Kávové opojení

Vůně čerstvě pražené kávy je jednou z nejkrásnějších na světě – pokud s tímto tvrzením souhlasíte, potom je pro vás Kávové opojení nezbytností. Najdete zde nejen zajímavosti o historii pěstování různých odrůd, ale především tipy, jak si doma připravit tu nejchutnější kávu a jaké vybavení budete potřebovat. Kniha také obsahuje přes 100 receptů na alkoholické i nealkoholické nápoje s kávou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310143/big_kavove-opojeni-3Ys-310143.jpg 4.415
Kuchařky

Vydáno: , Esence

Coffee Obsession

Kniha Kávové opojení

kaffa
23.01.2020

hezky udělané, při čtení máte chuť odhodit knihu a hned si jít uvařit dobrou černou kávu.... recepty v závěru vypadají zajímavě, ale množství neznámých a nedostupných ingrediencí z nich dělají něco takřka nepoužitelného, což mě mrzí.... ale ono kafe je nejlepší stejně jen jako kafe ;-)

SilvieSisinka
28.09.2019

Kniha pro milovníky kávy. Doporučuji. Hodně receptu, krásné fotky. Skvělé rady při koupě kávy.

motokatty
30.12.2018

Ačkoliv knihu nejspíš přečtete za jedno odpoledne/večer, věřím že se k ní budete (často) a rádi vracet.
Knihu jsem dostala jako dárek, a musím říct, že mě potěšila a to nejsem kdoví jaký velký kávový expert. Publikace je graficky pěkně zpracovaná, jsou v ní informace napsané srozumitelným stylem, stejně jako návody na přípravu, uchování či nákup kávy. Není třeba se obávat (jelikož jde o zahraniční autorku) toho, že "půlku věcí" v českých obchodech neseženete.
Knihu doporučuji všem, kteří si chtějí umět doma uvařit chutnou kávu - ať už v kávovaru nebo třeba v moka kávovaru či frenchpressu. Naučíte se i vynikající cappuccino, flat white apod.
Jediné co mi v knize možná tak trochu chybělo byla kapitola věnovaná kávovarům na kapsle - spousta lidí si totiž myslí, že když si koupí kávovar na kapsle za x tisíc tak že s toho mají skvělou kávu :-)

Terr_y
18.05.2018

Výborná kniha pro milovníky kávy co se chtějí dozvědět víc.