Kavky

Kavky https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7841/bmid_kavky-K7s-7841.jpg 4 379 76

Den D se blíží. Němci nevědí, kde ani kdy se Spojenci vylodí, ale je jim jasné, že to bude brzy. Pro Felicity „Flick" Clairetovou, agentku britské tajné služby, jejíž prací jsou sabotážní akce v týlu nepřítele, nebylo nikdy v sázce tolik jako právě teď. Přežila dlouhodobé nasazení za nepřátelskými liniemi a stala se jedním z nejefektivnějších britských agentů v severní Francii. Ví, že schopnost Němců odrazit invazi Spojenců závisí do značné míry na komunikačních linkách, a tak ji ve dnech před vyloděním čeká úkol, jehož význam je zcela klíčový - musí zničit telefonní ústřednu, která spojuje německá vojska s nejvyšším velením v Berlíně... Když se však se skupinou příslušníků hnutí odporu pokusí na centrálu zaútočit, vše skončí katastrofálním nezdarem a Flick se celý svět obrátí vzhůru nohama. Skupina je zlikvidována a její sebedůvěra otřesena. V tuto chvíli dostává poslední šanci dosáhnout cíle, jenže úkol, který byl předtím hrozivý, je nyní skoro nesplnitelný. Nový plán totiž vyžaduje speciální tým složený výhradně z žen, které je třeba sehnat a vycvičit během několika málo dní. Dostávají krycí jméno Kavky a mají proniknout do ústředny přímo před očima Němců...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Jackdaws , 2001

PADA123
PADA123
01.11.2017 5 z 5

Spisovatel mě opět nadchnul svým uměním psaného projevu. Vřele doporučuji každému, kdo od K. Folletta zatím nic nečetl!!

francouz
francouz
22.10.2017 5 z 5

Mr. Follet opět nezklamal. naprosto uvěřitelný příběh, který jako jeden z mnoha skladá mozaiku, jedné z největších operací druhé světové války. Je to příběh, který ukazuje odvahu a čest v té nejryzejší podobě. Nikoho nenechá na pochybách, kam se bude příběh odvíjet a jaké nás čeká finále. Než k němu dojde je třeba nahlédnout do pocitů a tužeb zůčastněných, což umí pan Follet velmi dobře a pak to příjde, velké finále, kde jako by na okraji je operace Overlord. Ani u této knížky jsem nebyl zklamán a jelikož mám rád válečnou tématiku, tak toto byl jenom jiný pohled na dobu, kterou jsme naštěstí nemuseli nikdo poznat.

Schamila
Schamila
05.09.2017 5 z 5

Pan Follett - pan mistr - nádherně napínavý příběh z války a tentokrát o ženách a od tahového autora to mohu vždycky. Kdo má rád příběhy z války - moc doporučuji.

Warty
Warty
01.09.2017 5 z 5

Velice napínavý příběh z období 2. světové války a z prostředí odboje ve Francii. Velice čtivá kniha, které nic nechybí. Mohu jen vřele doporučit.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
03.08.2017 4 z 5

Příběh z druhé světové války, který má spád a napětí. Jen průběh vlastní akce na hradě je tochu přeťáplý.

derminator
derminator
28.07.2017 5 z 5

Je tady další autor který bude můj oblíbený v tomto románu je vše romantika, sex, napětí a dobrý příběh!

Kerberos
Kerberos
28.06.2017 5 z 5

Předčila mé očekávání,skvělá.

Jack Bauer
Jack Bauer
23.04.2017 5 z 5

Vynikající krátký příběh o tom, co předcházelo vylodění v Normandii. I když vás třeba válečné téma nezajímá, Ken Follet každou svou knihu dokáže napsat tak bravurně, že vás od prvních stránek vtáhne hned do děje a nepustí až do konce. Sebemenší kousek nudy se nekoná.

Peprnicka
Peprnicka
21.04.2017 5 z 5

Mám novou oblíbenou knihu :-)

Kopretina_aku
Kopretina_aku
08.03.2017 5 z 5

Hra na kočku a myš, která nedá ani chvíli odpočinout. Velice dobře propracovaný román, kdy má chvíli navrch Flick a chvíli odpor vzbuzující Dieter. Někdy je až těžko uvěřitelné, že by Flick byla až tak předvídavá a měla tak dobrou intuici, aby byla vždy o krůček napřed. Oproti tomu její manžel Michael v porovnání s ní pak působí jako hlupák a slaboch. Postavy jsou všechny velmi dobře propracované a každá má kladné i záporné vlastnosti, takže záleží na každém, jaký vztah si k nim v průběhu čtení utvoří.

Aemilia
Aemilia
01.03.2017 5 z 5

Ken Follet opět nezklamal :-)

Boby17
Boby17
27.02.2017 4 z 5

Svižné čtení, plné akce a napětí. Moje první setkání s Kenem Follettem bylo příjemným zážitkem. Doporučuji všem.

Alena55
Alena55
07.02.2017 5 z 5

Super kniha, velmi napínavá, krásně napsaná.

Lolila
Lolila
10.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha - napínavé od začiatku až do konca, žiadne nudné miesta. Prečítala som to jedným dychom, určite odporúčam.

JezinkaJ
JezinkaJ
21.03.2016 4 z 5

Příběh se mi líbil, dobře se četl. Nicméně doporučuji všem, kterým se líbilo tohle téma, knihu Simona Mawera - Dívka, která spadla z nebe.
Vždycky jsem tak ráda, že nemusím činit zásadová, život-beroucí rozhodnutí, protože fakt netuším, jak moc bych dokázala být odvážná. Lepší je, si o odvaze číst.

Kamil2
Kamil2
01.02.2016 5 z 5

Jedna z mála knih, u kterých mne mrzí, že mohu dát pouze pět hvězdiček :-)

LaKrec
LaKrec
29.12.2015 5 z 5

Super... Přečteno jedním dechem. Rychlé vtažení do děje,kde je čtenář stále udržován v napětí z příštích okamžiků.

adlenka
adlenka
10.12.2015 5 z 5

První a ne poslední kniha od tohoto autora, nemohla jsem se odtrhnout a četla, dokud mi čtečka v noci nepadala na čelo únavou. Napínavé od začátku do konce!

Adjunkt
Adjunkt
05.10.2015 5 z 5

Na Kavky jsem měl kladné doporučení a proto jsem čekal pěkné počtení. To co přišlo ještě předčilo moje očekávání. Kniha se čte jedním dechem. Sabotážní akce v týlu nepřítele, to je hodně silná káva. Neuvěřitelné a přitom tak reálné. Mohu jen dále doporučit.

dan-sam
dan-sam
01.10.2015 4 z 5

Občas mám pocit, že Follettova druhoválečná tvorba je trochu ... podobná. Což v tomto případě znamená: pořád stejně dobrá. Velmi se mi líbí, že jeho postavy jsou všechno možné, jen ne černobílé. Jeho skvělé vykreslení padouchů dává příběhu ohromnou dávku dalšího rozměru, který by jinak zbytečně unikl. Možná proto se kniha tak snadno čte - pořád se něco děje, pozornost se přenáší, nikdo není opravdu zlý a nikdo opravdu hodný (i když...). A postavy jsou natolik sympatické, že jich je člověku často opravdu líto.
Doporučuji, atmosféra předinvazní Francie je zde vykreslená příjemně naléhavě a přímo vybízí k postupu příběhem ke konci, který musí nastat...