Kavky

Kavky https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7841/bmid_kavky-K7s-7841.jpg 4 379 76

Den D se blíží. Němci nevědí, kde ani kdy se Spojenci vylodí, ale je jim jasné, že to bude brzy. Pro Felicity „Flick" Clairetovou, agentku britské tajné služby, jejíž prací jsou sabotážní akce v týlu nepřítele, nebylo nikdy v sázce tolik jako právě teď. Přežila dlouhodobé nasazení za nepřátelskými liniemi a stala se jedním z nejefektivnějších britských agentů v severní Francii. Ví, že schopnost Němců odrazit invazi Spojenců závisí do značné míry na komunikačních linkách, a tak ji ve dnech před vyloděním čeká úkol, jehož význam je zcela klíčový - musí zničit telefonní ústřednu, která spojuje německá vojska s nejvyšším velením v Berlíně... Když se však se skupinou příslušníků hnutí odporu pokusí na centrálu zaútočit, vše skončí katastrofálním nezdarem a Flick se celý svět obrátí vzhůru nohama. Skupina je zlikvidována a její sebedůvěra otřesena. V tuto chvíli dostává poslední šanci dosáhnout cíle, jenže úkol, který byl předtím hrozivý, je nyní skoro nesplnitelný. Nový plán totiž vyžaduje speciální tým složený výhradně z žen, které je třeba sehnat a vycvičit během několika málo dní. Dostávají krycí jméno Kavky a mají proniknout do ústředny přímo před očima Němců...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Jackdaws , 2001

Alizon
08.07.2015 5 z 5

Kniha ktera se cte sama. Napinava od začátku do konce.

Kula
15.06.2015 4 z 5

Díky Folletovi jsem si oblíbila v literatuře válečné téma. Kavky jsou dobrá kniha, hodně řízného děje, žádné zbytečnosti, ale s monumentálním vypravěčstvím trilogie Století se to nedá srovnávat.

DarekDevil
26.03.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetl za tři dny a to z jednoho prostého důvodu - strašně dobře se to čte a děj je napínavý. Jazyk, kterým autor píše mi vyhovuje, nemá ani příliš dlouhé ani příliš krátké popisy věcí nebo postav, popisuje je tak akorát a soustřeďuje se na děj. To mi vyhovuje. Děj byť je fikcí, je uvěřitelný - že se něco takového mohlo odehrát. A Flick je dobrý střelec :-) A její "protihráč "Dieter" to je typický nácek, na to mučení, které prováděl musí mít člověk obzlášť ubohý charakter.

Ala787
20.03.2015

Tak na tuhle knihu se těším.

Endy17
23.02.2015 4 z 5

Nestalo se to tak - ale klidně to tak být mohlo. Follettův imaginární pomník Pearl Witheringtonové dokáže čtenáře přesvědčit a pohltit, jak už to tenhle autor umí. Trochu jiný pohled na válku a na odboj než třeba v Zimě světa, ale i tady nás kniha upozorňuje na to, že svět rozhodně není černobílý. Možná Vaše sympatije získá nacista nebo kolaborant, možná budete opovrhovat odbojářem nebo některým ze Spojenců. A přesně o tom to je.

hanoule
29.01.2015 4 z 5

Ač jsem to podle tématu nečekala, kniha mě dost chytla a přečetla jsem ji jedním dechem, opravdu poutavě napsaná.

kaja.marik
19.12.2014 5 z 5

Velice pěkná a čtivá kniha.

Četl jsem ebook, nějaké věci tam byly nejasné tak jsem nahlížel do anglického originálu a ten je o poznání delší - některé rozhovory byly při překladu velmi výrazně zkráceny, celkově kniha obsahuje třetinu slov oproti anglickému originálu, což se mi i při zapocítání určitých a neurčitých členů zdá málo. Ale překlad je pěkný a je to relativně snadné na čtení i v angličtině.

rasputin
20.10.2014 5 z 5

Tak jsem v práci opět nevyspalý. Ken Follett mě donutil těch posledních 120 stránek dočíst ještě v noci. Prostě to nešlo odložit.

Jara 56
22.05.2014 4 z 5

Konečně někdo nedělá z odboje jen samé hrdiny, ale popisuje jak to asi bylo za války, stačí přitlačit na kohokoliv tím správným způsobem a řekne vše. Krásně napínavé a čte se jedním dechem.

kattyV
21.02.2013 4 z 5

Blíží se invaze a ukazuje se, že je nezbytně nutné zničit telefonní ústřednu, která zajišťuje spojení mezi německým velením. Po prvním selhání akce je rozhodnuto, že to vykoná skupina žen s krycím jménem Kavky, které se budou vydávat za uklízečky a tak proniknou dovnitř. Naneštěstí se o akci dozví německý nacistický důstojník Franck Dieter, který se stává protivníkem šéfky Kavek Flick. Je inteligentní schopný, krutý a nebezpečný, Přes všechny jeho schopnosti se Flick daří být vždy o krok napřed.
Je to napínavý souboj mezi dvěma protivníky, mužem a ženou, nacistou a britskou agentkou. Přes všechnu Franckovu chladnokrevnou krustost, přes všechny mé sympatie vůči Flick, jsem musela svým způsobem obdivovat Franckovy schopnosti. I když jsem si samozřejmě nepřála, aby zvítězil, zdál se i jeho konec až trpce krutý.

Joges
28.06.2012 5 z 5

Souboj dvou rivalů, souboj muže a ženy - nacisty a britské agentky. Rafinovaný, napínavý příběh ke konci místy až překombinovaný, nepravděpodobný. Autor jako Ken Follett si však může dovolit cokoli, jeho knihy jsou mimořádně čtivé, poutavé. Se svými postavami si dělá, co se mu zlíbí. Ne jinak tomu bylo i v Kavkách, místy jsem se náramně bavil.

dalimoni
09.05.2012 5 z 5

Mé první setkání s autorem Kenem Follettem a panuje velké nadšení. Kniha strhující bez jediné nudné pasáže, napětí od začátku až do konce - úplně jsem to prožíval s hlavními hrdiny. Určitě si ještě něco od tohoto autora přečtu, protože toto dílo stálo opravdu za to!!

Elisa.Day
23.11.2011 5 z 5

Další skvělý válečný román od Kena Folletta, který jsem přečetla jedním dechem.

Shida
28.09.2011

Perfektní kniha ! Jedna z nejlepších od Kena Folletta...

hadak
02.01.2011

Zajímavý příběh z války, dobře napsané, užil jsem si.

Popelllka
30.11.-0001 5 z 5

Obsahově velmi zajímavá knížka... Možná spíše pro muže, než pro ženy, na druhou stranu mě zaujala a pořídila jsem si ji i domů. Není tak dobrá jako např. Pilíře země, ale je to kvalitní čtení.