úplně stejném duchu jako první díl, chvílemi to tedy začínalo být trošku repetitivní, Leo se chce sejít, ale Emmi se to zrovna nehodí nebo nechce, Emmi se chce sejít, ale tentokrát nechce Leo, a pokud se sejdou, tak co od toho každý z nich čeká. Leo trucuje, Emmi trucuje. Rozhovory téměř o ničem a přece o všem, hraní si se slovíčky, opilé emaily, střízlivé emaily. Nu, bylo toho přesně tak akorát na dvě krátké knihy. Skvěle vykreslené charaktery, moc mě to bavilo.

jitka7
20.12.2016 4 z 5

Tak já to nechtěně vzala od dvojky, ale neva... k jedničce se dostanu :) Styl psaní mě dostal... Emailová lovestory byla super. Strašně mě bavil styl psaní autora. Nápad velice originální. Nemohla jsem se donutit jít spát a knížku nedočíst. Sem tam mi něco vadilo, ale to je tak asi normální. Každému nesedne vše, co udělá hlavní hrdinka či hrdina. Ale ten nápad, wau... naprosto super.

lucie5503
15.11.2016 5 z 5

Po knize Dobrý proti severaku jsem nic moc nečekala. A ejhle! Každá sedmá vlna je naprosto dokonalá, přestože může působit jako umele nastavený příběh. Ale kdo něco podobného zažil, ví, že to prostě jen tak (jako v Dobrý proti severaku) nekončí. Knížka mě vrátila o pár let zpět a proběhla se mnou až do současnosti, kdy vedle mě spí moje internetová láska :-)

Terez67
25.10.2016 5 z 5

Libilo se mi to .Lepší než první díl.Víc napínavé a čtivé. Od posledních stránek jsem se nemohla odtrhnout .

lencin
13.08.2016 3 z 5

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Neurazí, ale je to nastavovaná kaše.

Irsaf
26.07.2016 5 z 5