Každá maminka je Mozart

Každá maminka je Mozart https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31532/kazda-maminka-je-mozart-31532.jpg 4 8 4

Fejetony o ženách, porodech, dětech a jiném myšlení Představme si společnost, ve které bude mateřství a vše s ním spojené celospolečensky téměř uctíváno a všemožně podporováno (rozumní sociologové, ekonomové a politici si lehce spočítají, že v době, kdy národ vymírá, je to ta nejlepší investice do budoucna). Představme si společnost, ve které porodníci a gynekologové budou číst nejnovější vědecká zjištění a dokonce se řídit nejen doporučeními WHO, ale především pocity samotných žen rodiček. Představme si společnost, ve které bude žena Ženou již od chvíle, kdy jako dívenka začne poprvé menstruovat (a nebude se za přirozenou funkci těla muset stydět, naopak, ve škole dostane týdenní volno a s rodinou a kamarádkami to oslaví, tak jako to odjakživa dělají její vrstevnice např. v Indii). Představme si společnost, ve které zvláště po porodu svého prvního dítěte se z žen stanou skutečné osobnosti a dívka se zrodí v Ženu (medicínsky nepřerušovaný přirozený porod v optimálním prostředí je totiž pro rodičku, díky neuvěřitelně silným, až orgasmickým hormonálním změnám, jakýmsi přerodem v silnou, sebevědomou a energeticky neuvěřitelně nabitou osobnost). Představme si společnost, ve které budou v parlamentech a senátech, právě tak jako v ministerstvech a různých budoucích Radách moudře a na celé generace dopředu zodpovědně rozhodovat z velké většiny ženy. Ve které budou zločinci a agresivní jedinci pomalu vymírat, protože děti se budou rodit v optimálním prostředí malých porodních domů nebo přímo doma, jen se zkušenými porodními asistentkami, tedy bez jakýchkoli traumat. (ukázka z fejetonu Práva žen)... celý text

Anna 13
09.09.2018 4 z 5

Co mi vždy připadá na knihách tohoto rázu zarážející a zvláštní?
Že je píší muži...

Vždycky jsem přemýšlela nad tím, proč se o osvětu v porodnictví snaží právě oni a ne ženy, kterých se to týká. A musím říct, že se stydím. To MY bychom si měli vybojovat právo rodit přirozeně a jinak, nenechat si zasahovat do něčeho, co je jen naše... Mnohem raději bych byla, kdyby za nás lobbovala nějaká silná žena, ale těch je málo a proto jsem vděčná mužům, kteří se těmito tématy zabývají. Píší o tom, co by mělo být běžné, normální, ne alternativní.

Hlavní myšlenku těchto fejetonů bezesporu sdílím, ale v konečných kapitolách je dohnaná až do extrému. To, jakým způsobem přijdeme na svět, je velmi důležité, ale neovlivňuje to naši budoucnost zdaleka natolik, jako píše sám autor. Problémový porod = problémové dítě/člověk je tvrzení, se kterým nesouhlasím. Ovlivňuje nás přeci jenom i výchova a láska, kterou od rodičů v prvních letech života dostáváme. Což autor dále i tvrdí, ale na přirozené porody až moc tlačí a v mnoha maminkách by to mohlo vyvolat úzkostné stavy, že porodily pod vlivem medikamentů apod. A opravdu by mě zajímalo jestli tvrzení, že dítě, které na svět přijde sekcí je "ohroženo" homosexualitou, je něčím ověřené, zda na to je opravdu výzkum. To se mi zdá až za hranou.

S autorem bych se ráda a s veškerým nasazením vrhla do boje za přirozené porody, za domácí porody, za porody bez násilí, za porody bez porodníků - mužů.
Jsem šťastná, že se autor nevyhýbal ani orgasmickým porodům a porodům bezbolestným, o kterých se mluví a píše strašně málo. A není to sci-fi ani alternativa.

Kapitoly věnované mužským a ženským mozkům a jejich činnosti mě až tak nebavily, i když přiznávám, že na fejetonu o záchodovém prkénku něco bude. :)

Avšak psát o menstruaci už mi přišlo příliš. Celkové autorovo vyjádření se mi líbilo, ale za těmito názory a vizemi už by měla stát opravdu ŽENA, neboť jen ona žije cyklicky, jen ona ví, co pojem "mít své dny" doopravdy znamená...

Celkově mě kniha strašně moc bavila... O ženství, těhotenství, mateřství a porodech přemýšlím denodenně a proto vítám každý nový námět k přemýšlení...

POVINNOST PRO BUDOUCÍ MATKY!
To nejhorší co je, je, když přijde na porodní sál neinformovaná žena. Bohužel velmi častá - možná až běžná - realita - viz Malé lásky, Čtyři v tom apod.

Mufka
11.06.2018 2 z 5

Dočetla jsem :-) A taky je mi jasné, proč ji mám rozečtenou snad tři roky. Některé myšlenky se zdají být zajímavé, ale s jinými se neumím ztotožnit. Myslím si ale, že ne za vše, co je s člověkem špatně, potažmo se světem, může to, jakým způsobem se člověk narodí.. Tahle myšlenka mi v konečném důsledku přijde hodně přitažená za vlasy.. :-)

gabinova
05.02.2017 5 z 5

Opravdu skvělá knížka, jsem přímo nadšená...názory autora se mnou skvěle rezonují. Je úžasné, jak je "muž" schopen tyto věci chápat a podat. Doporučuji všem ženám, ale i jejich mužům. Tato kniha je pro všechny velmi obohacující.

tonda0
27.09.2012 3 z 5

Třetí Markova kniha co jsem četl. Je to opět soubor fejetonů. Zde Primárně zaměřený na těhotenství, porody a výchovu dětí. Velmi rozumný pohled na tyto témata, kdy autor poukazuje na manipulaci s člověkem společností od prenatálního stádia až po dospělost. Co všechno dělá z lidí stádo. Pro budoucí matky by toto měla být povinná četba! Mne ale nejvíce sedla jeho Trhlina v realitě.