Předmět doličný

Soudní patoložka Kay Scarpettová řeší další mimořádně znepokojivý případ. Ve svém domě byla brutálně zavražděna mladá osamělá spisovatelka Beryl Madisonová. Všechno ukazuje na to, že ji někdo měsíce pronásledoval. V domě oběti byla nalezena podivná vlákna, která soudní laboratoř nedokáže zařadit, navíc se záhadně ztratil rukopis autobiografické knihy, na níž Beryl pracovala a která mohla způsobit mnoha lidem značné problémy. A pak je zavražděn další člověk, jenž hrál důležitou roli v Berylině minulosti. Nebezpečí nakonec čelí opět i sama Kay, poté co jí začne telefonovat neznámý muž a jeho volání jsou plná hrozeb…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333291/big_predmet-dolicny-5fh-333291.jpg 4.2123

Kay Scarpettová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

Body of Evidence, 1991

Kniha Předmět doličný

TeaPeter
08.11.2021

Detektivní linka byla určitě lepší než v minulém dílu. Děj působí sice místy toporně a mdle, ale snad se autorka rozepíše (nebo překlad zlepší, nevím). Dílů je na to ještě dost. Ne všechny pohnutky pachatele jsem pochopil, ale to se u duševně zatíženého pachatele ani nedalo čekat. Líbí se mi, že Kay s poručíkem našli rozumnou cestu ke spolupráci; on nakonec bude lepší policista, než se snaží tvářit.

bigben
30.04.2021

Nezklamaná, dílů je ještě dost...nenáročná detektivka a mně velmi sympatická paní doktorka:-)

georginaa
04.03.2021

Sice jsem četla nejdříve další díly a pak si sehnala tento díl. Je vidět, že je to v začátcích série a další díly jsou více drsnější. Nicméně mě patoložka Kay baví, její případy jsou vždy jiné, neopakované a tím je to zajímavé a dobře čtivé.

ivzu77
21.11.2020

Druhý případ soudní patolozky K.S. mne opět velice bavil rychle se četl a musím říci že tohle je detektivka i pro ty, kteří nemají rádi mordy a popisy pitev.

petraj30
27.10.2020

Bohužel, ani tato kniha mě moc nepřesvědčila. V něčem byla sice lepší, ale i horší než ta první.
Už jsem tolik netápala, všechno mělo jistý řád, pěkně to na sebe navazovalo, žádné přeskakování vět - bylo to dobré, tedy pokud si odmyslím tu strašnou gramatiku. Kniha byla plynulá a čtivě napsaná, ale strašně, strašně nudná. Ne neodporuju si, protože pro někoho jiného to rozhodně čtivé je, ale ne pro mě. Řekla bych, že autorka se snažila držet čtenáře v napětí, proto se tam sem tam objevily zajímavé informace, ale stejně nehrály žádnou důležitou roli. Nějaké to napětí se objevilo až v poslední čtvrtině knihy, ale i tak to nebylo žádné terno.
Na Kay ještě nemám ucelený názor, ale něco mi na ní vadí. A Marino se díl od dílu chová jinak.
U prvního dílu mi vadil styl psaní a tady u druhého dílu příběh.
Autorce dám ještě šanci, i když ten rozjezd podle mě nebyl nic moc, ale moje máma má tuto autorku ráda, tak uvidím v další díle. Třeba i mně se zalíbí.

kap66
24.05.2020

Ty jeden zatracený mizero! …jako bych byl nějaký zatracený bacilonosič… Vy ty zatracené testy berete vážně…
Zatracená kap66, dej už s tím zatraceným slovem zatracený pokoj. Zatraceným čtenářům je většinou fuk, že to žádný zatracený Čech nepoužije, natož ve spojení se zatracenou spisovnou češtinou. Zatracení překladatelé si s tím kvůli tobě nebudou lámat svou zatracenou hlavu a hledat adekvátní NEzatracený výraz.
Přitom je tenhle překlad zdařilejší než u prvního dílu. Také autorka volila slova uvážlivěji a nepřeháněla to s násilným kontrastem mezi Kay a Marinem, takže jejich dialogy a spolupráce jsou hladší a věrohodnější. Namouduši jsem zamýšlela dát čtyři hvězdičky, protože je to krok správným směrem. Pak se ale na scéně objevila komplikace v podobě Kayina ex a jejich kontakt odfoukl jednu hvězdu do nenávratna. A bohužel mě ani vyšetřování nezaujalo natolik, aby vyvážilo topornost některých scén. Navíc mi Kay ani napodruhé nezačala být zásadně sympatická, což při četbě tolika dílů potřebuji. Ještě jednou, do třetice to zkusím.

kapr
27.03.2020

Kniha byla pro mne poněkud rozporuplná. Jako detektivka je naprosto perfektní, tedy za 4 nebo 5. Z hlediska vraždy mám raději něco klasičtějšího. Zvažoval jsem dokonce jenom dvě hvězdy. Nemám prostě rád

POZOR SPOILER !!!

vrahy, kteří nezapadají do běžného rámce. Ať už jde o mafii, drogy, nebo psychická vyšinutí. Samotná hrůza, ať už skutečná, nebo vyfantazírovaná mne přinejmenším nezajímá, a vyhýbám se jí jak se dá.

Knihu jsem četl zpočátku nesoustavně, ke konci jsem se už jenom snažil ji za každou cenu co nejdříve dočíst. Ne, že by to nebylo čtivé. Spíše jsem ji otevíral vždy až když jsem se šel natáhnout. Výsledek, z obvyklých 10 až 30 stránek, kdy minimem byly ony tří, tak tentokrát mi kniha už někde vprostřed druhé stránky pravidelně vypadávala z ruky, já se převracel na druhý bok, a nejméně na dvě tři hodinky usínal. Posledních 50 stránek jsem četl snad 14 dnů, přestože jsem ji každodenně, tedy spíše každovečerně otevíral.

Knížka je rozhodně dobrá, a řadě čtenářů se líbila a bude se jí líbit. Já autorku považuji za spolehlivý zdroj, ale v případě této knihy je, jak píšu již výše, z vícero důvodů můj dojem přinejmenším rozpolcený.

FejKýý
10.03.2020

Kde začít.. Kniha se mi nečetla dobře, formát knihy mám ráda že není moc velký ale určitě bych přidala více stran a zvětšila písmenka, pak jsem si na to už po čase zvykla ale byl to pro mě velký problém ze začátku. Radši více stran větší písmenka, než méně a malé písmenka. Příběh ušel, nebyl špatný ale že by to bylo něco wau? Tak to bohužel ne, docela mě kniha zklamala, anotace na ní mě tak nalákala.. Ke konci už se četla lépe, bylo tam více děje, místy byla kniha opravdu velice nudná, samozřejmě bylo dokonale tam vše popsáno, jenže někdy se to omílalo zbytečně dokola, nakonec i když mě to moc nebralo, furt jsem věřila v ten konec, že si řeknu, jo ten mě dostal.. Ale co to? Kdo to udělal už pár stran víte, spisovatelka vám to sama napíše, nakonec tomu fakt tak je. Za další čekala jsem větší, delší konec, na to jak spisovatelka vše protahovala, s tímhle se opravdu neštvala, to co se očekávalo celou knihu se seběhlo na dvou stranách a čau. :D Zkušenost dobrá ale už ji znovu určitě číst nebudu a další knihy od autorky mě nelákají.