Scarpettová

Scarpettová https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41812/scarpettova-41812.jpg 4 76 11

Kay Scarpettová série

Kay Scarpettová opustila soukromou forenzní patologickou praxi v Charlestonu a odjela do New Yorku, protože ji místní policie požádala, aby vyšetřila jednoho zraněného pacienta na psychiatrickém vězeňském oddělení v nemocnici Bellevue. Spoutaný Oscar Bane si vymohl osobně ji. Sotva se ho dotkne, začne Bane mluvit – a Scarpettová vyslechne jeden z nejbizarnějších příběhů, s jakým se kdy setkala. Ke zraněním přišel Bane v den vraždy – tu však podle všeho nespáchal. Scarpettová je na pochybách: Má co do činění s šílencem, který je na ni fixovaný? Anebo je jeho paranoidní historka pravdivá a skutečně ho sleduje pravý vrah? Jisté je pouze to, že někdo mučil a pak zabil mladou ženu – a brzy následují další úmrtí. Ať má tyto vraždy na svědomí kdokoli, ví na minutu přesně, kde se cíle jeho zločinů právě nacházejí. Vše ostatní jsou však pouhé dohady: Je to jeden člověk? Má v tom prsty vláda? A spojuje oběti vůbec něco? Společně s manželem Bentonen Wesleym, soudním psychiatrem, a neteří Lucy, která si nedávno založila vlastní firmu na forenzní zkoumání počítačů a počítačových sítí, se Scarpettová tentokrát pouští do kyberprostoru i možná až příliš živých ulic města za odhalením zprvu nevysvětlitelné a poté o to děsivější pravdy.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Scarpetta , 2008

ivzu77
03.11.2022 4 z 5

Za mne další super čtenářská jízda. Šestnáctá kniha série, šestnácté nadšení z autorčina příběhu. Čtu ke postupně a baví mne vývoj osob a děje.

moudivlacek
06.10.2019 4 z 5

Jelikož kolem nás je kyberprostor velice akční a životně důležitý, je s ním spojena i hrozba zneužití identity, jako se zde děje Kay. Navíc problémy s Bentonem, který se nepřenesl psychicky přes čin Marina. Opětovné shledání všech našich známých. Podivný malý člověk Oscar, kterému půlka věří a půlka ne. Do toho se zaplétá i Lucy, která hodlá chránit svou tetu Kay po svém, navíc někoho potkává.
Je tu i hodně citů hrdinů a jejich provázanost, jsem ráda, že je opět Marino ve hře a jsem zvědavá na další díly.

Janaves
01.03.2018 4 z 5

Všechny knihy této spisovatelky se mi líbí.

renefer
09.05.2017 4 z 5

Konečně zase detektivka, která má vraždu, vyšetřování a nakonec odhalení vraha. Scarpetto přestává mít své velikášské tendence, které mě hrozně rozčilovaly v prvních dílech. Nicméně si myslím, že autorka až moc brousí do jednotlivých odborností a zahlcuje čtenáře informacemi, které ho ani moc nezajímají a nebaví.

Seiers
05.10.2016 3 z 5

Zajímavá detektivka s řadou odborných výrazů. Forenzní terminologie mi nedělá problém a ani IT výrazy mi nejsou cizí; koneckonců je to můj chléb. Ale snad právě proto se nedivím zaskočeným čtenářům, na které to bylo "trochu moc". Jestli půjde Cornwellová i nadále touto cestou, bude mít možná časem problém. Detektivky psané hlavně pro ajťáky a soudní lékaře masivní prodeje nezaručí. A aby nakonec neslyšela slavnou větu z jednoho českého filmu: "A aku řeču jste terazky hovorili?"

konicekbily
21.04.2016 2 z 5

Rádoby vědeckou nudnou knihu doporučovat nikomu nemohu.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Knihu se přečetla rychle, podle mě dobře napsaná. Líbila se mi.

Hella
03.02.2013 2 z 5

Přečetla jsem všechny knihy vydané v ČJ od P. Cornwellové a bohužel se nemůžu ubránit dojmu, že ty nejranější příběhy jsou sice výborné, ale čím knih autorka napíše, tím méně mě baví. Jak říkám, zatím jsem přečetla všechny zde vydané, ale stojí mě to čím dál víc úsilí a pocit, že to čtu už jen ze setrvačnosti.

Šárka5875
04.07.2012 3 z 5

Knížka je určitě zajímavá,ale je tam mnoho počítačové terminologie,ve které jsem se dost ztrácela.Také slovo "forenzní",které se na každé stránce opakuje opravdu v hojném počtu,mi už chvílemi bylo dost proti srsti.

sataras
11.09.2011 2 z 5

Dva body. Jeden za vazbu knihy jako takovou, druhý, že to člověk vůbec dočetl.

zzdep
02.02.2011 5 z 5

přečteno jedním dechem :-)