Za řekou Styx

Vražda jedenáctileté dívenky Emily rozruší ospalé, poklidné městečko Black Mountain. Jeho obyvatelé si zakládají na své spořádanosti a mírumilovnosti, zločin tohoto typu je pro ně něco nepochopitelného – proto jsou schopni bez mrknutí oka odsoudit i zcela nevinného člověka. Místní policie si přizve na pomoc doktorku Kay Scarpettovou, detektiva Petea Marina a specialistu FBI Bentona Wesleyho. Právě jim se totiž podařilo před časem odhalit mnohonásobného vraha, jehož rukopis se nápadně podobá novému případu. Sotva se však rozběhne vyšetřování, objeví se za podivných okolností další mrtvola… a stopy vedou až do výzkumného ústavu, v odborných kruzích bizarně přezdívaného Umrlčí farma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124332/za-rekou-styx-iyC-124332.jpg 4.4155

Kay Scarpettová 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Knižní klub

The Body Farm, 1994

Kniha Za řekou Styx

Květinka008

Když jsem ji v mládí četla poprvé, vím, že jsem byla knížkou nadšená. Nyní už méně, nějak jsem se nemohla srovnat s více rozjetými ději a sžít s hlavní hrdinkou. Ta mi připadala jako příliš velký Všeználek, kam přišla, tam našla něco, co policajti přehlédli, měla všude přístup, pletla se do vyšetřování nad rámec svého oboru... Nemyslím si, že by to takhle fungovalo (ani v Americe), mám raději krimi příběhy více realistické. Víckrát číst nebudu, knížka poputuje dál...

georginaa
17.10.2020

Kay je jednička ve svém oboru. Pokud má mrtvolu před sebou, dokáže policii vyvrátit jejich špatnou teorii a ukáže jim cestu k novému vyšetřování. Mnohonásobný vrah tak nedokáže konečně uniknout spravedlnosti.

petra3597
16.08.2020

Chytlavá detektivka, která je dobře napsaná a čte se na "jeden zátah" .

jan6775
07.05.2019

napětí v této knize nechybí a rozuzlení pro mně bylo překvapením.

eiramka
15.12.2018

S Kay Scarpettovou víte do čeho jdete - zajímavý případ, osobní vztahy a problémy, prostředí , postavičky - prostě detektivka, kdy se necháte unést dějem a zakážete si myšlenky , že spousta situací je víc než nereálných a přitažených za vlasy (o logických lapsusech nemluvě). Odpočinula jsem si u ní - nic víc jsem nechtěla ani nečekala.

moudivlacek
19.04.2018

O tomhle díle nevím, co si mám myslet. Samozřejmě je tu vražda, kterou Kay má pomoci vyšetřit, ale ty vztahy s Marinem, Lucy, Bentonem ... Do toho se objeví někdo z minulého dílu, vše se prostě otřásá v základech. Něco dopadne dobře a něco teprve ukáže čas.
Přesto mi tento díl přišel hodně jako ze skutečného života obyčejných lidí.
Jsem zvědavá na další díl.

Kerberos
18.06.2017

až na Lucy dobré

Abigail8
30.04.2017

Asi do polovice som mala zmiesane pocity. Zdala sa mi miestami dost drsna, nerobilo mi dobre citat ako trpelo a zomrelo male dievcatko, na moj vkus dost podrobne opisane, ale zasa ako som neskor zistila, pre celkovy dej to bolo dolezite. Taktiez ma nebavi velmi citat pri detektivkach o vedlajsich problemoch vysetrovatelov a tu mi isla ta pasaz s Lucy a Marinom dost na nervy, spravali sa ako nezreli pubertiaci. Do polky za mna priemer, ale potom som nemohla pustit knihu z ruky, kym som ju neprecitala. Poslednych sto stran som hltala stranu za stranou. Vraha som sice od zaciatku tipovala, ale nakoniec to bola dost dobra detektivka. Vela veci do seba zapadlo a hlavnu hrdinku si nejde neoblubit, takze v konecnom dosledku odporucam :)